دولت جدید ایتالیا با ناتو و اتحادیه اروپا بسیار دوست خواهد بود – خبرگزاری مهر ایران و جهانجورجیا ملونی، که انتظار می‌رود نخست‌وزیر بعدی ایتالیا باشد، روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای از شرکای ائتلاف راست‌گرای خود انتقاد کرد و گفت که دولت جدید او طرفدار ناتو و همه چیز اروپا را شامل می‌شود.

اخبار مربوط به نخست وزیر آینده ایتالیا پس از آن منتشر شد که سیلویو برلوسکونی، دوست وی، در یک فایل صوتی عشق خود را به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ابراز کرد و «ولودیمیر زلینسکیرئیس جمهور اوکراین متهم به آغاز جنگ شد.

اما، برخلاف برلوسکونی، ملونی در یک سخنرانی تند گفت که احزابی که با خط سیاست خارجی او موافق نیستند نباید به دولت او بپیوندند که هفته آینده برگزار خواهد شد. وی گفت: ایتالیا حلقه ضعیف غرب و حضور دولت ما نخواهد بود.

ملونی از زمان حمله روسیه به اوکراین در ماه فوریه به شدت از اوکراین دفاع کرده و از تحریم های غرب علیه مسکو حمایت کرده است. وی همچنین گفت: یک چیز بوده ام، من همیشه روشن هستم، می خواهم دولتی با سیاست خارجی مشخص رهبری کنم، هرکس این گوشه سنگی را که نمی تواند بخشی از دولت آینده باشد، قبول ندارد.

برلوسکونی 86 ساله دوست دیرینه پوتین است و در آخرین اطلاعات افشا شده درباره او که روز سه شنبه منتشر شد، به اعضای حزبش گفت کهبرو جلو ایتالیا می گوید با رئیس جمهور روسیه در تماس بوده و نامه ها و هدایایی شیرین بین آنها رد و بدل شده است.

همچنین در دومین مورد اعلام شده از سوی ستاد خبری روز چهارشنبه خرگوش برلوسکونی که منتشر شد گفت که اوکراین توافقنامه صلح 2014 را برای پایان دادن به جنگ جدایی طلبانه روسیه در مناطق امضا خواهد کرد. دونتسک اکنون لوهانسک سازماندهی شده در شرق اوکراین لغو شده است. برلوسکونی با تکرار اتهامات پوتین درباره اوکراین گفت زلینسکی وقتی او در سال 2019 به قدرت رسید، اوضاع بدتر شد.

برلوسکونی همچنین گفت که پوتین با فشارهای داخلی مواجه است و می خواهد به اوکراین حمله کند تا دولت جدیدی برای افراد باهوش و باهوش ایجاد کند.

مواضع ملونی در قبال ناتو و اتحادیه اروپا به مرور زمان اعلام شده است قبل از غیریهودیان خط مشی وی در گزارشی درباره وی گفت: ملونی و حزب برادران ایتالیا اگرچه سیاست ضد پوتینی خود را اعلام کردند، اما او دوست کرملین است و همچنان با دوستان اروپایی پوتین مانند «ویکتور» در ارتباط است. اورباننخست وزیر مجارستان، روابط نزدیکی دارد. بنابراین در سال 2015، از دولت ایتالیا خواست تا جلوی «صفر و بی سر و صداکه پس از الحاق کریمه به روسیه توسط اتحادیه اروپا پذیرفته شد، ممنوع شد.

بازگشت”به آن احترام بگذارید بچرخمحققی در مؤسسه مطالعات سیاسی بین‌المللی ایتالیا گفت که روسیه از دیرباز ایتالیا را به‌عنوان «یکی از مطلوب‌ترین کشورهای گروه غیردوست» می‌نگریست که عمدتاً به دلیل تمایل ایتالیا به کار «تجار» و تجارت زیاد است. تامین کننده انرژی ..