خرید ماشین رویایی غیر ممکن است


نماینده مردم مرودشت در مجلس با بیان اینکه خرید خودرو برای مردم تبدیل شده است، گفت: صحبت از خودرو دردناک است، بگذارید یک نفر جدید در وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد تا این وزارتخانه را برگرداند. به مسیرش.»

به گزارش خبرآنلاین، جلال رشیدی کوچی وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان یکی از حامیان اتهام فاطمی امین گفت: مسئولیت در جمهوری اسلامی ایران علاوه بر سلامت، ظرفیت اداری نیز می باشد. به عبارت دیگر، منظور از وزیر بودن، توانایی مدیریت، برنامه ریزی، شجاعت و ایستادگی در مقابل مافیا است.

وی همچنین گفت: در ابتدا به نظر می رسید توانایی اداره وزارت صنعت، معدن و تجارت را داشتید، اما بعد از چند ماه نقاط ضعف شما مشخص شد و من خیلی دوست داشتم در مورد خودروها آن را اداره کنم.

رشیدی کوچی گفت: انتظار ما از دولت مبارزه با فساد و اصلاحات این است که در مقابل سوء استفاده های بزرگ ترین مردم به ویژه خودروسازان بایستند، نه اینکه خداوند با همراهی آنها را از اجرای دستوراتشان باز دارد. . یک نگرانی رهبری را حل کند؟ شما در بسیاری از جلسات به خصوص در جلسه فرماندهان نیروهای مسلح نگفتید که اجازه افزایش قیمت خودروها را ندادید و ما در حال کاهش قیمت هستیم، چه می شود؟

وی با اشاره به افزایش قیمت خودرو به ذکر مثال هایی پرداخت و گفت: در مهرماه سال گذشته قیمت پژو پارس 280 میلیون بود که این میزان در آبان ماه امسال به 460 میلیون تومان رسید. 620 میلیون تومان در آبان 1401; خرید خودرو برای همه به خصوص جوانان آرزوی دست نیافتنی است.

این نماینده شورای اسلامی با انتقاد از قوانین حمل و نقل ادامه داد: بسیاری از جوانان دغدغه دارند و گاهاً ابتدا به موضوع زندگی اعتراض می کنند، سپس به موضوع خودرو. 20 میلیون دلار بعد از 12 سال نمی توان یک پراید خرید. با این شرایط چرا قوانین خودرو را طوری تنظیم می کنید که خودروی 80 هزار دلاری در کشور 700 هزار دلار فروخته شود یا خودرویی که 24 هزار دلار است و 1.8 میلیارد دلار بفروش می رسد؟ چرا شرکت های خودروسازی داخلی همچنان خودروهایی را وارد می کنند که ممکن است نتوانند خودروهایی با مبدا ارز وارد کنند؟

رشیدی کوچی در پایان گفت: برخی می گویند وزیر نمی تواند مقابل این افراد بایستد این افرادی که زیر نظر شورای اسلامی، وزیر و دولت نیستند چه کسانی هستند؟ خبر خودرو بسیار ناراحت کننده است و از نمایندگان مجلس می خواهم فردی جدید و قوی تری در وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته باشند تا این اداره بتواند به مسیر خود حرکت کند.