دشمن از سربازان در غربت چه می خواهد؟/ 6 سال گذشت و 60 سال


به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، در سالروز آزادی، پیکرهایشان سال هاست در اسارت دشمن است، اما برای مقابله با درد، دور، تا فراق و عزت، شجاعت و ایستادگی، به پا خاستند. و جایگاه آنها ، راه جدیدی برای وفای به عهد، عشق به کشور و مبارزه در راه حق دادند.

این دلاوران سال ها در درد و انزوا، دور از وطن و گنجینه ای از خاطرات تلخ و شیرین، درس های مهم صبر و آزادی آموخته اند.

مردان بزرگی که شجاعتشان را نمی توان در کلام بیان کرد، مردانی که زنجیر و اسیری را به دست گرفتند و با اسارت و رنج خود آرامش و امنیت و ثبات را برای سرزمین اسلام به ارمغان آوردند.

آزادگان اگر جسمشان در بند باشد اما روح و فکر و نیرویشان هرگز در اسارت بیگانگان و دشمنان نمی افتد.

در این گزارش به به علی فردوس آزاده و سرباز 70 درصد دوران دفاع مقدس رفتیم دیدیم سال ها در زندان بود تا اینکه دشمن شناساییش کرد و روی سرش قیمت گذاشت اما با اسم مستعار زندانی شد.

علی فردوس در گفت وگو با فارس درباره تبعیدش گفت: بعد از 11 ماه که از عملیات والفجر 6 و خیبر برگشتیم برای تفتیش به منطقه سومار کرمانشاه اعزام شدیم، شهید طوسی هم آنجاست. در آن کار

هیچ وقت فراموش نمی کنم شهید طوسی قبل از رفتن به مراسم اهدای جایزه گفت; «دیشب در خواب دیدم پیامبر (ص) چهار سیب به دو نفر داد و خوردند و دو تای دیگر سیب را نیمه تمام گذاشتند «حسین عباسعلی‌پور، در سفر بودیم که تحت فشار دشمن قرار گرفتیم.

برای شناسایی تکلیف رفتیم، اما دشمن به ما فشار آورد و از کف سنگی شلیک کرد و به پا، دست و کتف من اصابت کرد.

آن روز موقعیت های دردناکی را جلوی چشمانم دیدم و 5 ساعت یک پام را کشیدند و تحویل عراقی ها دادند.

از چهار مردی که برای شناسایی کار رفته بودند دو نفر شهید شدند و من و عباس علیپور اسیر شدیم.

گفتن از روزهای غربت دردناک و تلخ است زیرا نامشان روشن است، حتی اگر مردم از وطن خود دور باشند، زندگی در اسارت دشمن دردناک است.

در 28 بهمن 63 قبل از عملیات بدر دستگیر شدم که یک و دو بار در قرارگاه موصل دستگیر شدم.

بهترین خاطره ای که از دوران اسارت به یاد دارم آخرین روزهای اسارت بود که عراقی ها ما را به کربلا بردند و زمان آزادی شیرین ترین خاطره بود که چهره ما بعد از 6 سال به کشورمان آمد.

در آن روزهای تلخ و مضطرب، چیزی که واقعاً به ما کمک کرد گوش دادن به قرآن و دعا بود که در روح و روان ما تأثیر داشت.

همه توجه ما به امامانی بود که یادآور مصائب و سختی‌های اسیران کربلا بودند و الگوی حضرت زینب (س) که درس عاشورا و مکتب امام حسین (علیه‌السلام) را به ما یادآوری کرد و بسیاری را آسان کرد. چالش ها و مسائل.

بگذارید جوان ها بفهمند که در دوران اسارت دشمن می خواست افکار و عقاید ما را تغییر دهد و از همه ابزارها برای این منظور استفاده کرد، با اینکه شرایط اسارت بسیار سخت بود، اما بچه ها را به عقاید خود اصرار کردند. جوانان که نباید در اینترنت توسط دشمن گمراه شوند و بدانند که این انقلاب با انقلاب حضرت مهدی (عج) پیوند خورده است و تهدید جبهه روز به روز بیشتر می شود.

به گزارش فارس؛ آقای دستگیر شد. فردوس در 28 بهمن 1342 و در دوران تبعید به همراه مرحوم ابوترابی در یک محل نگهداری شدند و پس از 6 سال اسارت بعثی، در سال 1348 به همراه اسرا آزاد شدند.

در دوران تبعید، علی فردوس با نام مستعار «علی محد» شناخته می شد و هرگز هویت واقعی او را کشف نکردند. با توجه به لقب سرلشکر یک چشم خمینی و بهایی که بر سر او گذاشته شد، خود را به عنوان یک سرباز در تبعید معرفی کرد.

انتهای پیام/86034/ج
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید