تمایل به گسترش همکاری های ایران و ترکمنستان در بخش کشاورزی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، مهدی ایمنیمعاون اقتصادی وزارت امور خارجه در سفر به ترکمنستان به منظور بررسی تلاش ها برای گسترش همکاری های جمهوری اسلامی ایران و این کشور و آناگلد یازمورادوفبا معاون وزیران ترکمنستان در امور کشاورزی، محیط زیست و کیفیت آب دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دو طرف برای همکاری دو کشور در بخش های مختلف اقتصادی توانستند بر این همکاری در کشاورزی و محیط زیست تاکید کنند.

در این جلسه ایمنی وی ضمن صحبت از تجربه موفق ایجاد “دوستی” توسط جمهوری اسلامی ایران، بر انگیزه شرکت های ایرانی برای ارائه دانش فنی برای تکثیر و تکثیر درختان اصلاح شده در ترکمنستان تاکید کرد.

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه بیان نقاط قوت و توانمندی های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، توانایی صادرات تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی مانند تراکتور و همچنین سموم کشاورزی از ایران به ترکمنستان. جشن قرارداد.

در این جلسه، یازمورادوف وی ضمن استقبال از دیدگاه‌های معاون وزیر امور خارجه کشورمان، بر لزوم استفاده فعال از فرصت‌های تجاری و همکاری‌های بین کشورها هم برای کشاورزی و هم برای محیط‌زیست تاکید کرد.