جهاد تبیین اولویت زنان در جنگ ساده است – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، دومین نشست خانواده تراز اسلامی صبح دوشنبه ۱۰ مردادماه در سالن رضوان مرکز بسیج امور بانوان و خانواده و با حضور معاونت امور بانوان برگزار شد. رئیس جمهور در امور زنان و خانواده.

در این مراسم انسیه خزعلی ضمن خیرمقدم به آغاز هفته دولت در همایش بانوان گفت: یکی از موضوعات مهم رسانه و زبان صدا و سیما، امر ارتباطات و جهاد بصیرت افزایی است. ترجمه پیشوای بزرگ حضرت زینب(س)س) اینها این حقیقت را دارند که در تفکر و تدبیر عالی پیشگام تبیین جهاد هستند و به همین دلیل است که نهضت عاشورا ادامه یافته است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این زمینه با بیانات حضرت زینب (س) بر علت این سخنرانی تاکید می کند.س) وی در زمینه عاشورا اشاره و توضیح داد: حضرت زینب (س)س) و صحبت کن گری چون در جهاد بصیرت پیشگام است، نقشه ها و نیات دشمن را از بین می برد. به تعبیر یک مستشرق، با داستان خود، تینا ای لعنت امام علی (آ) مکان مشهوری برای بزرگداشت حضرت علی (ع) است.آ) آنها انجام می دهند، تبدیل شده اند. حضرت زینب(س)س) مقام را خوب می شناختند و شبهات را با گفتار و گفتار حل می کردند; این به دلیل ماهیت شرایط و درک صحیح از موقعیت اتفاق افتاد. این موضوع در مورد رسانه ها که یکی از نقش های اصلی آنهاست نیز صدق می کند.

وی افزود: ایجاد جهان غرب لزوماً شامل جنگ نیست. سال ها پیش رئیس جمهور آمریکا می گفت ما باید از دل و مرز قدرت داشته باشیم نه از در، باید بتوانیم هویت ها را تغییر دهیم و دل ها را به سمت خودمان بیاوریم.

به گفته مقام معظم رهبری، خزعلی گفت: هدف غرب تغییر ماهیت خانواده ها از نظر اطلاعاتی، نحوه تشکیل خانواده، نحوه زندگی مشترک است. این کارها با تغییر فرهنگ و به تدریج انجام می شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: نقش ما به عنوان زنان پیشرو در این روند است. چون ما مرکز حملات هستیم، باید مرکز پیشگیری باشیم. اگر مردان در جنگ قوی در جبهه هستند، زنان پشتیبان و پشتیبان هستند، برای حملات دشمن، این زنان باید در جلوی جنگ باشند. این را می توان با عشق ورزیدن و تلاش برای درک موقعیت انجام داد.

خزعلی گفت و گو و جهاد تبیین را محور اصلی جنبش زنان برای مبارزه با جنگ ساده دانست و گفت: اکنون در جنگ ساده هستیم که برخی از اشکال آن به خوبی شناخته نشده است، اگر دقیق، هوشیار، هوشمندانه و هوشمندانه باشد. توجه به ظرافت های کار در اگر این منطقه وجود ندارد، آسیب پذیری در آن وجود دارد.

وی در خصوص نقش زنان در دولت سیزدهم نیز موافقت کرد: در سند اصلاحات دولت سیزدهم زنان به عنوان پیشگامان نهضت انقلابی گنجانده شده اند.

در پایان این مراسم از خانواده شهدای مدافع حرم وحید زمانی نیا و رضا فرزانه تجلیل شد.