درگیری کنونی ابزار فشار برای مداخله در امور ملی است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرنگار مهر ، ناصر کنعانی شامگاه چهارشنبه در گفتگوی اختصاصی خبری با شبکه باران، گفت: کنفرانس سازمان ملل فرصتی است تا سران کشورها از این مواضع برای شفاف سازی مواضع خود در عرصه های ملی، منطقه ای و بین المللی استفاده کنند. جهان ایست، گفت: بیان اندیشه های اساسی جمهوری اسلامی در امور بین الملل جهاناز آنجایی که در یک منطقه است و پیامدهای جهانی دارد، مورد توجه دولت ها و ملت ها و مسائل محلی و جهانی است. جهان ایشان در مذاکرات سیاسی و امنیتی بین المللی دارای نظر و نقش هستند و مورد توجه قرار خواهند گرفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: مسائل منطقه بسیار زیاد است و امید است جمهوری اسلامی ضمن بیان دیدگاه‌های خود، همکاری لازم را در این زمینه داشته باشد. جهان وی برای حل مشکلات منطقه ای که صلح جهانی را تهدید می کند، افزود: مشکل بزرگی در منطقه وجود دارد، جمهوری اسلامی برای حل مسالمت آمیز بازی می کند. آمیز محدودیتی وجود دارد.

وی گفت: رئیس جمهور در سفر به نیویورک و در مدت کوتاهی 12 دیدار مهم با افراد مهم داشت. جهان وی بیان کرد: از موضع مجمع عمومی سازمان ملل متحد در روز دوم سفر و ایده های روشن، روشن و اساسی جمهوری اسلامی مبنی بر چگونگی تمرکز بر موضوعات در این بین به خوبی استفاده کردیم. جهان و موضوعات مورد علاقه مورد بحث قرار گرفت.

کنعانی از تلاش مقامات جمهوری اسلامی برای حل اختلافات در زمینه هسته ای و رفع تحریم ها بین جهان وی تصریح کرد: آخرین مذاکرات در ماه گذشته انجام شد و طرف اروپایی میانجی ایران و آمریکا نظر خود را اعلام و کتبا اعلام کرد و جمهوری اسلامی نیز با توجه به روان بودن روند اعلام شده پاسخ خود را اعلام کرد. توافق.

جمهوری اسلامی ایران به روند مذاکرات به عنوان یک فرآیند دموکراتیک متعهد است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی به تعهدات خود در مذاکرات عمل کرد و امیدوار است سایر شرکا نیز به تعهدات خود در برجام عمل کنند، اما رویکرد یک طرفه است. آه تو دیدیم که آمریکا از توافق خارج شد و کشورهای اروپایی قول دادند که خسارات را به آمریکا بپردازند، اما اگر یک سال هم باشد، این کسری پرداخت نشده است، بنابراین جمهوری اسلامی بر اساس مجلس. توافق در مورد تضمین حقوق مردم است که بخشی از تعهدات در چارچوب برجام است.

او گفت که مذاکرات وین تلاشی برای شروع دوباره بود گرفتن توافق برجام بازگشت آمریکاست، وی ادامه داد: جمهوری اسلامی به شرط پایبندی همه طرف ها به تعهدات خود و حفظ حقوق ایران و چشم پوشی و اجرای تحریم ها آماده بازگشت به توافق است. جمهوری اسلامی از مزایای اقتصادی برجام بهره مند خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: آمریکا باید قول دهد که از اجرای تعهدات خود کوتاهی نکند و معتقدیم اگر اراده سیاسی در طرف مقابل وجود داشته باشد، می توان آن را ساخت. گرفتن این یک توافق قدرتمند است که نیازهای مردم را تامین می کند.

بیانیه کنعانی: جمهوری اسلامی به مسیر مذاکره به عنوان راهی دموکراتیک برای دستیابی به حقوق ملت ایران و پیشبرد آرمان مذاکرات متعهد است.

بی اعتبار می بینم این یک روش فشاری است

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره ناآرامی های اخیر در کشور گفت: این اتفاق در کشورهای دیگر نیز رخ خواهد داد. در واقع رعایت حقوق بشر بخشی از طبیعت، فرهنگ و تاریخ کشور است، موضوعی که جمهوری اسلامی به آن متعهد است.

وی ادامه داد: این حادثه تلخ موضوع مداخله شده است سوال بپرس در مسائل ملی ظاهر شد و برای کشورهایی که به دنبال سرکوب ما هستند، فرصت ایجاد می‌شود، اما جمهوری اسلامی پایبند به حقوق ملی است و رئیس‌جمهور می‌آید و مسئولان و مراجع مهمی می‌آیند تا این موضوع را روشن کنند. .

وی با بیان اینکه تبدیل این فاجعه به سرکوب جمهوری اسلامی غیرقابل قبول است، گفت: ما مدافع حقوق بشر هستیم و خدمات زیادی در این زمینه به دنیا ارائه کرده ایم، بنابراین ابزار فشار، راه مداخله ایجاد می کند. سوال بپرس آه تو محکومیت جمهوری اسلامی

کنعانی افزود: فعالان حقوق بشر در حادثه ای جمهوری اسلامی را به نقض حقوق بشر متهم می کنند که همچنان در دست بررسی است.

وی با ارسال این سوال از کشورهایی که مدعی نقض حقوق بشر هستند، درباره نقش ایران در مبارزه با تروریسم و ​​داعش گفت: کدام کشور بیشترین تلاش را در مبارزه با تروریسم دارد و در حفظ حقوق مردم نقش اساسی دارد. همه کشورها کار غیرقانونی اسلام را برای کنترل داعش و تروریست ها انجام می دهند گری آنها قبول دارند که اگر ما و سردار سلیمانی در شکست داعش سهیم نباشیم، یک تهدید جهانی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه جمهوری اسلامی برای حفظ حقوق بشر جان سران خود را فدا کرده است، افزود: اتهام زدن به کشورهای دیگر و گرفتن امتیاز از جمهوری اسلامی در چنین مذاکراتی غیرقابل قبول است و ما نگران هستیم. برای امنیت کشور و منطقه از آن مراقبت خواهیم کرد.

با توجه به قدرت کشورهای همسایه، چشم انداز دولت سیزدهم در سیاست خارجی

وی چشم انداز سیاست خارجی دولت سیزدهم را مبتنی بر تمرکز بر نقاط قوت کشورهای همسایه دانست و گفت: جمهوری اسلامی فرصت های خوبی برای استفاده از روابط نزدیک با تامین نیازهای روستا دارد. می توان از آن به طور گسترده برای به دست آوردن منافع اقتصادی استفاده کرد.

کنعانی با اشاره به اینکه راه کشور برای حل مشکلات اقتصادی مردم تمرکز بر همسایگان و نقاط قوت این منطقه است، ادامه داد: این موضوع در جفت های روابط به ویژه حضور در بسیاری از سازمان ها مورد توجه قرار می گیرد و اینگونه است. رشد 754 درصدی روابط تجاری ما با کشورهای همسایه را شاهد بوده ایم.

او به عضویت سازمان همکاری شانگهای درآمد و درخواست عضویت در این گروه را داد فرانسه وی تقویت روابط با کشورهای همسایه را مهم دانست و گفت: گیلان بر کشورهای همسایه به ویژه در منطقه قفقاز تأثیر مثبت دارد و روابط با روسیه توانایی های منحصر به فردی را در اختیار دولت ها و روابط قرار می دهد. کناردریا به این دولت انرژی مثبت داده است.

کنعانی با اشاره به اینکه گیلان بخشی از یک مسیر بزرگ ترانزیتی شمال به جنوب است، گفت: تکمیل بقیه این مسیر در گیلان فرصت بی نظیری را در استان ایجاد کرده است که می توان از آن در سطح ملی برای تقویت حوزه گذار استفاده کرد. . شاید بیا بریم زیرا 15 کشور عضو منطقه انتقال شمال به جنوب هستند و جمهوری اسلامی فرصت بسیار خوبی خواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور مالیاتی جمهوری آذربایجان و ارمنستان درباره درگیری آذربایجان و ارمنستان گفت: منطقه قره باغ مرکز درگیری بین این دو کشور است و به همین دلیل است که بی ثباتی منطقه در برهه های زمانی مختلف وجود ندارد و این وضعیت در این منطقه وجود ندارد. به نفع هر کشوری است و جمهوری اسلامی معتقد است که این مشکل باید با گفتگو و میانجیگری حل شود.