جراحی لپ باند و اختلال دوقطبی

بیمارانی که از اختلال دوقطبی رنج می برند اغلب از خود می پرسند که آیا وضعیت آنها می تواند مانعی برای انجام عمل Lap Band باشد. آنها نگران هستند که دارو ممکن است با درمان پس از چاقی تداخل داشته باشد و نوسانات خلقی (که مشخصه این وضعیت پزشکی است) شانس آنها را برای کاهش وزن موفقیت آمیز کاهش دهد.

خوب، آنها نباید نگران باشند. تحقیقات نشان داد که بین بیماران مبتلا به بیماری های روانی و افراد سالم از نظر کاهش وزن تفاوت معناداری وجود ندارد. این تحقیقات توسط کلینیک های چاقی نیز تایید شد.

اختلال دوقطبی – ویژگی ها

این یک اختلال روانی با دو نوع دوره اصلی است که بسیار متفاوت از یکدیگر هستند: دوره شیدایی و افسردگی. این دوره‌ها می‌توانند با افزایش انرژی غیرطبیعی یا با افسردگی ظاهر شوند و به همین دلیل است که می‌تواند به شدت در کارهای روزانه اختلال ایجاد کند. اولین چیزی که در درمان یک بیمار دوقطبی انجام می شود، ایجاد دارویی است که خلق و خو را تثبیت می کند. بی ثباتی خلق و خوی دلیلی است که بیماران دوقطبی نیاز به مصرف مداوم داروهای خود دارند.

اختلال دوقطبی چگونه بر افزایش وزن تأثیر می گذارد؟

در صورت عدم درمان، اختلال دوقطبی می تواند منجر به تغییر در اشتها و الگوهای غذایی شود. علاوه بر این، این تغییرات اشتها می تواند منجر به نوسانات وزن شود. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد رابطه مستقیمی بین دارو برای اختلال دوقطبی و چاقی وجود دارد.

تثبیت کننده های خلق و خوی شناخته شده دارای عوارض جانبی متعددی هستند که بر نوسانات وزن تأثیر می گذارند. اعتقاد بر این است که لیتیوم تقریباً در 30 درصد موارد منجر به کم کاری تیروئید می شود، به این معنی که تولید هورمون تیروئید کاهش می یابد و این معمولاً با افزایش وزن همراه است.

علاوه بر این، برای زنانی که درمان روانشناختی آنها قبل از 20 سالگی تجویز شده است، اسید والپروئیک با PCOS (سندرم تخمدان پلی کیستیک) مرتبط است، که با افزایش وزن بدن نیز مرتبط است، زیرا باعث افزایش اشتها و مصرف می شود.

نوار معده و اختلال دوقطبی

نوار معده قابل تنظیم بر نحوه جذب داروها تأثیر نمی گذارد، اما به شما کمک می کند تا با افزایش اشتهای ناشی از دارو مقابله کنید. و حتی بیشتر، مطالعات علمی انجام شده بر روی بیماران جراحی کاهش وزن که دارای اختلالات روانی نیز بودند، در این زمینه بسیار مفید است، زیرا نتایج مشابهی را با بیماران جراحی چاقی که از نظر روانی سالم بودند، نشان می دهد. بنابراین، اگر BMI شما به شما می گوید که نیاز به جراحی کاهش وزن دارید، نگران نباشید، لپ باندینگ یک عمل محدود کننده است، این یک جراحی برگشت پذیر است، کم تهاجمی است و اختلال دوقطبی مانعی برای شما نیست که با استفاده از لپ باند می توانید تغییرات اشتهای خود را کنترل کنید