جنجال های هفته از غرغر اسکوچیچ تا لب رای گیری و مشکل چشمک/ ضربه برای داوران و ضربه فنی جودو


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در جریان فعالیت های ورزشی هفته گذشته موضوعات جنجالی زیادی مطرح شد.

ما به این موضوعات خواهیم پرداخت.

*آقای. سبیل بزنید و آرای لیگ فوتبال را کسب کنید!

نظرسنجی های فدراسیون فوتبال در 17 شهریور برگزار شد و این نظرسنجی ها پرطرفدارترین نظرسنجی های تاریخ ورزش محسوب می شوند! انتخابات ساعت 12 بعد از ظهر توسط حسن کامرانی فر دبیر کل فدراسیون لغو شد و در ساعت 4 بامداد اعضای هیات مدیره به این دستور اعتراض کردند و در نهایت اعضای هیات مدیره مدیریت و تیراندازی کردند. ! و از شب قبل در مجمع عمومی و انتخابات اتحادیه فوتبال شرکت کنید.

با این حال، با گذشت بیش از 10 روز، برخی همچنان در تلاش هستند تا برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال را زیر سوال ببرند. قاضی زاده هاشمی یکی از نمایندگان مجلس در شبکه ورزش گفت: با توجه به اینکه تصمیم رئیس فدراسیون فوتبال به امضای دبیر کل نرسیده است، رای وی زیر سوال است. راستینه یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی نیز در شبکه سه از احتمال مواجه شدن مهدی تاج با مرگ سب بلاتر رئیس سابق فیفا صحبت کرد.

در این زمان برخی از هواداران گفتگوی فلاحتی با رئیس اولین کمیته انتخابات فدراسیون فوتبال را موضوعی در این جلسه خواندند که وی در چت با تلفن همراه خود با فردی پشت خط صحبت کرد، «گربون بیلات بروم! ” یکی دیگر از اعضای کمیته اول با مجری برنامه فوتبال برتر خودکشی کرد! ارادتمندان تاج این چراغ را متنی برای سخنان خود می دانند.

* رونمایی از جام جهانی در مراسم تشییع!

ایران چهارمین کشور در بین 32 تیم جام جهانی 2022 قطر است که پنج شنبه گذشته جام جهانی در آن به نمایش درآمد اما برخلاف سایر کشورها صحبت از حضور چهره های سرشناس دنیای فوتبال در ایران است. و حمایتی که فیفا از این کار در نظر گرفت. از کشور خودمان نیست، اما جام جهانی با سه چهره فیفا، با رسمی ترین و حفاظتی، از فرودگاه امام خمینی (ره) به سالن اجتماعات برج میلاد به کشورمان منتقل شد.

برای رونمایی از این جام، بسیاری از سرشناسان فوتبال کشورمان، مدیران وزارت ورزش، مسئولان فدراسیون فوتبال، کادر فنی تیم ملی، بازیکنان تیم ملی مانند وحید امیری و مرتضی پورعلیگنجی و … البته مدیران شهر تهران دقایقی پس از رونمایی از جام در برج میلاد حضور داشتند و وقتی جواد خیانی مجری جلسه پرسید اگر افراد زیادی برای عکس گرفتن و امضا به سن بیایند غیرمعمول نیست. مشکلی ایجاد کرد که اکثر مردم منطقه به سن رسیدند، اما رسانه ها عکس گرفتند و جایزه برای تیم قهرمان جهان ارسال شد. 27 دسامبر در ورزشگاه لوسل قطر.

این موضوع چشمان فیفا را به شدت عصبانی کرد و آنها مجبور شدند بلافاصله جام را مهر و موم کرده و در کیسه مخصوصی بگذارند تا از سالن خارج شود. جواد خبانی برگزارکننده این مراسم در پاسخ به این اتهام گفت: خاک دنیا بر سر من است!

* رای دادگاه عالی ورزش علیه جودوی ایران

4 سال پیش فدراسیون جهانی جودو فدراسیون جودو کشورمان را به مدت 4 سال تعلیق کرد. ادعای فدراسیون جهانی این است که ورزشکاران رژیم صهیونیستی در مسابقات مختلف مورد بی توجهی تیم های ورزشی کشورمان قرار می گیرند تا جودوکاران کشورمان در مسابقات و تمامی رویدادهای جهانی شرکت نکنند.

