دفتر مشترک ایران خودرو با سایپا خدمات پس از فروش – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، ایران خودرو و سایپا آنها برای ارائه خدمات پس از فروش با یکدیگر همکاری می کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، در راستای هدف گذاری دو خودروساز بزرگ کشور، ساخت نمایندگی خدمات پس از فروش از ماه آینده آغاز می شود. این پروژه با هدف کاهش هزینه ها، ایجاد راهی بهتر و سریعتر برای مشتریان و افزایش بهره وری از قابلیت ها و امکانات دو دستگاه دنبال می شود.

در دوره بعدی استقرار مدیریت مشترک در نمایندگی های دو خودروساز دارای قدرت مشترک در دستور کار قرار گرفته است. استفاده از نقاط قوت هر خودروساز در شهرهایی که هیچ خودروساز دیگری نمایندگی ندارد، از دیگر اهداف مورد نظر در نشست مشترک مدیران عامل دو خودروساز است.

برنامه های وابسته ایران خودرو و سایپا

به منظور تسریع در اجرای توافقنامه ایران خودرو و سایپا، ضوابط، مقررات و دستورالعمل های مربوط به شبکه خدمات پس از فروش به منظور تسهیل در فرآیند پذیرش و بهره برداری به مشتریان توزیع می شود. .

در این راستا کمیته مشترک متشکل از نمایندگان فروش و بازاریابی و مدیران عامل شرکت های خدمات پس از فروش دو خودروساز پیشنهادی را برای دستیابی به اهداف تعیین شده و نحوه تلفیق رویه ها و دستورالعمل های عملیاتی ارائه خواهد کرد.

ادغام شبکه لجستیک یکی از محورهای مورد بحث در نشست مدیران عامل دو خودروساز بزرگ کشور است. در این راستا کمیته مشترک دو شرکت نحوه توزیع امکانات و توانمندی های حوزه لجستیک در بخش حمل و نقل را بررسی و پیشنهاد مناسب را ارائه خواهد کرد.

با توجه به قوت آیسیکو، این شرکت به عنوان نقطه اصلی اجرای این پروژه جهت برنامه ریزی و اجرای ناوگان و هدف کاهش هزینه ها با لجستیک سایپا انتخاب شد.

در این زمینه ایجاد یک سازمان واحد و مستقل و شرکت لجستیکی دو خودروساز در آینده نزدیک مورد توجه قرار گرفت و با توجه به سود بالا برای کاهش هزینه ها به سرعت اجرایی خواهد شد.

خدمات ایران خودرو و سایپا خارج از مرزهای ایران

معرفی اختیارات فعلی در دفاتر ایران خودرو و سایپا در خارج از کشور از محورهای مطرح شده در این نشست است. در همین راستا مقرر شد دفاتر این دو خودروساز در یکی از کشورهای منطقه به عنوان اولین مکان برای اجرای مشارکت راهبردی خارج از محدوده ایران خودرو و سایپا با مدیریت مشترک به کار خود ادامه دهند. این فرآیند همچنین بر هزینه های عملیاتی دفاتر خارجی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

کمیته تدارکات مشترک نیز از طریق این کمیته کار خود را در زمینه خرید کالاها و قطعات خودروسازان دو کشور پیگیری خواهد کرد و به طور مشترک در مورد خرید شبکه تامین با تولیدکنندگان تصمیم گیری خواهد کرد و هدف کاهش آن خواهد بود. هزینه ساخت.

بهبود امکانات موجود در تاسیسات تولیدی ایران خودرو و سایپا خارجی نیز یکی از محورهای مورد بحث است و در این زمینه کمیته مشترک برنامه ای را تدوین می کند که در کوتاه ترین زمان ممکن به اهداف تعیین شده دست پیدا کند.