خطر تنگی آئورت – عارضه عفونت در عملکرد قلب است


خطر تنگی آئورت – عارضه عفونت در عملکرد قلب است

تنگی آئورت یکی از شایع ترین و جدی ترین مشکلات بیماری دریچه قلب است. در ساده ترین تعریف ، تنگی آئورت انقباض دهانه دریچه آئورت است. تنگی آئورت در واقع جریان خون را از بطن چپ به آئورت مسدود می کند و همچنین می تواند بر دهلیز چپ فشار وارد کند.

برخی از افراد به دلیل نقص مادرزادی قلبی دچار تنگی آئورت می شوند که به آن “دریچه آئورت دو طرفه” می گویند ، وضعیتی که در سنین بالا بیشتر دیده می شود زیرا کلسیم یا زخم به دریچه ها آسیب می رساند و محدودیت خون را افزایش می دهد.

تنگی دریچه آئورت ؛  علائم

آیا تنگی آئورت همیشه علائم ایجاد می کند؟

پاسخ این س noال منفی است. اکثر افراد مبتلا به تنگی آئورت یا AS علائم قابل توجهی را تجربه نمی کنند تا زمانی که میزان جریان خون محدود به میزان زیادی کاهش یابد.

علائم تنگی آئورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

درد قفسه سینه

ضربان قلب سریع و تکان دهنده

مشکل در تنفس یا تنگی نفس

احساس سرگیجه یا سبکی سر ، حتی غش کردن

مشکل کوتاه راه رفتن در مسافتهای کوتاه

تورم مچ دست و پا

مشکل در خوابیدن یا نیاز به خوابیدن در حالت نشسته

کاهش سطح فعالیت یا کاهش توانایی انجام فعالیتهای عادی

نقص مادرزادی در تنگی دریچه آئورت

نوزادان و کودکان مبتلا به تنگی مادرزادی آئورت ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

خستگی هنگام کار

وزن باعث افزایش وزن نمی شود

تغذیه کم یا ناکافی

مشکلات تنفسی

علل تنگی دریچه آئورت

حالت 3 می تواند دریچه آئورت را سفت کند:

ذخیره کلسیم:

خون حاوی کلسیم ، سایر مواد معدنی و مواد مغذی است. با عبور خون از دریچه آئورت ، کلسیم در طول زمان تجمع می یابد. این می تواند کار را دشوار و باریک کند.

نقایص قلبی از بدو تولد:

دریچه آئورت طبیعی شامل سه فلپ یا فنجان است که در کنار هم قرار می گیرند. برخی از افراد با دریچه آئورت متولد می شوند که دارای یک ، دو یا حتی چهار لبه است. قلب می تواند سالها به این روش کامل کار کند. اما هرچه بزرگتر شوید ، دریچه سخت تر می شود. این نوع نقص مادرزادی قلب را می توان با تعمیر یا تعویض دریچه درمان کرد.

تب روماتیسمی:

اگرچه این عارضه “گلو بند” یا “مخملک” مانند قبل شدید نیست ، اما همچنان می تواند خطرناک باشد. تب روماتیسمی می تواند به دریچه آئورت آسیب برساند. تجمع کلسیم بر روی بافت اسکار را تسهیل می کند.

تنگی آئورت چگونه پیشرفت می کند یا مشکلات فزاینده ای ایجاد می کند؟

علاوه بر علائم تنگی آئورت ، که می تواند منجر به ضعف ، ضعف یا بی حالی شود ، ضخیم شدن ماهیچه در دیواره بطن چپ نیز ممکن است ظاهر شود زیرا بطن به تلاش بیشتری برای پمپاژ خون به داخل آئورت از طریق دریچه باریک نیاز دارد. شریان بزرگ.

دیواره ضخیم شده فضای بیشتری را در محفظه تحتانی قلب اشغال می کند ، که فضای کمتری را برای بدن برای تامین خون کافی فراهم می کند. این می تواند منجر به نارسایی قلبی شود. درمان مناسب می تواند پیشرفت بیماری را معکوس یا کند کند.

افراد در معرض تنگی آئورت هستند

چه کسانی در معرض تنگی آئورت هستند؟

تنگی آئورت به دلیل زخم و تجمع کلسیم در لبه دریچه (فلپ یا چین) عمدتا افراد مسن را درگیر می کند. AS مرتبط با سن معمولاً بعد از 60 سالگی شروع می شود ، اما اکثر افراد تا 70 یا 80 سالگی علائم خود را نشان نمی دهند.