پس از این اتفاق مسئولان ورزش کشورمان در فدراسیون جودو و کمیته ملی المپیک با بحث های مختلف سعی کردند مشکل محرومیت را برطرف کنند. بر این اساس پس از تصمیم فدراسیون جهانی جودو برای توقف، شکایتی از این برنامه به دادگاه بین المللی ورزش (CAS) ارائه شد. زمانی که فدراسیون جهانی تصمیم به محرومیت ایران گرفت، دادگاه بین المللی ورزش این رای را لغو کرد و کمیته انضباطی را برای صدور رای جدید با محرومیت 4 ساله برای ایران فرستاد.

فدراسیون جودو با تصمیم جدید مخالفت کرد اما علیرغم تمامی مذاکرات و دفاعیات، درخواست ایران برای تمدید محرومیت جودوکاران از حضور در مسابقات رنگی تا شهریور سال گذشته از سوی دادگاه بین المللی ورزش پذیرفته نشد. تحویل این رای 8 بار به تاخیر افتاد و زمانی وارد ایران شد که چند روز از انتخابات کمیته ملی المپیک می گذشت.

* از نوشتن در مورد مسابقات اماراتی تا انگلیسی زبان فرهاد مجیدی

هواداران اتحاد کلبا اظهارات سرمربی ایران را گمراه کننده می دانستند. فرهاد مجیدی سرمربی سابق استقلال در اولین گام خود در لیگ امارات با اتحاد کلبا نتوانست نتیجه دلخواه را کسب کند و با نتیجه 2 بر یک مغلوب البطائح شد که به تازگی به لیگ برتر صعود کرده است. 0. در این شرایط به عنوان یکی از اسپانسرهای اتحاد کلبا امیدوار بودیم که اتحاد کلبا با معرفی این گروه ها به نتایج مطلوب برسد. فرهاد مجیدی می دانست که باید در این مراحل پیروز شود اما این اتفاق نیفتاد.

نکته عجیب دیگر در مورد فرهاد مجیدی این است که او در کنفرانس مطبوعاتی انگلیسی صحبت کرد، نه تنها خیلی واضح نبود، بلکه اشتباهات زیادی داشت، این یک فیلم تخیلی کامل درباره مجیدی در فضای مجازی کشورمان ساخت.

* قراردادی دیگر با مربی ایرانی در فدراسیون تیروکمان!

بر اساس رای نهایی دادگاه، فدراسیون تیروقمان به پرداخت 13 هزار و 875 دلار پاداش سرمربی تیم ملی محکوم شده است که در قرارداد به دلار پاداش او امضا شده است. بر اساس گزارش بازرسی فدراسیون تیروکمان، طبق رای نهایی دادگاه، فدراسیون تیروکمان باید 13 هزار و 800 دلار غرامت به مجید احمدی مربی وقت تیم ملی پرداخت کند. این مبلغ به ریال یا ارز به نرخ روز.

این قرارداد در سال 1392 و در زمان ریاست محمدعلی شجاعی در فدراسیون تیروکمان با ریال منعقد شد اما فدراسیون باید در صورت جزیره تیروکمان مبلغی را به مجید احمدی سرمربی وقت تیم ملی پرداخت می کرد. این تیم مدال گرفت.این تصمیم شعبه 38 از سوی مجموعه قضایی شهیدصدر به دلیل اینکه فدراسیون بابت پرداخت ارز مجازات شده بود وجهی بابت تاخیر در پرداخت دریافت نشد.

بر اساس این گزارش، فدراسیون تیروکمان 2 سال پیش که پول دولت نزدیک به 4 هزار تومان بود، مطالبات مجید احمدی را تسویه نکرد و حالا این پول به 30 هزار تومان رسیده است، او باید حساب مربی تیم را مشخص کند. تیم ملی با توجه به قیمت روز و با توجه به اجرای سفارش ارسالی در 3 مرحله کار کند.

