توصیه می شود برای نوسازی پارچه های قدیمی از دو لایه تراکم استفاده شود


به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس کمیته سازندگی شورای شهر تهران و شهردار منطقه 10 با حضور در مسجد قمر بنی هاشم(ع) با اهالی منطقه جی دیدار و گفتگو کردند تا به مسائل و مشکلات شهروندان رسیدگی کنند. .

حجت الاسلام «سید محمد آقامیری» عضو شورای اسلامی شهر تهران و «رضا شرفی» شهردار منطقه 10 و همه مشاوران و تعدادی از مدیرانش و روسای آب و برق و هوا رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی منطقه و رئیس پلیس منطقه پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا در مسجد قمر بنی هاشم علیه السلام به صورت چهره به چهره با نمازگزاران دیدار کردند و به شهروندان پاسخ دادند. ‘ درخواست ها.

آقامیری یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در این جلسه علنی گفت: منطقه 10 یکی از مناطقی است که دارای سایت های آسیب دیده فراوان، مشکلات و معضلات فراوان است. از ابتدای مدیریت شهرهای جدید، یکی از وظایفی که در حوزه معماری و شهرسازی دنبال کرده ایم این است که در مورد بافت قدیمی صحبت کنیم، برای ما بسیار مهم است که آن را بهتر کنیم، از هر نظر به روز شود. .

وی با بیان اینکه تهران روی گسل های لرزه ای قرار دارد و احتمال وقوع زلزله به زودی در شهر وجود دارد، گفت: کار ما کاهش حجم و بار این زلزله است اما پیش بینی می شود زلزله بزرگی ادامه داشته باشد. ، با شعاع 100 کیلومتر و شدت آن باید شش و نیم تا هفت ریشتر باشد.

رئیس کمیته عمران با بیان اینکه سازه آسیب دیده در صورت وقوع زلزله با بیشترین خطر مواجه است، تصریح کرد: از سال گذشته برای دریافت مجوز ویژه بازسازی در یک ساختمان فرسوده از جمله ارائه دو لایه کار سختی انجام داده ایم. مشوق ها، برای ایجاد تمایل مردم به نوسازی. از سوی دیگر، متأسفانه کسانی که در این شرایط زندگی می کنند، توان اقتصادی لازم برای نوسازی را ندارند، بنابراین باید اجازه داد افراد خارجی بیایند و این نوسازی را انجام دهند.

آقامیری همچنین با اشاره به موضوع معتادان متجاهر و آسیب های اجتماعی در شهرستان خاطرنشان کرد: در ابتدای شروع به کار شورای ششم، فرمانده انتظامی تهران به صحن آمد و گفت 22 هزار معتاد در تهران وجود دارد. متاسفانه پلیس و مددکاران اجتماعی نمی توانند با معتادان متجاهر برخورد کنند. پس باید چکار کنید؟ آیا باید تسلیم شویم؟ گفتیم هرچند شهرستان اختیار این کار را ندارد، اما شورا باید به مرکز میدان بیاید و با ادارات دیگر تماس بگیرد.

وی گفت: یک کمپ در استانداری تهران راه اندازی شده و مسئولیت آن به این شهر سپرده شده است. سوله ها و گلخانه ها در آنجا نگهداری می شوند. متاسفانه علاقه مندان از 15 سال تا بالای 70 سال، خانم ها و آقایان مبتلا به انواع بیماری ها در این سوله ها حضور دارند. در این زمان حدود 12 هزار نفر در شهر تجمع کرده اند.

آقامیری گفت: حدود 10 هزار معتاد متجاهر در شهرستان وجود دارد و جایی برای نگهداری آنها وجود ندارد مانند انرژی نو. . بهترین چیز در این مورد این است که هنگام جمع آوری گله رها نمی شود، اما از 9 ماه تا یک سال نگهداری می شود. برخی از آنها بهبود یافتند و خانواده هایشان با ضمانت و قول به این چرخه آنها را آوردند. در مجموع شورا باید چند ماه کار کند تا بتواند سوله بسازد و بقایای بی خانمان ها را جمع آوری کند و امیدوارم تا پایان سال دیگر آب ریز در شهر نباشد. . تهران.

