خبر خوب کار آن است! کار مردم ایران!


گروه خبر خوب:“این کار خودشونه!” همه خبرهای خوب این است: “کار خودش!” که «ملت بزرگ ایران» را انجام می دهد. امام راحل عزیز ما این ملت را بهتر، راستگوتر، قوی تر و در عقاید و عقاید خود استوارتر می دانستند. این همه نفرت و بدی و به زانو در آوردن کوه اما مردم ایران سربلند می ایستند و هر روز جلو می روند. چیزهای خوب و خبرهای خوب، “nana do!”

به اوج خلاقیت

دیگران جایی می مانند. اگر از آنها بخواهید کتابی را به شما توصیه کنند، می گویند “روانشناسی نخبه گرایی!” وقتی می خواهند صحبت کنند، موضوع «چرا اینطوریم، عقب رفتیم؟» مطرح می شود. همانطور که در حمام برای خود آواز می خوانند، نوار آنها این عبارت را می گیرد: “برای تغییر مغزهای پوسیده …”. البته با این همه غم و شرارت و روحیه پایین در کشور جای تعجب است که بچه ها ایستاده اند و نفس می کشند.

اما برای ما که هر روز آخرین اخبار رشد و پیشرفت ایران و ایرانی را می خوانیم، دنیا رنگ دیگری دارد. آیا آخرین اخبار مربوط به شاخص خلاقیت را شنیده اید؟ بر اساس گزارش شاخص جهانی نوآوری 2022، جمهوری اسلامی ایران سریع‌ترین رشد نوآوری و دومین کشور نوآور در منطقه آسیای مرکزی و جنوبی است و نسبت به سال گذشته به رتبه هفتم رسیده است.
در سال 1393، در اولین سال‌های ایجاد اکوسیستم نوآوری و دانش بر روی زمین، پیشتاز ایران در بین 143 کشور 121 است و فعالیت شرکت‌های هوشمند، نوآوری، استارت‌آپ، رهبران، رهبران و محققان کشور ما در حال حاضر جایگاه ایران روش های بهتری پیدا کرده و به سطح 53 رسیده است.دانش و حمایت همه نهادها این سطح در آینده بسیار بهتر خواهد بود. با این گفته دیگر جای تعجب نیست که زمزمه های زیر لبمان با این آهنگ ها می گویند «همه به آواز زنان زسلبت ایران جوان شاد می شوند».

مالیات دو نفر و نیم!

– پستانک بطری گرفتی؟!
– فهمیدم!
– پوشک گرفتی؟
– باشه!
داستان فوق بین زن و شوهری است که صاحب یک بچه طلایی شده اند و در دهه هفتاد بارها فیلم «دو و نیم» را از تلویزیون دیده اند.
شاید از خود بپرسید که چرا پدر بزرگوار این نوزاد قادر به تهیه شیشه پستانک و شیرخشک است اما هنوز پوشک را عوض نکرده است. این یک سوال منصفانه است. اما پاسخ را باید در مصوبه جدید اعلام شده در آیین نامه یافت. بر اساس این تصمیم، عوارض جانبی دارو، شیر خشک و برخی از قطعات تجهیزات پزشکی و توانبخشی برای کاهش قیمت تمام شده این اقلام کاهش یافته است.
این تصمیم در روز سوم آبان ماه درخواست شده و بر این اساس پدر خانواده موفق به تهیه شیرخشک شده است. اما بحث پوشک به کجا ختم می شود؟ یا اینکه هیئت مدیره فروش پوشک را تا ابلاغ قانونی برای کاهش قیمت پوشک به تعویق می اندازد؟ در این صورت خانه و خانواده اش چه می شود؟! پدر و فرزند و دولت را تنها می گذاریم و دعا می کنیم که تصمیم خوبی بگیرد!

از شما خواهند پرسید!

-رئیس اینجا کیه؟
– من هیچ اختیاری ندارم، من مسئولم!
این جمله از فیلم دوئل را به خاطر دارید؟ مردم وقتی می بینند شخص یا موسسه ای با اطمینان می گوید “من مسئول هستم، اگر سوالی هست، لطفاً اجازه دهید من پاسخ دهم” عصبانی می شوند. سخنگوی دولت علی بهادری جهرمی چند روزی است که پیام آور صلح و دوستی دولت و دانشجویان است و بین دانشگاه های مختلف در حال تردد است و با دقت گوش می دهد. محمدباقر قالیباف نیز سه ساعت به سخنان طلاب پیشرو گوش داد و قول داد در جلسه دیگری بیاید و پاسخگوی آنها باشد و به اعتراض آنها گوش فرا دهد. از گوشه و کنار در مورد جلسات رسمی و غیر رسمی دیگری می شنویم که در آن رهبران این فرصت را داشتند که با افراد مختلف صحبت کنند. اگر این جلسات ادامه پیدا کند و پایدار شود، هیچکس نمی گوید “این یک نمایش است”، “فقط می خواهم جونا ساکت باشد”، “کی گوش می دهد؟” سخنرانی عمومی رهبران را بشنوید، به سلامتی!

