حقوق بازنشستگان کجا رفت؟ – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، وضعیت مستمری بگیران در انتظار پرداخت بدهی های معوق.

به گزارش خبرآنلاین، قائم مقام دبیرکل خانه کارگر گفت: شورای بازنشستگان تامین اجتماعی باید در اولویت اول مطالبات مستمری بگیران مسائل برابری را پیگیری کند، اما تاکنون پاسخی در این زمینه داده نشده است و خیر برنامه زمانی مشخصی در خصوص پرداخت و نحوه پرداخت آن اعلام شده است.

25 درصد باقیمانده تعدیل خسارت 1400 هنوز پرداخت نشده و در مطالبات مستاجران است که تسویه نشده است.

در این رابطه حسن صادقی رئیس اتحادیه سربازان جامعه کارگری گفت؛ اجرای برابری از ابتدای سال 1400 باقی است و بر اساس نص قانون درست است.

صادقی با اشاره به اینکه تخصیص مانده های بازنشستگی باید از ابتدای سال 1401 محاسبه شود، خاطرنشان کرد: مازاد آن باید در تصمیمات قانونی مراجع درج شود. اگرچه به دلیل تاخیر دولت در موافقت با افزایش 38 درصدی دستمزد بازنشستگان سایر مستمری بگیران 28 درصد حقوق پرداخت نشده را می‌خواهیم و این اعداد در این اعداد 5 ماه تنوع رایگان 28 درصدی مدیران جامعه امن است. سازمان باید چگونه (یک مکان) را نشان دهد یا آن را در فیش حقوقی ماهانه بگذارد؟

بازنشستگان امیدوارند تا قبل از پایان سال 25 درصد باقیمانده سال گذشته اجرایی شود و اعتبارات آن از ابتدای سال به حساب بازنشستگان واریز شود.

علی بابایی کارنامی، رئیس کارگروه مجلس در این خصوص گفت: در خصوص تاخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان و اطلاع از افزایش بر اساس مصوبه شورای مرکزی کار برای حق مسکن کارگران، با دولت پیگیری خواهیم کرد. و برای این منظور مردم اطمینان دارند.