دستگیری سارقان حرفه ای و کشف یک کالای قاچاق میلیاردی در شهر


رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پایتخت از دستگیری دو سارق حرفه ای خودرو، کشف 10 فقره سرقت کالای خودرو و کشف وثیقه 25 میلیاردی دکور در روزهای اخیر خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ جلیل مکفایی با بیان جدی ترین پرونده های پلیس در روزهای اخیر، اظهار کرد: چندی پیش تیم عملیاتی کلانتری 169 مشیریه در تحقیقات انجام شده، راننده و سرنشین آن متهم به سفیدپوست بودن شدند. . خودرو مزدا پس از بازجویی مشخص شد که خودرو به سرقت رفته است

وی ادامه داد: راننده و سرنشین خودرو مزدا با مشاهده ماموران با پای پیاده از محل متواری شدند و ماموران به سرعت وارد عمل شده و در اقدام پلیسی اقدام به بازداشت و دستگیری یکی از متهمان کردند.

مقوفی با بیان اینکه متهم دیگری از محل متواری شده است، گفت: مرد 35 ساله پس از انتقال به کلانتری به سرقت خودرو در شرق تهران و کار یک متهم دیگر اعتراف کرد. همچنین فرد مفقود شده این پرونده نیز شناسایی و به کلانتری فراخوانده شد.

وی گفت: تحقیقات برای کشف جرایم احتمالی سارق و دستگیری متهم ادامه دارد.

10 فقره سرقت لوازم جانبی خودرو کشف شد

رئیس پلیس تبلیغات ویژه از دستگیری سارق حرفه ای حین سرقت لوازم خودرو خبر داد و گفت: مظنون تاکنون جزو 10 نفر از این سارقان بوده است.

وی با اشاره به جزئیات این پرونده گفت: ماموران کلانتری قدس در تحقیقات به عمل آمده به مردی کلاه مشکی مشکوک شدند که در حال تردد در خودروهای پارک شده و زیر نظر فرد متهم بود.

مقوفه افزود: متهم همزمان با شکستن صندوق عقب خودرو مزدا 3 اقدام به سرقت آن کرد. سپس ابزار دزد پیدا شد.

وی گفت: سارق 22 ساله پس از انتقال به کلانتری در تحقیقات انجام شده به 10 فقره سرقت لوازم و اشیاء خودرو در غرب پایتخت به همین روش اعتراف کرد.

مقوفی در خصوص تعداد اقلام مفقود شده گفت: تحقیقات برای اطلاع بیشتر از این پرونده ادامه دارد.

پیدا کردن کالا به ارزش 25 میلیارد

جلیل موفوفایی همچنین در تشریح خبر کشف محموله 25 میلیاردی کالا، اظهار کرد: چند روز پیش ماموران کلانتری غیاثی نگران دو خودروی سواری و یک دستگاه خودرویی بودند که کالا را بارگیری می کردند و برای دیگران به سمت خودرو می روند. تحقیق و بررسی.

وی با اشاره به اینکه راننده خودروی سواری با مشاهده خودرو پلیس از محل متواری شد، گفت: ماموران با مشاهده این وضعیت به سرعت وارد عمل شده و خودرو را متوقف کردند. در بازرسی اولیه از خودرو 33 دستگاه گوشی اپل و 77 کارتریج ایرپاد بدون مجوز قانونی و نظارتی کشف شد.

مقوفه ادامه داد: صاحب کالا نمی توانست بارنامه و مجوزهای قانونی کالا را ارائه کند و این متهم 36 ساله در اولین بازرسی که قصد داشت کالای قاچاق را در بازار تهران توزیع کند به جرم خود اعتراف کرد. .

رئیس پلیس مبارزه با تروریسم تهران بزرگ گفت: در این رابطه یک مظنون دستگیر و کارشناسان ارزش این اموال را 25 میلیارد ریال عنوان کردند. پس از تشکیل پرونده، متهم به دادگاه معرفی می شود.