در نوجوانان ، شایع ترین علت تنگی آئورت در نوجوانان یک نقص مادرزادی است. دلیل دوم ممکن است عدم رشد دریچه قلب باشد. بنابراین ، قلب برای پمپاژ خون به دهان فشار می آورد و با گذشت سالها ، دریچه معیوب اغلب به دلیل تجمع کلسیم سفت می شود.

عوارض تنگی دریچه آئورت

هنگامی که دریچه آئورت به طور معمول باز نمی شود ، قلب شما نمی تواند تمام خون تجمع یافته در آن را پمپاژ کند. این وضعیت باعث می شود خون به سایر قسمت های قلب و حتی به ریه ها بازگردد. برای جبران ، ماهیچه قلب سعی می کند خون بیشتری را به بدن پمپ کند.
برخی از عوارض جانبی که می تواند ناشی از فعالیت بیش از حد قلب باشد:

درد قفسه سینه به دلیل جریان خون ضعیف در ماهیچه قلب

غش کردن (زیرا خون کافی به مغز نمی رسد)

نارسایی قلبی (قلب ضعیف که خوب پمپ نمی کند)

آریتمی (ریتم غیرطبیعی قلب ناشی از جریان خون نامنظم به قلب)

تشخیص تنگی دریچه آئورت

راههای تشخیص تنگی دریچه آئورت

برای تشخیص تنگی آئورت ، پزشک به دنبال علائم و نشانه ها ، در مورد سابقه پزشکی شما صحبت می کند و یک معاینه فیزیکی انجام می دهد. در صورت داشتن ضربان قلب که نشان دهنده وضعیت دریچه آئورت است ، پزشک ممکن است از گوشی پزشکی برای بررسی ضربان قلب استفاده کند.

علاوه بر این ، پزشک ممکن است چندین آزمایش را برای تشخیص این بیماری و تعیین علت و شدت بیماری قلبی توصیه کند. این آزمایشات عبارتند از:

اکوکاردیوگرام:

این آزمایش با استفاده از امواج صوتی تصویری از قلب در حال حرکت ایجاد می کند. در طول این آزمایش ، متخصصان دستگاهی مانند مبدل را روی قفسه سینه خود قرار می دهند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای ارزیابی رگ های خونی قلب ، دریچه آئورت و جریان خون به قلب استفاده کنند.
پزشکان می توانند نوع دیگری از اکوکاردیوگرام را به نام اکوکاردیوگرام توده ای ترانس انجام دهند تا از نزدیک دریچه آئورت را بررسی کنند. در این آزمایش ، یک مبدل کوچک متصل به انتهای یک لوله در زیر لوله منتهی از دهان به معده (مری) وارد می شود.

نوار قلب (نوار قلب):

در این آزمایش ، سیم (الکترود) متصل به پد روی پوست فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند. نوار قلب می تواند حفره های بزرگ قلب ، بیماری های قلبی و ریتم های غیرطبیعی قلب را تشخیص دهد.

عکس برداری از قفسه سینه:

اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشک شما در تعیین بزرگ شدن قلب شما کمک کند ، زیرا ممکن است نشانه تنگی آئورت باشد. همچنین ممکن است نشان دهنده بزرگ شدن رگ خونی (آئورت) یا تجمع کلسیم در دریچه آئورت باشد. اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشکان در بررسی وضعیت ریه ها کمک کند.

تست های ورزشی یا تست های استرس:

آزمایش های ورزشی به پزشکان در تشخیص علائم و نشانه های بیماری دریچه آئورت در حین فعالیت بدنی کمک می کند و این آزمایش ها به تعیین شدت این بیماری کمک می کند. اگر قادر به ورزش نیستید ، می توانید از داروهایی استفاده کنید که همان تأثیر ورزش را بر قلب دارند.

اسکن توموگرافی کامپیوتری قلب (CT):

در سی تی اسکن قلب از مجموعه ای از اشعه ایکس برای ایجاد تصویری دقیق از قلب و دریچه های قلب استفاده می شود. پزشکان می توانند از این آزمایش برای اندازه گیری اندازه آئورت و نگاه دقیق تر به دریچه آئورت استفاده کنند.

MRI قلب:

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی قلب (MRI) از میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب استفاده می کند. از این آزمایش می توان برای تعیین شدت بیماری و اندازه گیری اندازه آئورت استفاده کرد.

کاتتریزاسیون قلبی:

این آزمایش اغلب برای تشخیص بیماری دریچه آئورت استفاده نمی شود ، اما اگر سایر آزمایشات قادر به تشخیص بیماری یا تعیین شدت آن نباشند ، می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در این روش ، پزشک یک لوله نازک (کاتتر) را از رگ خونی بازو یا ران عبور داده و آن را به شریان کرونری هدایت می کند.

سپس رنگ از طریق کاتتر تزریق می شود ، که به شریان ها در اشعه ایکس (آنژیوگرافی عروق کرونر) قابل مشاهده می شود. این آزمایش تصویر دقیقی از عروق کرونر و نحوه عملکرد قلب به پزشک می دهد. همچنین می تواند فشار سلول های قلب را اندازه گیری کند.

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی آئورت بستگی به شدت بیماری دارد:

اگر علائم خفیف هستند یا هیچ علائمی را تجربه نمی کنید ، پزشک از طریق ویزیت های منظم و منظم وضعیت شما را تحت نظر دارد. پزشک به شما توصیه می کند که شیوه زندگی سالم خود را تغییر دهید و از داروها برای درمان علائم یا کاهش خطر عوارض استفاده کنید.

در نهایت ، ممکن است برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت بیمار به جراحی نیاز داشته باشید. در برخی موارد ، حتی اگر هیچ علائمی را تجربه نکنید ، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند.

جراحی ترمیم یا تعویض دریچه آئورت معمولاً از طریق سوراخ در قفسه سینه انجام می شود. البته ، ممکن است رویکردهای تهاجمی کمتری در دسترس باشد.

اگر مبتلا به تنگی آئورت هستید ، آن را در یک مرکز درمانی با تیمی چند رشته ای از متخصصان قلب و سایر پزشکان و کادر پزشکی با تجربه در تشخیص و درمان بیماری های قلبی ارزیابی و درمان کنید. این تیم می تواند توصیه های پزشکی را برای تعیین مناسب ترین درمان برای شما ارائه دهد. کلینیک قلب و دیابت آمروت ممکن است تا پایان بخش مراقبت های بهداشتی در بخش مراقبت های پزشکی برای بیماران مبتلا به مشکلات قلبی عروقی در کنار شما باشد.

گزینه های جراحی عبارتند از:

ترمیم دریچه آئورت اورت

تعویض دریچه بیولوژیکی

تعویض دریچه بیولوژیکی

جراحان به ندرت دریچه های آئورت را برای درمان تنگی آئورت ترمیم می کنند ، زیرا تنگی آئورت معمولاً نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. برای ترمیم دریچه آئورت ، جراحان می توانند فلپ دریچه جوش داده شده (کاسپ) را بردارند.

بادکنک والوپلاستی
پزشکان می توانند از یک لوله باریک و بلند (کاتتر) برای اصلاح دریچه بازکننده باریک (تنگی دریچه آئورت) استفاده کنند. در این روش که “بادکنک والوپلاستی” نامیده می شود ، پزشک یک کاتتر را در ورید یا ران وارد می کند که در یک سر آن حباب وجود دارد و آن را به دریچه آئورت هدایت می کند. دکتری که عمل را انجام داد.

تعویض دریچه آئورت

تعویض شیر مکانیکی

درمان تنگی آئورت نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. هنگام تعویض دریچه آئورت ، جراح دریچه آسیب دیده را برداشته و آن را با یک دریچه مکانیکی یا دریچه ای ساخته شده از بافت قلب گاو ، خوک یا انسان (دریچه بافت بیولوژیکی) جایگزین می کند.

دریچه های بافت های بیولوژیکی با گذشت زمان خراب می شوند و ممکن است در نهایت نیاز به تعویض داشته باشند. افرادی که دارای دریچه های مکانیکی هستند باید از داروهای کاهش دهنده عمر برای جلوگیری از لخته شدن خون استفاده کنند.

تعویض دریچه آئورت ترانس برش

تعویض دریچه آئورت ترانسفورماتور (TAVR) پزشکان از یک روش کم تهاجمی به نام جایگزینی دریچه آئورت زیر پوستی (TAVR) برای جایگزینی دریچه آئورت استفاده می کنند. در TAVR ، پزشکان یک سوند را در ساق پا یا قفسه سینه قرار می دهند و آن را در قلب قرار می دهند. سپس یک شیر جایگزین از طریق کاتتر وارد می شود و قلب هدایت می شود. هنگامی که دریچه وارد می شود ، پزشک کاتتر را از رگ خونی شما خارج می کند.

www.mayoclinic.org
www.heart.org

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]Source link

دیدگاهتان را بنویسید