خواهر رهبر کره شمالی به شدت به سئول درباره شیوع این بیماری در کشورش هشدار داد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی صبح پنجشنبه نسبت به شیوع بیماری «کووید-19» در کشورش توسط دولت جنوب هشدار داد.

خانم کیم که دست راست کیم جونگ اون و معاون مدیریت تبلیغات و اطلاعات شمال محسوب می شود، گفت که شیوع ویروس کرونا در این کشور از رسانه های آلوده آغاز شده است که توسط “دشمنان کره جنوبی ارسال شده است.” “

به گزارش خبرگزاری «یونهاپ»، وی با بیان اینکه باید اقدامی بی‌ارزش در برابر «جنایت‌های سئول» انجام شود، تهدید کرد که اگر رهبران کره‌جنوبی ویروس را به کره شمالی سرایت کنند، آن را «ناتوان» می‌کنند.

خانم خانم در طی سخنرانی در کنفرانس ملی قطعنامه های ملی. کیم و برادرش (رهبر شمال) در طول اپیدمی بسیار بیمار بودند و تب داشتند.

وی در بیانیه خود گفت: «اگرچه اقدامات پیشگیرانه زیادی در حال بررسی است، اما برای بازگرداندن آن به یک واکنش قوی نیاز است. اگر دشمن به کارهای بدی که بتواند ویروس را به کشور ما وارد کند ادامه دهد، ما نه تنها با از بین بردن ویروس، بلکه مقامات کره جنوبی نیز پاسخ خواهیم داد.»

پیش از او اما رهبر کره شمالی طی سخنرانی در همان کنفرانس گفت که کره شمالی توانسته بر ویروس کرونا غلبه کند و نیازی به رعایت تدابیر بهداشتی خاصی نیست.

به گزارش یونهاپ، خبرگزاری دولتی کره شمالی به نقل از کیم گفت: او رسماً در نبرد اضطراری برای توقف همه گیری و از بین بردن ویروس جدید کرونا که وارد خاک ما شده و برای محافظت از جان و سلامت مردم اعلام پیروزی کرد.

تنش ها بین پیونگ یانگ و سئول در حالی تشدید شده است که نماینده دائم کره شمالی در سازمان ملل هشدار داد که هیچکس حق ندارد از این کشور به خاطر استفاده از قدرتش برای دفاع از خود با سلاح های هسته ای انتقاد کند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید