خلع ید ۸۱۷ هکتار از اراضی و اراضی کشاورزی استان فارس


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، حجت الاسلام سید کاظم موسوی گفت: بر اساس منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای مدیریت وضعیت زمین خواری و تعدی به جنگل ها و جنگل ها و … با به رسمیت شناختن صلاحیت رئیس کل دادگستری در حفظ اختیارات بیت المال در امور کشور و حفظ منابع کشور و سرزمین کشور، دستگاه قضایی دولت فارس به فکر مردم نیست. هیچ تایید قانونی وجود ندارد تصرف، تخریب و تعرض به دولت، اراضی و اموال عمومی، منابع طبیعی، انفال، قنوات. ، اراضی ساحلی و حدود قانونی رودخانه ها را قانون تعیین می کند.

وی در خصوص بزرگترین سلب مالکیت زمین خواران توسط دولت فارس در سال جاری به خلع ید ۴۰ هکتار از اراضی ملی و منطقه تالاب بین المللی ارژن اشاره کرد و گفت: علاوه بر این ۴۰ هکتار و ۶۰۰ منطقه غیرمجاز است. سازه های واقع در زمین کشاورزی ضلع فوقانی این مرداب به وسعت 260 هکتار و همچنین سازه های تشکیل دهنده و دیوارهای اطراف قسمت های خصوصی نیز برای حفظ حقوق مالی و حفاظت از منابع طبیعی و طبیعی گرفته شده است. منابع زیست محیطی .

رئیس شورای حمایت از حقوق خزانه داری استان فارس در ادامه افزود: تالاب ارژن بخشی از منطقه حفاظت شده و منابع طبیعی استان فارس است که به دلیل خشکسالی و کمبود آب در این باتلاق مورد هجوم سرمایه گذاران قرار گرفته است. و متأسفانه عدم نظارت مسئولان در این فرصت زمانی که سازندگان و مالکان زمین، قرارداد توسعه و ساخت خانه غیرمجاز در بستر و حریم مرداب دارند.

بیانیه حجت الاسلام والمسلمین موسوی: مصادره این اراضی ملی به ابتکار شورای صیانت از حقوق دادستانی استان فارس و در ادامه کار ارائه شد. برای نجات خلوت و بستر این باتلاق اجرا شد و هم اکنون به دستور دستیار ارشد در دولت کانالی برای حفظ حریم تالاب بین المللی ارژن در اطراف احداث شده است.

وی همچنین به برخورد قانونی دستگاه قضایی با تغییر کاربری های غیرمجاز اشاره کرد و گفت: 230 بنای تجاری و مسکونی غیرمجاز در 100 هکتار از اراضی به صورت غیرمجاز ساخته شد، همچنین زمین های کشاورزی در دشت قره باغ شیراز مشمول قوانین تخریب است.

رئیس کل دادگستری فارس در رابطه با برخورد با کشاورزان کشور و تغییرات کار غیرمجاز گفت: کارگروهی برای شناسایی و برخورد قانونی با این ذی نفعان که دادسرای استان فارس و وظایف فرعی پلیس هستند. فرماندهی، پلیس مبارزه با مفاسد اقتصادی، سازمان جهاد کشاورزی و شهرستان شیراز ایجاد و اقدامات قانونی و قانونی برای این منظور انجام شده است.

حجت الاسلام موسوی، استفاده از فناوری های جدید و پیشرفته توسط سازمان های حفاظت از اراضی کشور برای شناسایی موارد تخریب و نیروی انتظامی و استفاده از سامانه پایش تصاویر ماهواره ای توسط اداره کل منابع طبیعی کشور، برای کارآمدی لازم دانست. . تعیین روش های اجرای قانون جزایی.

وی ضمن قدردانی از تلاش ها و تلاش های کارگروه حفاظت و حراست از اراضی و منابع طبیعی کشوری دادستانی استان فارس، از گزارش تخلفات و جرایم در قلمرو توسط فرمانداران به سامانه عمومی روابط عمومی استقبال کرد. پیگرد قانونی و همچنین امکان ایجاد و خواستار ایجاد کمپ برای جلوگیری و کنترل تغییرات غیرمجاز کاربری اراضی کشاورزی و تجهیز آن پایگاه ها به ابزار لازم برای مدیریت آن شد. و تبدیل غیرمجاز زمین کشاورزی در ابتدای دوره برای حفاظت و صیانت از اراضی و منابع طبیعی کشور و تاکید بر ادامه این طرح.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید