درگیری در زندان رشت/ حالا شرایط زندان به همین منوال است


وزارت دادگستری گفت: عصر امروز برخی از زندانیان زندان لاکان رشت به دلایل شخصی با هم درگیر شدند که با ورود نیروی انتظامی این درگیری خاتمه یافت.

به گزارش ایلانا؛ محاکمه ادامه دارد:

ساعاتی پیش خبری مبنی بر درگیری بین زندانیان زندان لاکان رشت در فضای مجازی منتشر شد.

در ادامه اداره زندان های کشور عصر امروز مشخص شد که بین تعدادی از زندانیان زندان لاکان رشت به دلایل شخصی درگیری رخ داده که با تشدید درگیری با حضور پلیس خاتمه یافت.

بسیاری از زندانیان بند 8 زندان لاکان رشت که به اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند به دلیل اختلافات شخصی وارد دعوا شدند و درگیری بالا گرفت و بین این افراد جنگ گسترش یافت و در راه زندان دعوا شد. با اضافه شدن زندانیان دیگر، فضای این مهمانی برای مدت کوتاهی و اندکی از زندان رشت آزاد شد.

طبق تحقیقات انجام شده، ماجرای فرار بسیاری از زندانیان از زندان لاکان رشت به هیچ وجه صحت ندارد و در حال حاضر آرامش در این زندان حاکم است و هیچ مشکل امنیتی وجود ندارد.

این نبرد ربطی به اعتراضات اخیر ندارد

در همین راستا دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان گفت: امروز درگیری فیزیکی بین زندانیان مجازات شده و زندانیان دارای مجازات های سنگین بر اساس استدلال های قبلی کم است.

فلاح میری با بیان اینکه همه این اقدامات در عرض چند دقیقه تا رسیدن مسئولان زندان صورت گرفت، گفت: زمانی که مسئولان زندان آمدند شرایط زندان فعلا مشکلی وجود ندارد.