* صحبت از سیگار و VAR در فوتبال ما

نزدیک به یک سال است که برخی باشگاه ها از فدراسیون فوتبال درخواست اعزام دستیاران تصویری به فوتبال ملی را دارند و عمده ترین موانع در این زمینه مجازات های سخت و کمبود منابع مالی است. اما جالب است بدانید که علیرضا فغانی که در دو هفته اخیر لیگ برتر را تحویل داده است، از یک موضوع ناراحت کننده در ورزشگاه ما صحبت کرد، در صحبت از رفتار داور در لیگ برتر، پیشنهاد سیگار کشیدن در ورزشگاه ها را به تماشاگران داد. ، کار در تئاتر سخت است، از آن انتقاد کرد و گفت: دود سیگار در تئاتر زیاد است و مردم باید به فکر آن باشند!

به گزارش فارس، آقایان سازمان منع استعمال دخانیات در تئاتر باید منبع مالی داشته باشد؟! جالب است که هیچ داور دیگری در کشورمان در حال حاضر به این موضوع مهم و مهم پرداخته است، شاید دلایل خاص خود را داشته باشد، اما بد نیست بدانید در گذشته به دلیل استعمال دخانیات برخی از هواداران در کشورمان فوتبال، کنفدراسیون فوتبال آسیا یک یا دو باشگاه را محروم کرد و او به دلیل جرایم سنگین مالی جریمه شد.

* رئیس کمیته قضایی به فکر قضاوت قضات زن است

تا به حال عادت کرده بودیم که داوران فوتبال به خاطر اشتباهات بزرگ کنار زمین بنشینند، اما هفته گذشته صحبت های یکی دو نفر از اعضای کمیته داوران مانند خداداد افشاریان مبنی بر حکم فیفا برای قضاوت زنان در مسابقات فوتبال مردان مطرح شد. . به دلیل اختلاف افشاریان با این دو در سایت فدراسیون فوتبال، وی با تصحیح سخنان خود گفت: اگرچه این یکی از ایده های فیفا است، اما الزامی برای این کار وجود ندارد و تمامی مسابقات کشوری در رده های مردان و زنان انجام خواهد شد. توسط داوران آنها قضاوت شود.

* از اخراج بی رحمانه اسکوچیچ تا بازگشت کی روش

پس از جنجال های فراوان، هیئت مدیره فدراسیون فوتبال رای به برکناری اسکوچیچ و بازگرداندن کی روش داد. اسکوچیچ روز چهارشنبه برای دیدار با تاج به سایت فدراسیون فوتبال رفت و ناامید این سازمان را ترک کرد. وی پس از دیدار امروز خود با مدیریت سازمان لیگ فوتبال به هتل المپیک بازگشت.

جواد نکونام در جام جهانی نیز مانند جام جهانی 2018 در کادر فنی کارلوس کی روش حضور دارد. کی روش 4 دستیار دارد و قرار است روز جمعه برای امضای قرارداد وارد تهران شود. قرارداد او سه ماه و نیم تا پایان جام جهانی است و پس از آن درباره ادامه همکاری دو طرف تصمیم گیری خواهد شد.

* تشکر سرمربی پاری سن ژرمن از محیط بانان

گوتیه بیانیه‌ای داد که خشم دوستداران محیط زیست در فرانسه را برانگیخت تا اینکه دولت این کشور او را محکوم کرد.

محیط بانان از باشگاه پاری سن ژرمن خواستند به جای هواپیما با قطار به شهرهای اطراف سفر کنند که این واکنش تمسخرآمیز گالتیه را در پی داشت، بنابراین سرمربی پاری سن ژرمن: «امکان رفتن با شن و ماسه را بررسی خواهیم کرد. قایق.”

گوتیه مجبور شد برای این اظهار نظر عذرخواهی کند. گفت: از آنچه گفتم متاسفم. این روزها نمی توانی بخندی. من در زمان اشتباه شوخی کردم.

او پس از برد 2-1 مقابل یوونتوس گفت: باور کنید به مشکلات دنیا فکر می کنم و مسئولیت پذیر هستم. برخی گفته اند ما با این مسائل مهم فاصله داریم اما این درست نیست. این یک شوخی بد است، اما اجازه ندهید که یک موضوع بزرگ یا حواس پرتی باشد. بازیکنان پاری سن ژرمن به شدت نگران مسائل زیست محیطی هستند. متاسفم و متاسفم. ظاهراً در فرانسه خندیدن سخت است. موافقم شوخی خوبی نیست

انتهای پیام/