خطر ناآرامی اجتماعی در جهان به دلیل تحریم های اتحادیه اروپا – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ در روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد که ممنوعیت واردات زغال سنگ روسیه که از سوی اتحادیه اروپا اعلام شده است، مشکل فشار جهانی را تشدید خواهد کرد و تأثیر منفی بر اقتصاد و مصرف کنندگان اروپا خواهد داشت.

این شرکت روسی همچنین نگران وخامت اوضاع در سایر مناطق جهان است زیرا وی نسبت به تحریم روسیه هشدار داد و درباره این ارتباط گفت: سایر مناطق جهان نیز از تصمیم اتحادیه اروپا و تصمیم تحریم زغال سنگ روسیه متضرر خواهند شد. کمبود انرژی مشکلات اجتماعی را برای میلیاردها نفری که در کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین زندگی می کنند به همراه دارد.

تایید واردات زغال سنگ روسیه توسط اتحادیه اروپا از 10 مرداد در سال 2022 اجرایی شد.

پس از شروع جنگ در اوکراین، آمریکا و اتحادیه اروپا بر اساس هشدارهای قبلی خود به روسیه، این کشور را تحریم کردند، تحریم ها روز به روز در حال افزایش است، گویی روسیه و غرب این کار را نکرده اند. حمله به اوکراین را متوقف کنید

پیش از این، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در دیدار با رهبران این دولت بزرگ اعلام کرده بود که افزایش استفاده از سیاست های غرب پیامدهای منفی برای بازار انرژی جهان به دنبال خواهد داشت. رئیس جمهور روسیه گفت: تحریم های روسیه آسیب بیشتری به کشورهایی که تحت تأثیر آن هستند وارد می کند. استفاده فشرده تر از سیاست تحریم، مضرتر و بدون افزایش حتی پیامدهای منفی برای بازار جهانی انرژی خواهد بود.