رضا شرفی شهردار منطقه نیز در این جلسه بیان کرد: تا امروز از 30 مسجد بازدید کرده و در خدمت مردم بوده ایم. تاکنون به 700 درخواست مردم پاسخ داده و بیش از 60 درصد درخواست‌های مردم را اجرا کرده و این موضوع را به اطلاع آنها رسانده‌ایم. علاوه بر کلیساها، همه مردم ما هر پنجشنبه صبح در سالن اجتماعات جلساتی دارند.

وی با بیان اینکه اتفاقات خوبی در منطقه 10 رخ داده که زمینه توسعه در این منطقه را فراهم می کند، گفت: یکی از آنها تعیین و بهره برداری از انشعاب محترم بزرگراه یادگار امام معروف به محور رنجبر است. تحقیقات ایشان در حال تکمیل است و تا چند ماه دیگر کمیسیون فصل پنجم این موضوع را اعلام می کند و فکر می کنم تا پایان سال عملیات اجرایی این محور آغاز شود.

به گفته شهردار منطقه با این روند تا چند ماه دیگر زمین ها و املاک مردم در محور رنجبر اسکان داده می شود. اکثر آنها از طرح خارج شده اند و مردم می توانند پس از 30 سال یا بیشتر آنها را تمدید یا خرید و فروش کنند. با تهیه مواد لازم برای فروش، می توانیم ملک را تهیه کنیم.

همچنین عصر دیروز «رضا شرفی» شهردار و جمعی از بخشداران و حجت الاسلام «سید محمد آقامیری» رئیس کمیته سازندگی شورای اسلامی شهر تهران به منزل شهید «محمدرضا جبلی» رفتند. با همسر و اعضای خانواده اش ملاقات کرد و با هم صحبت کردند.

در این دیدار که با هدف تجلیل از خانواده های معظم شهدا و ترویج فرهنگ ایثار، مرگ و تکریم نام شهدا برگزار شد، آقامیری از اعضای شورای اسلامی شهر تهران از خانواده شهید جبلی تجلیل کرد و گفت: خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و ایثار و شهادت و گرامیداشت نام شهدا و ایثار و شهادت را گرامی می دارند. خانواده شهدا مایه برکت ما هستند و دیدار با خانواده شهدا یک اتفاق هیجان انگیز است. کار مشکوک در استادان. اگر صبر و شجاعت جان باختگان نبود، الان این خبر اتفاق نمی افتاد، مردم باید از جان باختگان تشکر کنند، زیرا انقلاب اسلامی به خاطر خون شهدا به بالاترین جایگاه خود رسیده است و اکنون. خانواده های شهدا سرمایه های انقلاب هستند.

وی ادامه داد: خانواده های شهدا با اعزام عزیزان خود برای پاسداری از این آرمان، کار بزرگ و افتخارآمیزی انجام دادند که افتخار بزرگی برای کل مردم ایران است.

شرفی شهردار منطقه 10 نیز ضمن تسلیت به خانواده شهید جبلی، خانواده معظم شهدا را مظهر صبر و استقامت دانستند و قصد خدمت و تکریم خانواده هایشان را وظیفه و مسئولیت مردم به ویژه رهبران .

در پایان رئیس کمیته سازندگی شورای اسلامی شهر تهران و شهردار محل از خانواده شهید جبلی با اهدای جایزه به همسر شهید جبلی تجلیل کردند.

لازم به ذکر است «محمدرضا جبلی» در سال 1395 در سن 41 سالگی در حالی که تنها 20 روز به عنوان مدافع حرم به سوریه اعزام شد، در جبهه خان طومان درگذشت.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید