دارویی قدرتمند یا افسانه ای بزرگ؟ – مشاوره تغذیه تلفنی


عسل و دارچین: دارویی قدرتمند یا افسانه ای بزرگ؟

عسل و دارچین دو ماده طبیعی هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. برخی معتقدند وقتی این دو ماده با هم ترکیب شوند ، تقریباً می توانند هر بیماری را درمان کنند. اگرچه شواهد نشان می دهد که هر کدام دارای خواص دارویی هستند ، اما ادعاهای متعددی در مورد مخلوط عسل و دارچین چندان درست نیست. این مقاله بر فواید عسل و دارچین تمرکز دارد و واقعیت را از افسانه ها یا تصورات اشتباه جدا می کند.

مواد طبیعی برای سلامتی بهتر

عسل مایع شیرینی است که توسط زنبورها تولید می شود. قرنهاست که از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می شود. امروزه از عسل بیشتر برای آشپزی و به عنوان شیرین کننده در نوشیدنی ها استفاده می شود.

دارچین همچنین ادویه ای است که از پوست درخت دارچین تهیه می شود. مردم پوست آن را می گیرند و خشک می کنند که به چوب دارچین معروف است. می توانید دارچین را به شکل چوب خرد شده ، پودر یا عصاره خریداری کنید.

خود عسل و دارچین فواید زیادی برای سلامتی دارند. با این حال ، برخی تصور می کنند که ترکیب این دو مزیت بیشتری دارد. در سال 1995 ، یک روزنامه کانادایی مقاله ای را منتشر کرد که در آن فهرستی طولانی از بیماری هایی که با مخلوط عسل و دارچین قابل درمان هستند ، ارائه شده است. از آن زمان ، ادعاهای عجیب در مورد ترکیب عسل و دارچین چندین برابر شده است.

اگرچه این دو ماده کاربردهای درمانی زیادی دارند ، اما همه ادعاهای مربوط به ترکیب این دو از نظر علمی اثبات نشده است.

خواص دارچین

دارچین یک ادویه محبوب هنگام پخت است که می تواند به عنوان مکمل نیز استفاده شود. دو نوع اصلی وجود دارد:

دارچین کاسیا: این نوع دارچین که به دارچین چینی نیز معروف است ، محبوب ترین نوع دارچین است. سیلان ارزانتر از دارچین است و عوارض جانبی بالقوه ای دارد.

دارچین سیلانی: این گونه به “دارچین واقعی” معروف است. یافتن آن بسیار سخت تر از دارچین کاسیا است و طعم کمی شیرین دارد.

خواص بی نظیر دارچین از روغنهای ضروری و اجزای آن به ویژه از ماده ای به نام سینامالدهید ناشی می شود. این ماده همچنین باعث طعم و عطر دلپذیر دارچین می شود.

در اینجا برخی از مهمترین فواید دارچین آورده شده است:

ممکن است التهاب را کاهش دهد:

التهاب طولانی مدت خطر بیماری های مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد که دارچین می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

این می تواند در درمان بیماری های عصبی کمک کند:

چندین مطالعه آزمایشگاهی نشان می دهد که دارچین ممکن است به کاهش پیشرفت بیماری پارکینسون و آلزایمر کمک کند. این نتایج همچنین باید در مطالعات انسانی تأیید شود.

ممکن است دارای خواص ضد سرطانی باشد:

چندین آزمایش آزمایشگاهی روی حیوانات و لوله های آزمایش نشان داده است که دارچین از رشد و تشکیل سلول های سرطان زا جلوگیری می کند. با این حال ، تحقیقات و مطالعات بیشتری در مورد انسان مورد نیاز است.

برخی معتقدند که دارچین می تواند یک درمان طبیعی برای اختلال نقص توجه (ADHD) ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، شواهد کافی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد.

خواص عسل

عسل جایگزین سالم تری برای شکر است و همچنین دارای خواص درمانی مختلفی است. با این حال ، لازم به ذکر است که همه انواع یکسان نیستند. بزرگترین مزایای عسل با مواد فعال در عسل با کیفیت بالا و تصفیه نشده متمرکز است.

در اینجا برخی از فواید عسل با پشتیبانی علمی آورده شده است:

آنها می توانند در سرکوب سرفه م effectiveثر باشند:

یک مطالعه نشان داد که عسل م thanثرتر از دکسترومتورفان ، ماده فعال در اکثر شربت های سرفه ، در سرکوب سرفه های شبانه است. با این حال ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

درمان موثر زخم و سوختگی:

بررسی شش مطالعه نشان داد که استفاده از عسل روی پوست یک درمان قوی برای زخم ها است.

تصور می شود که عسل به بهبود خواب ، حافظه ، قدرت جنسی ، درمان عفونت ها کمک می کند و راهی طبیعی برای کاهش پلاک دندان است ، اما این ادعاها توسط علم تایید نمی شود.

ترکیب عسل و دارچین می تواند خواصی داشته باشد

اعتقاد بر این است که اگر عسل و دارچین به تنهایی بتوانند به برخی از مشکلات سلامتی کمک کنند ، ترکیب این دو باید م effectiveثرتر باشد. مطالعات نشان داده است که فواید عسل و دارچین برای سلامتی مشابه است. به عنوان مثال ، هر دو دارای ویژگی هایی در زمینه های زیر هستند:

می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد

مخلوط عسل و دارچین می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد ، زیرا می تواند چندین عامل خطر را کاهش دهد. سطوح بالای کلسترول بد (LDL) ، تری گلیسیرید ، فشار خون بالا و سطح پایین کلسترول خوب (HDL) عوامل خطر بیماری های قلبی هستند. جالب اینکه همه اینها به احتمال زیاد روی عسل و دارچین تأثیر می گذارد.

مطالعات نشان داده است که مصرف عسل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) را بین 6 تا 11 درصد و تری گلیسیریدها را تا 11 درصد کاهش دهد. همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) خود را تا 3 درصد افزایش دهید.

یک متاآنالیز نشان داد که مصرف روزانه دارچین کلسترول کل را تا 16 میلی گرم در دسی لیتر ، کلسترول بد (LDL) را 9 میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید را 30 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد. همچنین کمی کلسترول خوب (HDL) را افزایش می دهد.

اگرچه تأثیر دارچین و عسل بر فشار خون با هم مورد مطالعه قرار نگرفته است ، اما هر دو فشار خون خفیف را به طور جداگانه کاهش می دهند. البته این تحقیق روی حیوانات انجام شد.

علاوه بر این ، هر دو ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای قلب دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنولیک جریان خون را در قلب بهبود می بخشد و از لخته شدن خون جلوگیری می کند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

عسل و دارچین نیز می توانند از بیماری های قلبی جلوگیری کنند زیرا التهاب را کاهش می دهند. التهاب مزمن عامل اصلی پیشرفت بیماری قلبی است.

می تواند به التیام زخم ها کمک کند

عسل و دارچین خواص درمانی خوبی دارند که می توان آنها را در ترکیب با کاربرد موضعی برای درمان عفونت های پوستی استفاده کرد. عسل و دارچین توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند که این دو ویژگی برای بهبود پوست بسیار مهم هستند.

عسل وقتی روی پوست مالیده می شود به درمان سوختگی کمک می کند. همچنین می تواند زخم های پای دیابتی را که یک عارضه بسیار جدی بیماری است ، درمان کند.

دارچین به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی می تواند مزایای بیشتری برای ترمیم زخم داشته باشد.

زخم های پای دیابتی خطر عفونت های باکتریایی مقاوم به آنتی بیوتیک را به همراه دارد. تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده است که روغن دارچین به محافظت در برابر باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک کمک می کند. در این مطالعه البته از روغن دارچین استفاده شده است که بسیار ضخیم تر از پودر دارچین است و می توانید آن را در خواربارفروشی تهیه کنید. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پودر دارچین همین تأثیر را دارد.

می تواند به کنترل دیابت کمک کند

همه می دانند که مصرف منظم دارچین برای افراد مبتلا به دیابت مفید است. همچنین می تواند به جلوگیری از دیابت کمک کند. مطالعات متعدد نشان داده است که دارچین باعث کاهش قند خون ناشتا در افراد مبتلا به این بیماری می شود. یکی از راه هایی که دارچین قند خون را کاهش می دهد ، افزایش حساسیت به انسولین است. به لطف دارچین ، سلول ها به هورمون انسولین حساس تر هستند و به انتقال قند از خون به سلول ها کمک می کنند.

عسل همچنین مزایای بالقوه ای برای افراد دیابتی دارد. مطالعات نشان داده است که عسل میزان قند خون را به میزان قابل توجهی کمتر از قند تحت تأثیر قرار می دهد. علاوه بر این ، عسل می تواند کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد و کلسترول خوب (HDL) را افزایش دهد.

