تغذیه سالم – کاهش وزن، به دست آوردن سلامتی

در تلاش برای رهبری نبرد در برابر برآمدگی و جلوگیری از بزرگ شدن دور کمر، افراد از طریق رژیم های غذایی و ترفندهای مد روز در جستجوی غذاهای رژیمی سالم و قانونی قدم گذاشته اند.

این غذاها وجود دارند و نه تنها دور کمر شما را کوتاه می کنند، بلکه به طور بالقوه می توانند سال ها به زندگی شما اضافه کنند.

به جای کاهش وزن، کاهش سایز لباس و قرار گرفتن در تناسب افراد مشهور، به جای آن بر تغذیه و زندگی سالم تمرکز کنید.

وقتی رژیم‌های مد روز را کنار می‌گذارید و قرص‌های لاغری را کنار می‌گذارید، متعهد می‌شوید که سبک زندگی سالم‌تری داشته باشید – مزیت کاهش وزن تنها یک مزیت است.

چی بخورم

بسیاری از مردم تعجب می کنند که غذاهای رژیمی سالم چیست و آیا باید از خرده فروشی ها خرید کنند.

به جای اینکه به سراغ کارتن‌ها، قوطی‌ها، بطری‌ها یا غذاها و نوشیدنی‌های بسته‌بندی شده با برچسب رژیم غذایی بروید، به جای آن به قفسه‌های محصولات نگاه کنید.

یک ترفند عالی این است که به راهروهای بیرونی فروشگاه مواد غذایی محلی خود بچسبید. این دوره ها شامل اصول: گوشت، میوه ها، سبزیجات و لبنیات است.

وقتی تلاش می کنید غذاهای تازه و طبیعی بخرید و مصرف کنید، تمام مواد اضافی را در رژیم غذایی خود حذف می کنید. بدن شما با ویتامین ها و مواد معدنی موجود در این غذاهای تازه رشد می کند.

به همین ترتیب، بدن شما تمایل دارد از مواد نگهدارنده و کالری خالی موجود در غذاهایی که تلفظ مواد تشکیل دهنده آنها خیلی سخت است، ناامید شود.

تازه بهترین است

غذاهای تازه به طور طبیعی مملو از ویتامین ها و مواد معدنی هستند، اما این مواد ارزشمند در طول پخت و پز از بین می روند. ویتامین‌ها تجزیه می‌شوند و مواد معدنی از بین می‌روند و شما را با مواد مغذی کم‌آبی مواجه می‌کند.

به جای پختن میوه ها و سبزیجات، آنها را خام بخورید.

خوردن کلم بروکلی خام به جای کلم بروکلی پخته شده پژمرده به شما این امکان را می دهد که کالری خود را به چیزی برای بدن خود تبدیل کنید.

همچنین، میوه ها و سبزیجات پخته شده معمولا حاوی مواد افزودنی دیگری از جمله پنیر، نمک و کره هستند که همگی می توانند به رشد دور کمر شما کمک کنند.

باریک و متوسط

هنگام انتخاب گوشت برای پخت و پز، باید به دنبال لاغرترین برش های موجود باشید.

به یاد داشته باشید که باید از چربی اجتناب کرد و سعی کنید قبل از پختن، چربی اضافی گوشتی را که خریداری می کنید، پاک کنید.

همچنین از افزودن چربی اضافی به مخلوط خودداری کنید. به جای کباب کردن گوشت، آن را کباب کنید، زیرا نیازی به چربی نیست و گوشت کبابی طعم فوق‌العاده‌ای آبدار دارد.

همچنین ممکن است بخواهید انواع مختلف گوشت را آزمایش کنید.

به عنوان مثال، گوشت چرخ کرده را جایگزین مرغ چرخ کرده یا بوقلمون کنید، زیرا هر دو گوشت بسیار لاغرتر و چربی کمتری هستند.

اگر هوس خوردن گوشت قرمز دارید، به سراغ گاومیش کوهان‌آهن بروید، که مدت‌هاست به عنوان گوشت قرمز دیگری سالم‌تر از مرغ نیز شناخته می‌شود.

گوشت های دیگر شامل شکاری مانند گوشت گوزن است که به طرز باورنکردنی لاغری است و در عین حال برای کام خوشایند است.

رو به دریا

اکثر مردم به ندرت غذاهای دریایی را در منوی هفتگی خود قرار می دهند، اما وقتی به دنبال غذاهای سالم و خوش طعم هستید، به ماهی روی بیاورید.

انواع مختلفی از ماهی ها برای انتخاب وجود دارد، اما به دنبال ماهی های غنی از روغن امگا 3 باشید.

این روغن همچنین برای قلب شما مفید است، در میان سایر قسمت های بدن، و معمولا در ماهی هایی مانند تن یافت می شود. از ماهی هایی مانند اره ماهی که سنگین هستند و دارای غلظت جیوه هستند خودداری کنید.

به جای آن ماهی بدون چربی را انتخاب کنید و به جای سرخ کردن ماهی را کبابی، بخارپز یا پختن آن را در نظر بگیرید.

با حمایت از برنامه کاهش وزن خود با غذاهای سالم و کامل، تلاش می کنید نه تنها دور کمر، بلکه زندگی خود را نیز متحول کنید.

یادگیری عادات غذایی سالم درست مانند یادگیری هر چیز دیگری است.

فقط سفر تغذیه سالم را آغاز نکنید، خانواده خود را نیز درگیر کنید.

مطالعات نشان داده است که کودکانی که از ابتدا با غذاهای سالم تغذیه می شوند، بزرگسالان سالم تری رشد می کنند.