دیدار دبیرکل سازمان ملل با اردوغان – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که آنتونیو گوترشدبیرکل این سازمان با روسای جمهور اوکراین و ترکیه دیدار خواهد کرد.

به آن بازدید از بندر می گویند اودسا به عنوان بندری که دوباره صادرات غلات را آغاز کرده است، این یکی از برنامه های سفر دبیرکل سازمان ملل به ترکیه است.

جزئیات بیشتری از این سفر منتشر نشده است اما به نظر می رسد طبق برنامه اعلام شده در این سفر; موضوع اوکراین در رأس دستور کار دبیرکل سازمان ملل متحد در سفر به ترکیه قرار دارد.

همچنین دیروز، وزارت روسیه از یک گفتگوی تلفنی سرگئی شویگو وزیر امور خارجه این کشور و آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در مورد انرژی هسته ای زاپوروژیه در اوکراین گزارش شده است. بر اساس این گزارش، وزارت روسیه اعلام کرد شویگو اکنون گوترش آنها در این تماس تلفنی راه اندازی ایمن این نیروگاه هسته ای را مورد بررسی قرار دادند.

این توسط وزارت دفاع روسیه اضافه شده است شویگو و دبیرکل کمیته حقیقت سازمان ملل جب درباره مشکل زندانی در مرز دونتسک آنها در شرق اوکراین صحبت کردند.

طرح سازمان ملل متحد برای واردات مواد غذایی و کودهای کشاورزی روسیه یکی از محورهایی بود که در گفت و گوی تلفنی دبیرکل سازمان ملل متحد و شویگو اعلام شده است

در همین حال، مقامات روز دوشنبه گفتند که نیروهای اوکراینی دوباره به مناطق اطراف تاسیسات هسته ای حمله خواهند کرد.زاپوروژیه” مشت زد.

روسیه روز دوشنبه از تور غریب سقوط تیمی از کارشناسان این صنعت جهان انرژی اتمی از یک نیروگاه هسته ایزاپوروژیه(Zaporozhye) در اوکراین گزارش شده است.

آنتونیو گوترش پنج‌شنبه گذشته، دبیرکل سازمان ملل متحد از طرف‌های درگیر در اوکراین خواست تا یک «منطقه امن» در اطراف تاسیسات هسته‌ای ایجاد کنند.زاپوروژیه“برای موافقت

روسیه قبل از و بعد از این حادثه تیراندازی به نیروگاه بود زاپوروژیه توسط K اف “تروریسم هسته ای آه تواو توضیح داد که آن را مقصر می داند.

دولت روسیه اخیراً از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است تا در مورد حمله ارتش اوکراین به تأسیسات هسته ای بحث کند.زاپوروژیهو پیامدهای منفی احتمالی آن، برگزاری جلسات بداهه.