حل مشکل شهرک اندیشه در سایه تعامل و اعتماد مدیران – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین الملل


خبرگزاری مهر – گروه استان ها: رشد قارچ گونه پروژه های مسکن مهر در بیست سال اخیر در استان قزوین ناشی از عدم نظارت مسئولان استان قزوین و هزاران نفر در آن است. سال و سپس با چالش های بزرگی مواجه شد.

گروه های خانه اندیشه، زیادسربازان و پرسنل نظامی با ده ها هزار عضو تنها تعداد کمی از این گروه ها هستند که عضویت آنها با سوگند و برنامه ریزی است. سلام مدیران قبلا با چالش های بزرگی روبرو بوده اند.

امروز اعضای این کارگروه ها دچار مشکل شده اند، تنها چیزی که این اعضا می خواهند سرپناهی برای خود و خانواده هایشان است، اما بی برنامگی و عدم نظارت منجر به مشکلات و سرگردانی هزاران شهروند قزوینی شده است. .

شهرستان اندیشه قزوین یکی از شهرهایی است که اعضای آن با چالش های جدی در تخلف بسیاری از مدیران شهر استان قزوین شرکت کردند.

مشکل ساکنان این شهرک از زمانی شروع شد که شهرک به دو قسمت 21.5 هکتاری و 15 هکتاری تقسیم شد و ساکنان قسمت 21.5 هکتاری کلیه مجوزهای تغییر کاربری از کشاورزی به مسکونی را دریافت کرده اند. بخش 15 هکتاری وی مجوز این تغییر کاربری از کشاورزی به مسکونی و تجاری را ندارد.

دستور استاندار برای رفع مشکلات مدیریت خانه

در بهمن ماه سال 1400 استاندار قزوین در نامه ای به معاون امور عمرانی خود از وی خواست تا یک کارگروه ویژه برای حل مشکلات داخلی استان قزوین به نحو قابل توجهی ایجاد کند.

با ایجاد این کارگروه راهکارهایی برای رفع مشکلات این شهرک و همکاری بررسی شد تا اینکه استاندار قزوین در 4 مردادماه سال جاری توییت وی در فضای مجازی از حل مشکل ساکنان شهر اندیشه خبر داد.

مثل این توییت وی اعلام کرد: با کمک خانم دکتر. صادق مالوگارد معاون برنامه ریزی و شهرسازی و جانشین آقای دکتر. سرندونی معاون عمرانی استانداری قزوین و سایر مدیران ذیربط استانی، اختلاف دیرینه زمین موسوم به اندیشه حل و فصل شد.

سخت ترین مشکلات دولت با علاقه و تعامل حل شد

مهدی پرندهونی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اندیشه سخت ترین مشکل در مشکلات همکاری با کشورها در دولت قزوین است که با عشق و حمایت استانداری قزوین تصمیم گرفته شد. استانداران استان و شجاعت و شجاعت مدیر کل.

وی با بیان اینکه همه مدیران باید شهامت حل مشکلات مردم را داشته باشند، تصریح کرد: حل مشکل تفکر نشان داد که اگر تصمیم واقعی در بین مدیران وجود داشته باشد. وحدت مشکلات پیچیده انسانی را می توان از طریق علاقه و تعامل حل کرد.

معاون امور عمرانی استانداری قزوین با اشاره به اینکه نقطه کور شهر اندیشه افتتاح شده است، گفت: با صدور مجوز ساخت این شهر کمی فاصله داریم و امیدواریم شورا. طراحی و ارائه یک برنامه کوتاه مدت.

    حل مشکل شهرک اندیشه در سایه تعامل و اطمینان مدیران

همراهی شهرستان برای رفع مشکلات مردم شهرستان اندیشه

مهدی صباغی شهردار قزوین در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تصویب طرح سرزمینی شهر اندیشه، گفت: حریم شهر اندیشه ایجاد شد، مصوبه کارگروه کار سازه و در نهایت، همان چیزی است. مصوب شورای برنامه ریزی استان

وی گفت: دفترچه طرح و آیین نامه مربوط به این پروژه برای اجرا به شهر قزوین ارائه شد و شهر قزوین مسئولیت ساخت، آماده سازی و خدمات زیربنایی از جمله آب، برق و هوای شهر و احداث باغ مجاور را بر عهده دارد. ایستگاه آتش نشانی و امکانات ورزشی کار کرد.

شهردار قزوین همچنین گفت: مهمترین نکته این است که در هنگام تهیه طرح جامع به دلیل عدم اطلاع رسانی مناسب و توضیحات لازم، محدوده مربوط به شهر حتی اقدامات انجام شده از سوی شورا در نظر گرفته نشد. و در بسیاری از نامه ها ماندن ماندن

صباغی گفت: با توجه به پیگیری شورا در این خصوص، به صفحه 5 صورتجلسه شورای مرکزی شهرسازی و سازندگی ایران آورده شد و در آن، گنجاندن کشورهای شناخته شده به تصویب رسید. به عنوان اندیشه در مناطق ویژه حسن آباد، نجف آباد و ثوح آباد تنها به میزان اختیاراتی که قانون حاکمان به دست آورده اند.

وی گفت: بررسی حقوق مذکور و انطباق با موازین قانونی بر عهده دبیر کمیسیون طرح های تفصیلی است اما با توجه به کثرت نامه ها و جستجوهای ویژه، سند به دبیر کمیسیون ماده پنجم می رسد. و به دلیل بی توجهی به مسیر رودخانه در برنامه اول، شهرداری قزوین برای بررسی و رفع مشکل، اقدامات لازم را انجام داده و مجوزهای لازم را از شرکت آب محلی برای ادامه روند اخذ خواهد کرد.

شهردار قزوین ادامه داد: محدوده آسیب‌دیده، جهت رودخانه و ساختار بستر مناسب در آن توسط منطقه GIS شهر و پس از تایید شرکت آب محلی تعیین و مشخص می‌شود. به دبیر کمیسیون پیشبرد ارسال شد. و در نهایت با درخواست و پیگیری شورای شهر قزوین به دلیل اضافه شدن مساحت شناخته شده، ایده 37 هکتاری در شهر پذیرفته شد.

ایده حل یک مشکل از بین بردن عیب است

محسن حق شناس یکی از اعضای شورای شهر قزوین نیز در جلسه روز سه شنبه شورای شهر قزوین حل مشکلات مردم در شهرک اندیشه را مصداق رفع بی عدالتی دانست و گفت: مدیریت اجرایی شهر و استان مدیران کار خوبی انجام می دهند. بد حل مشکلات انسانی در این مرحله می تواند سودمند باشد.

فاطمه محمدبیگی و لطف الله سیاهکلی هر کدام به طور جداگانه صحبت کردند آه تو آنها این تغییر را نشانه دوستی و همدلی قوه مجریه، مجلس و قوه قضائیه دانستند.

رفع مشکل در شهر اندیشه جلوه ای از همکاری و محبت مدیران استان قزوین است. این برنامه نشان داد که با اعتماد و محبت مدیران استانی می توان چالش های بزرگ کشور را حل کرد.

تعمیم این محبت و دوستی و شهامت مدیریتی به سایر مشکلات دولت و حوزه هایی مانند صنعت و اقتصاد نمی تواند امید را در دل مردم بیاورد و مشکلات بزرگ و چالش های دولت را حل کند.