دادن همه نشانه ها به لبنان فکر خوبی نیست/ ما “شرم” را انتخاب کردیم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه اسرائیل هیوم با اشاره به آخرین تحولات در خصوص توافق مرزهای دریایی لبنان و دولت صهیونیستی در گزارشی نوشت: وفادار به سخنان امروز چرچیل، کابینه باید بین جنگ یا شرم یکی را انتخاب کند. اما لاپید شرم را انتخاب کرد، به این معنی که آنها از مزایای جنگ در آینده بهره خواهند برد.

در ادامه این گزارش آمده است: علاوه بر اینکه بیروت و تل‌آویو با توافق مرزبندی موافقت کرده‌اند یا خیر، مشکل اصلی در جای دیگری است. حزب الله!

اسرائیل هیوم همچنین نوشت: دادن امتیازات کامل به لبنان برای ما چیز خوبی نیست و پیام بدی برای همسایگان ما دارد و می گوید: «تسلیم کامل اسرائیل (حق صهیونیست ها) بخواهید که همه چیز را بپذیرد. با او انجام می دهند.” انجام شد.”

لازم به ذکر است که یائیر لاپید نخست وزیر اسرائیل روز گذشته اعلام کرد: بیروت و تل آویو به توافقی قدیمی در خصوص تعیین مرزهای دریایی دست یافته اند. عیال هولاتا، رئیس کمیته امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در توئیتی اعلام کرد که بیروت و تل آویو به توافقی تاریخی درباره تعیین حدود مرزهای دریایی دست یافته اند. البته اگرچه این دو رهبر صهیونیستی درباره دستاورد بزرگ تل آویو در این توافق صحبت کرده اند، اما بنیامین نتانیاهو نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی در موضعی متفاوت موضع آنها را زیر سوال برده است. نتانیاهو گفت: این یک توافق قبلی نیست، بلکه یک ارتباط با لبنان است.

هفته گذشته آمریکا پیش نویس توافقنامه تعیین حدود مرزهای دریایی بین لبنان و رژیم صهیونیستی را به بیروت و تل آویو ارائه کرد و مقامات لبنانی نیز از این موضوع ابراز خوشحالی کردند. این توافق به تصویب بیروت رسیده است و هیچ مانعی برای اعلام نهایی آن در روزهای آینده وجود ندارد.