در رژیم کتوژنیک چه می توانید بخورید؟ با رازهای چربی سوزی آشنا شوید

در رژیم کتوژنیک چه می توانید بخورید؟

رژیم کتوژنیک اساساً رژیمی است که بدن شما از سوزاندن قند به چربی سوزی تبدیل می کند. تقریباً 99٪ از جمعیت جهان رژیم غذایی دارند که باعث می شود بدن آنها قند را بسوزاند. در نتیجه، کربوهیدرات ها منبع اصلی سوخت آنها هستند که پس از هضم کربوهیدرات ها مورد استفاده قرار می گیرند. این فرآیند منجر به افزایش وزن می شود، اما رژیم غذایی سرشار از چربی و کتون باعث کاهش وزن می شود. اگر می‌خواهید در رژیم کتوژنیک چه بخورید، با خوردن 30 تا 50 گرم کربوهیدرات در روز شروع کنید. در مرحله بعد، بیایید در مورد آنچه در بشقاب خود داشته باشید و اینکه رژیم کتوژنیک چگونه بر سلامت شما تأثیر می گذارد بیشتر بیاموزیم.

اهمیت پیشگیری از قند در رژیم غذایی کتوژنیک

کتو با حذف قند ساخته شده از غذا از کربوهیدرات ها، بدن شما را از یک قند سوز به یک چربی سوز تبدیل می کند. اولین کاهش آشکاری که باید از رژیم فعلی خود انجام دهید، قندها و غذاهای حاوی قند هستند. اگرچه قند یک هدف قطعی برای حذف است، رژیم کتوژنیک بر محدود کردن کربوهیدرات ها تمرکز دارد. ما باید مراقب قند موجود در انواع مختلف غذاها و مواد مغذی باشیم. حتی یک سیب زمینی سفید پر کربوهیدرات ممکن است به اندازه شکر طعم شیرینی روی زبان نداشته باشد. اما هنگامی که پس از هضم وارد جریان خون شما می شود، این کربوهیدرات ها قندهای ساده ای به نام گلوکز را به بدن شما اضافه می کنند. حقیقت این است که بدن ما فقط می‌تواند آن مقدار گلوکز را قبل از آزاد کردن آن در جای دیگری از سیستم ذخیره کند. گلوکز اضافی به چیزی تبدیل می شود که به عنوان چربی شناخته می شود، که در ناحیه شکم، دستگیره های عشق و غیره تجمع می یابد.

پروتئین و جایگاه آن در کتو

یکی از منابع کربوهیدرات که برخی افراد در رژیم غذایی خود نادیده می گیرند، پروتئین است. مصرف بیش از حد پروتئین با توجه به تحمل بدن شما منجر به افزایش وزن می شود. از آنجایی که بدن ما پروتئین اضافی را به قند تبدیل می کند، باید میزان پروتئینی که می خوریم را تعدیل کنیم. تعدیل مصرف پروتئین بخشی از رژیم کتوژنیک و کاهش وزن است. ابتدا، میزان تحمل خود را نسبت به پروتئین روزانه تعیین کنید و از آن به عنوان راهنمایی برای حفظ جذب بهینه ماده مغذی استفاده کنید. دوم، پروتئین خود را از غذاهایی مانند تخم مرغ ارگانیک بدون قفس و گوشت علف‌خوار انتخاب کنید. در نهایت، وعده های غذایی متنوعی را که خوش طعم هستند و علاقه شما را به تغذیه حفظ می کنند، کنار هم بگذارید. به عنوان مثال، یک استیک 5 اونس و چند تخم مرغ می تواند مقدار ایده آلی از پروتئین روزانه را برای برخی افراد فراهم کند.

دریافت کالری در رژیم کتوژنیک

کالری یکی دیگر از ملاحظات مهم در مورد آنچه در رژیم کتوژنیک باید بخورید است. انرژی که از کالری غذایی که می خوریم به دست می آید، به بدن ما کمک می کند تا عملکرد خود را حفظ کند. از این رو، ما باید کالری کافی برای تامین نیازهای غذایی روزانه خود مصرف کنیم. شمارش کالری برای بسیاری از افرادی که از رژیم های دیگر پیروی می کنند، سخت است. اما به عنوان یک رژیم کتوژنیک، نیازی به نگرانی در مورد شمارش کالری ندارید. اکثر افرادی که رژیم غذایی کم کربوهیدرات دارند با مصرف ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ کیلو کالری در روز راضی می مانند.

چاق ها، آدم های خوب و آدم های بد

چربی بد نیست، در واقع، بسیاری از چربی‌های سالم و مفید در غذاهای کامل مانند آجیل، دانه‌ها و روغن زیتون وجود دارد. چربی های سالم بخشی جدایی ناپذیر از رژیم کتوژنیک هستند و به صورت اسپری، میان وعده و تاپینگ در دسترس هستند. تصور غلط در مورد مصرف چربی این است که مقدار زیادی از آن ناسالم است و منجر به افزایش وزن می شود. در حالی که هر دو گزاره به یک معنا درست است، چربی مصرفی ما علت مستقیم چربی ظاهر شده در بدن ما نیست. در عوض، قند هر ماده مغذی که مصرف می کنیم همان چیزی است که در نهایت در بدن ما تبدیل به چربی می شود.

مواد مغذی خود را عاقلانه متعادل کنید

از طریق هضم، قندی که می خوریم جذب جریان خون می شود و مازاد آن به سلول های چربی ما منتقل می شود. خوردن یک رژیم غذایی پر کربوهیدرات و پروتئین بالا منجر به چربی اضافی بدن می شود زیرا این مواد مغذی حاوی قند هستند. از این رو، پرخوری مواد مغذی ناسالم است و منجر به افزایش وزن می شود. با این حال، یک رژیم غذایی سالم متشکل از نسبت متعادلی از پروتئین، کربوهیدرات و چربی با توجه به تحمل بدن شما است.

تقریباً هر کسی می تواند با پشتکار و تلاش کافی به یک رژیم کتوژنیک دست یابد. علاوه بر این، با کتو می توانیم به طور طبیعی تعدادی از بیماری های جسمی را کاهش دهیم. مقاومت به انسولین، قند خون بالا، التهاب، چاقی، دیابت نوع 2 برخی از شرایط سلامتی هستند که کتو می تواند به تثبیت آنها کمک کند. هر یک از این حالات ناسالم به دنبال یک رژیم غذایی کتوژنیک سالم، خود را برای قربانی کاهش داده و عادی می کند. غذاهای کامل کم کربوهیدرات، پرچرب و پروتئین بالا، فواید سلامتی این رژیم را در زندگی تغییر می دهند.