برای شیرین کردن چای ، عسل و دارچین نسبتاً سالم تر از شکر هستند. با این حال ، عسل هنوز کربوهیدرات بالایی دارد ، بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید آن را در حد اعتدال بخورند.

سرشار از آنتی اکسیدان

عسل و دارچین هم منابع عالی آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای سلامتی شما دارند. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که شما را در برابر مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد محافظت می کنند که می تواند به سلول های شما آسیب برساند.

عسل سرشار از آنتی اکسیدان فنل است که با کاهش خطر بیماری های قلبی مرتبط است. دارچین همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است. دارچین در مقایسه با سایر ادویه جات ترشی جات در بالای محتوای آنتی اکسیدانی خود قرار دارد. مصرف عسل و دارچین در کنار هم می تواند مقدار زیادی آنتی اکسیدان به شما بدهد.

ادعاهای تأیید نشده در مورد عسل و دارچین

به نظر می رسد مفهوم ترکیب دو ماده قوی برای درمان حتی قوی تر است. با این حال ، هیچ مطالعه ای نشان نداده است که ترکیب عسل و دارچین یک ماده معجزه آسا ایجاد می کند که بیماری های مختلف را درمان می کند. علاوه بر این ، بسیاری از استفاده های پیشنهادی از عسل و دارچین به صورت علمی اثبات نشده است. در اینجا برخی از ادعاهای محبوب اما تأیید نشده در مورد عسل و دارچین آورده شده است:

با علائم آلرژی مبارزه می کند:

مطالعات متعددی در مورد توانایی عسل در کاهش علائم حساسیت انجام شده است ، اما شواهد ضعیف است.

سرماخوردگی را درمان می کند: عسل و دارچین خواص ضد باکتریایی خوبی دارند ، اما بیشتر سرماخوردگی ها توسط ویروس ها ایجاد می شوند.

آکنه را درمان می کند: اگرچه خواص ضد باکتریایی هر دو ماده برای پوست مستعد آکنه مفید است ، اما هیچ مطالعه ای در مورد توانایی این ترکیب در درمان آکنه انجام نشده است.

به کاهش وزن کمک می کند: چندین مطالعه نشان می دهد که جایگزینی شکر با عسل به شما در افزایش وزن کمک می کند ، اما هیچ نشانه ای وجود ندارد که عسل و دارچین به کاهش وزن شما کمک کند.

تسکین درد آرتروز: عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهند ، اما هیچ نشانه ای وجود ندارد که از این غذاها برای کاهش آرتروز روی پوست استفاده شود.

مشکلات گوارشی را برطرف می کند: ادعاهایی وجود دارد که عسل می تواند از معده شما محافظت کند و هر دو ماده با عفونت های باکتریایی در روده مبارزه می کنند. با این حال ، این ادعاها با تحقیقات علمی تأیید نمی شود.

چگونه از عسل و دارچین برای بهبود سلامت خود استفاده کنیم

بهتر است از عسل به عنوان جایگزین قند در رژیم غذایی خود استفاده کنید. خرید عسل تصفیه نشده را فراموش نکنید ، زیرا بسیاری از عسل های فرآوری شده در قفسه های سوپر مارکت ها هیچ فایده ای برای سلامتی ندارند. از عسل با احتیاط استفاده کنید زیرا حاوی مقدار زیادی قند است.

همچنین باید بدانید که دارچین حاوی ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای زیاد می تواند سمی باشد. مقدار کومارین در دارچین کاسیا بسیار بیشتر از دارچین سیلان است. بهتر است دارچین سیلان بخرید ، اما اگر انواع مختلف کاسیا را مصرف می کنید ، مصرف روزانه آن را به 1.2 قاشق چایخوری (2-0.5 گرم) محدود کنید. به راحتی می توانید 1 قاشق چایخوری (حدود 5 گرم) دارچین سیلان در روز مصرف کنید.

برای استفاده از عسل و دارچین برای درمان عفونت های پوستی ، عسل را با مقدار کمی روغن دارچین مخلوط کرده و مستقیماً روی پوست آلوده بمالید.

سرانجام

عسل و دارچین فواید زیادی برای سلامتی دارند که بسیاری از آنها توسط علم پشتیبانی می شود. هر دوی این مواد به ویژه برای بهبود سلامت قلب و عفونت مفید هستند. با این حال ، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که ترکیب عسل و دارچین به عنوان یک معجزه شفابخش عمل کند.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

healthline.com

دیدگاهتان را بنویسید