در ستایش تنبلی

عاقل چه کار می کند؟ این چیزی است که هر تنبلی در دنیا هر روز وقتی از خواب بیدار می شود از خود می پرسد! اما متأسفانه جامعه این قشر مظلوم جامعه را درک نمی کند، مجبور می شوند از روی تخت بلند شوند و کارهای سخت و طاقت فرسایی مانند شستن صورت، صبحانه خوردن، نشستن در تاکسی و به مشتریان بگویند: «امروز، مکان. سیستم فردا بیا
خبر خوب برای ما که تنبل هستیم این است که علم افزایش یافته است تا بفهمد چرا آنها دوست دارند در رختخواب دراز بکشند و به سقف خیره شوند.
محققان گفتند: «کار سخت برای مغز سمی است. زهر، می دانید، چیز بدی است. این خیلی کوچیکه؟!
اطلاعات خبر: نتایج یک مطالعه جدید که مغز افراد را در ساعات مختلف روز کاری بررسی کرد، نشان داد کارهای دشواری که نیاز به تمرکز زیاد دارند، منجر به ایجاد سم شیمیایی به نام گلوتامات در مغز می شود. با توجه به این نتایج، برخی از فعالیت ها به ساختارهای بسیار متفاوتی نیاز دارند.

هنر خوب زیستن

برخی از داستان ها سرگرم کننده و شیرین هستند. گزارش زنده آقای مصطفی افشار یکی از این کپسول های امید است.
مصطفی افشار از معلولان مقیم سرای سالمندان کهریزک است. او اکنون متاهل است و یک دختر زیر چتر این بیمارستان مهربان دارد.
این جملات را بخوانید: “امروز از زندگیم راضی هستم، به کسی نیاز ندارم و همه کارها را انجام می دهم.”
مصطفی که مورد تمسخر همکلاسی هایش قرار گرفته بود پس از ورود به کهریزک به زندگی امید پیدا کرد، درس خواند، کار کرد، بسکتبالیست حرفه ای شد و با مهسا که فلج اطفال هم داشت ازدواج کرد.
«چون مدیر پناهگاه مرا تشویق به ازدواج کرد، پس از آشنایی با همسرم، به سراغ او رفتم و به او گفتم که خانه ندارم. از آن زمان به ما خانه مجانی داده اند».
آنها در کوچه امید زندگی می کنند، خیابانی در آسایشگاه کهریزک در شهرکی به نام امید که توسط خیرین برای اسکان معلولان متاهل ساکن آسیسه ساخته شده است تا اینکه روزی در اینجا لانه ای برای «مصطفی» و «مهسا» می سازند.

ایمان خوب به خدا

به فرموده امام رضا (ع) درود خدا را حفظ کنید، زیرا هر که به خدا امید داشته باشد، خدا در اندیشه نیک اوست، ایرانیان در این سال 43 ساله نشان دادند که به وعده های خدا ایمان راسخ دارند و معتقدند که اگر آنها دین خدا را یاری می کنند، خدا آنها را یاری خواهد کرد، بگذار این وعده ادامه پیدا کند و محقق شود.

خبر خوب!

در نهایت خبر خوب خود را با فرمت مورد نظر خود (عکس، متن، ویدیو، صوت و …) منتشر کنید و با هشتگ #خبر_خوب در شبکه های اجتماعی منتشر کنید تا خبر خوب خود را با دیگران و ما به اشتراک بگذارید. اگر به یکی از شبکه های اجتماعی که در آن فعال هستید علاقه دارید، پیام خود را از طریق حساب کاربری @khabar_khoub_iran یا شماره تلفن 09330826312 برای ما ارسال کنید، در این جشنواره فرقی نمی کند که در ایتا، بله، روبیکا یا گپ باشید در تلگرام، اینستاگرام، توییتر یا واتس اپ؛ مهم است که به شادی اطرافیان خود کمک کنید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم بی حرکت بمان.
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید