توصیه ضرغامی به مدیران گردشگری چیست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، مراسم هفته گردشگری عصر دوشنبه با حضور وزیر میراث فرهنگی، سفرای خارجی و علاقمندان به گردشگری در موزه ملی ایران برگزار شد.

در همین زمینه عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی گفت: در سال اول که به این وزارتخانه آمدیم کارهای زیادی انجام دادیم. برخی از قطعات تکان دادن خیلی بد است، مثل هتل هایی که در دوران کرونا دچار ورشکستگی بزرگی شدند، اما این مسئله حل شده است، اما اکنون. شاید همه هتل ها پر هستند و اتاقی برای گردشگران وجود ندارد. از این بابت خوشحالم.

وی افزود: از نظر حریم هوایی بسیار محدود هستیم. یکی از اعضا گلایه کرد که می خواهد به تهران برود اما راه فراری نبود. آنها می گویند عراقی ها هواپیماها را هدف قرار داده اند او. من خوشحالم زیرا این گردشگران عراقی هستند که از کشور بازدید می کنند. این قدرت هواپیمای ماست. اگر شعار ما فرابخشی بودن گردشگری است، همه سازمان ها باید کمک کنند تا جلو برویم. خدمت ما برای نشانه هایی است که او دریافت خواهد کرد قسمتی از وزارتخانه ها ضعیف اما قوی هستند قسمتی از بسیار قوی می بینم هستند. در این هفته سه قرارداد با وزارت راه و آموزش و پرورش منعقد کردیم.

وزیر میراث گفت: اگر صنعتی بخواهد رشد کند نیاز به حمایت بلندمدت همه دارد. ما نمی گوییم مجلس به ما پول بدهد، در واقع مجلس بودجه 200 میلیارد تومانی ما را تصویب کرد که از آنها تشکر می کنیم. وقتی از مالیات صحبت می کنیم، همه می گویند نه لود شده ناگفته نماند، اگر مالیات چیزی است که طرفداران نگران آن هستند.

ضرغامی افزود: باید در سال دوم بیشتر کار کنیم. ما به نهادهای علمی، صنعتی و خصوصی نیاز داریم. به همین دلیل درخواست های خود را به رئیس جمهور ارسال کردیم. اگر سرمایه گذاری به سراغ ما آمد و بخواهد وام یا زمین بگیرد، مدیران باید به اقدامات آن سرمایه گذار توجه کنند، سیستم های اطلاعاتی مشکوک هستند که مدیر در این پروژه شریک است.

وی گفت: امروز دنیا می‌خواهد ایران قدرتمند و بزرگی را ببیند، اما دشمن نمی‌تواند این دعوت را ببیند، بنابراین برای جلوگیری از این رابطه دست به هر کاری می‌زند.

ضرغامی همچنین در پاسخ به گلایه محفوظی نماینده مجلس گفت: وزیر منابع طبیعی هنوز با طرح اروند نیمی به میز مذاکره نیامده است. کار کردن مانده توضیح داد: برای زندگی اروند به او برنامه دادیم و بررسی شد تا بتوانیم این طرح را اجرا کنیم. من شاید میدانم او در آنجا انرژی خوبی داشت و محفوی سرمایه‌گذارانی را نیز برای آن جذب کرد ه است. من مجلس را دوست دارم چون در بسیاری از زمینه ها به ما کمک کردند تا پیشرفت کنیم.

در ادامه این نشست، تمبر هفته گردشگری در جمع نمایندگان مجلس و فعالان گردشگری رونمایی و امضا می شود.