دفتر؛ بزرگترین سد معبر شرکت های با دانش / ایجاد هزار شغل دائمی در اولین شرکت رادیولوژی بالینی کشور.


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، پرواز یکی از آرزوهای دیرینه بشر است که به آغاز تاریخ باز می گردد.

تلاش‌های بشر برای درک این موضوع قابل تحسین است، برخی از این تلاش‌ها موفقیت‌آمیز بود، برخی ناموفق، تا اینکه اولین دستگاهی که توسط یک خلبان توسط برادران رایت در سال 1903 ساخته شد تا کنون صنعت هوانوردی پیشرفت زیادی داشته است. این شگفت انگیز است.

با گذشت زمان، پرواز برای انجام کارهای دشوار در خشکی آسان‌تر شده است و تصور می‌شود که مردم سعی می‌کنند با استفاده از فناوری‌های جدید و علم، راحت‌تر و بهتر زندگی کنند. هواپیماهای بدون سرنشین یکی از اختراعات بشر هستند که کمک زیادی به صنایع و زمینه های مختلف کرده است.

پهپاد یک هواپیمای بدون سرنشین است که در اندازه های کوچک و بزرگ تولید می شود و می تواند با کنترل رادیویی در محدوده قابل قبولی از برد رادیویی هدایت و کنترل شود.

اولین استفاده از پهپادها مربوط به استفاده نظامی است، با توجه به پیشرفت زمان و تکنولوژی، اندازه این پرندگان کنترل از راه دور; آنها کوچکتر شده اند و هدایت آنها آسانتر است و با توسعه صنعت هواپیماهای بدون سرنشین، شاهد افزایش استفاده از آنها در سالهای اخیر بوده ایم.

مدیرعامل یکی از شرکت های پیشرو در تولید و مونتاژ پهپاد؛ وی در پارک علم و فناوری فارس در گفت وگو با خبرنگار فارس در شیراز، خود را معرفی کرد و گفت: میثم پارسایی فارغ التحصیل مهندسی نفت و عمران و رئیس سپاد سپهر پارسه هستم.

وی گفت: شرکت ما توانایی طراحی، تولید و مونتاژ انواع پهپادهای ویژه در زمینه کشاورزی، عکسبرداری هوایی، نقشه برداری هوایی، بازرسی خطوط برق، گاز و نفت را دارد.

سپاد سپهر پارسه اولین گروه هواپیمایی کشوری ایران

این تاجر گفت: شرکت سپاد سپهر پارسه از سال 1392 به عنوان اولین گروه مستقل در زمینه هواپیما فعالیت می کند.

وی افزود: مالکیت معنوی این پروژه متعلق به خانم سارا غفاری بنیانگذار راهکار کشاورزی سمپاشی پهپادها در ایران است.

پارسایی درباره اعضای سپاد سپهر پارسه گفت: تیم این شرکت متخصص در زمینه های هوافضا، مهندسی، الکترونیک، صنعت و مدیریت بازرگانی است.

وی با اشاره به اینکه علاقه زیادی به تجارت، صنعت هوافضا و کشاورزی دارد، گفت: اولین ایده شرکت پس از صحبت با افراد زیادی که حاضر به سرمایه گذاری نشدند، در نهایت این شرکت توسط خانم خانم ایجاد شد. غفاری و 250 هزار تن.

مدیرعامل سپاد سپهر پارسه گفت: ماشین آلات ساخت و مونتاژ این شرکت با ظرفیت های 10، 16، 20 لیتری در بازار موجود است و هر دستگاه برای 2 شغل مستقیم و درآمدزایی حداقل 60 میلیون تومان در ماه، ایجاد می کند. در زمینه ویژه کشاورزی عکس ها طرح ها بازرسی از خطوط تولید ما که به بازار ارسال می شود.

وی با بیان اینکه این شرکت اولین شرکتی است که از سازمان هواپیمایی کشوری مجوز آموزش شغلی دریافت کرده است، گفت: شرکت ما توانسته بیش از 1000 شغل دائمی در کشور عزیزمان ایران ایجاد کند.

ایجاد هزاران شغل پایدار

پارسایی افزود: راه اندازی یک کسب و کار جدید می تواند استرس زا باشد و راه اندازی کسب و کار پهپاد کار سختی است اما ما توانستیم موانع را پشت سر بگذاریم و شرکت را با شرکای شرکت تاسیس کنیم و همیشه کار کنیم.

وی افزود: اهداف و حوزه های کاری این شرکت بر گروه بزرگی از مردم اعم از کشاورزان، مهندسان حوزه کشاورزی، نقشه برداری و بازرسی تاثیر می گذارد.

مدیرعامل اسپاد سپهر پارسه درباره خدمات این شرکت می گوید: خدمات برگ پاشی، نقشه برداری و بازرسی خط توسط تیم ما با این پهپادها ارائه می شود و در صنعت کشاورزی نیز می توانیم مصرف آب را تا 95 درصد، مسمومیت را 30 درصد کاهش دهیم. -50 درصد و افزایش بهره وری و سلامت محصول تا 20 درصد.

بارهای اداری سد راه شرکت های صاحب دانش است

وی در خصوص مشکلات گفت: با این حال کارکرد مدیریتی مانع اصلی بر سر راه کارآفرینان است، دو بار در این شرکت شکست خوردیم و هر یک از اعضای شرکت شغل دومی را انتخاب کردند.

این رهبر جوان در خصوص تمایل افراد و گروه‌ها به ایجاد شرکت‌های مستقل از مراکز آموزشی گفت: مشکلات سازمان‌های دولتی در زمینه مجوزها توسط افرادی که شرکت‌های آنها بالاتر از مراکز دانشگاهی قرار دارند، مانند شرکت‌های خارج از کشور حل می‌شود. مجموعه پارک، آسان تر برای دریافت مجوزهای بهره برداری است.

وی ادامه می دهد: مثلاً 4 ماه فرصت داریم تا کارت بازرگانی بگیریم; اما شرکت هایی خارج از گروه هستند که کمتر از یک ماه است که مجوز گرفته اند.

پارسایی همچنین گفت: اگر روی کارآفرینان و شرکت های تحصیلکرده تمرکز کنیم بی شک در بسیاری از صنایع به خودکفایی خواهیم رسید.

گفتگو از: حدیث حیدری

انتهای پیام/ س
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید