تشخیص داده شد که من مبتلا به سندرم متابولیک هستم و چرا شروع به خوردن کتو کردم

محیط دارویی

من چند سالی بود که به روش دارویی غذا می خوردم و خودم را یک آفت کش می دانستم، غذاهای کامل، گیاهی می خوردم و لبنیات، گوشت، مرغ و تخم مرغ نمی خوردم.

تشخیص

6 هفته پیش تصمیم گرفتم به یک گیاه شناس، ریچارد ویلان مراجعه کنم. سال‌ها بود که می‌خواستم او را ببینم، اما فکر نمی‌کنم حاضر باشم با صحبت‌های او درباره سلامتی‌ام کنار بیایم. هدف من جستجوی درمان جایگزین برای فشار خون بالا بود و اخیراً تشخیص داده شده بود که کلسترول بالایی دارم.

خوب من کمی شوکه شدم، او با کشیدن انگشت من و گذاشتن آن در دستگاه ها و نگاه کردن به آن زیر میکروسکوپ، چند آزمایش خون انجام داد. ضربان قلبم را بشنو و فشار خونم را اندازه بگیر.

او گفت به محض دیدن من، می‌دانست که من مبتلا به سندرم متابولیک هستم، که ترکیبی از فشار خون بالا، کلسترول بالا و افزایش وزن در حد متوسط ​​است، آنقدر سرسخت که هر چیزی که سعی کنید آن را از بین نمی‌برد. و من خیلی تلاش کرده بودم، و همچنین ورزش. هیچ چیز این اعداد را تغییر نداده است.

گفت مهم نیست که دیابت بگیرم، مهم این است که چه زمانی. او فکر می کرد من پیش دیابت هستم.

لال بودم، زمزمه می‌کردم که فکر می‌کنم واقعاً خوب و سالم غذا می‌خورم، شکر تصفیه‌شده را دوست دارم، اما در بیشتر موارد از کنترل خارج نشدم.

بنابراین او به من مقداری سبزی برای کبد و چند ویتامین دیگر و گیاهان خوراکی، استات منیزیم، کروم، ویتامین B کمپلکس، خار مریم و زالزالک و ریشی به من داد.

کتو

بعد گفت می خواهم کتو بخورم.

من مثل “کتو؟؟؟؟” چی؟؟؟؟

من حیرت زده بودم و گفتم کتو همان چیزی است که 4 سال پیش با رفتن به مسیر کم کربوهیدرات تیروئید من را خراب کرد.

بنابراین او از من پرسید که حاضرم چه کار کنم، من گفتم حاضرم در مورد آن تحقیق کنم. و از این بابت خوشحال بود.

تیروئید و کتو

بنابراین برای حدود یک هفته شروع به انجام تحقیقات قوی کردم. او به من پیشنهاد داده بود که در سایت dietdoctor.com ثبت نام کنم که انجام دادم.

و من زمان زیادی را صرف تلاش کردم تا بفهمم چرا کتو تیروئید من را به همان شکلی که بود به عقب پرتاب نمی کند.

بعد باید بفهمم چرا این اتفاق افتاده است.

من کتو کثیف خورده بودم. که اساساً به معنای خوردن همه غذاهای چرب مانند سوسیس و بیکن و گوشت و تخم مرغ است و بدون سبزیجات.

من زمان زیادی را صرف کاوش کردم کتو وگان و تصمیم گرفت که خیلی سخت باشد.

بنابراین من مقداری گوشت، تخم مرغ و سایر غذاها را با خودم آوردم و بیشتر چیزهایی را که در کمدم کربوهیدرات بیشتری داشتند را بیرون ریختم. دور انداختن غذاهای قدیمی ام که فکر می کردم سالم هستند بسیار سخت بود.

با این حال، آنچه من دریافتم این است که این غذاها برای برخی افراد سالم هستند، همانطور که کتو برای همه کار نمی کند.

ناراحتی معده

بنابراین به نظر می‌رسید که در چند هفته اول خوب کار می‌کردم، با تنظیم بدنم وارد فاز آنفولانزای کتو شدم، سپس اسهال به من حمله کرد.

مصرف تمام ویتامین ها و گیاهانم را قطع کردم. بعد از 10 روز به روش قبلی غذا خوردن برگشتم تا ببینم شاید چربی بوده یا نه، شاید به جای اینکه غذاها را آهسته اضافه کنم خیلی سریع رژیمم را تغییر داده ام.

من یک ردیاب غذا درست کردم و می خواستم با دکترم برنامه ای بسازم که درست شدم.

بنابراین من برای یک هفته خوب بودم و آخر هفته گذشته دوباره شروع شد. من آنچه را که خوردم تشریح کردم و در نهایت توانستم بفهمم چه چیزی باعث آن شده است، زیرا اگر چربی ها باشد، مکش می کند.

سوکرالوز بود. زمانی که آنفولانزای کتو داشتم از شیرین کننده ای که در Powerade Zero بود برای الکترولیت استفاده کردم. این یک دور باطل از تفکر بود که به دلیل اسهال نیاز به جایگزینی الکترولیت‌ها و سپس نوشیدن بیشتر داشتم.

برو جلو

من چند هفته است که خودم را وزن نکرده ام اما به طور پیوسته شروع به کاهش وزن کرده ام و امروز صبح دور کمرم را اندازه گرفتم و من در یک ماه 15.5 سانتی متر کم کردم.

من خیلی دوست دارم کتو بخورم. خیلی سیر کننده است من مقداری لبنیات معرفی کردم، اما نه زیاد. من بیشتر مرغ، مقداری گوشت و تخم مرغ میخورم. اما این بار خیلی بیشتر از دفعه قبل سبزیجات می خورم.

من چند هفته پیش آزمایش خون دادم و تیروئیدم در محدوده است و مقادیر کبدم هم در محدوده است، چیزی که در 4 سالی که آزمایش خون داده ام ندیده ام.

من هر از گاهی به شما اطلاع خواهم داد که چگونه کار می کنم.

ضمیمه: 5 ماه بعد از شروع کتو ترسیدم و برای آزمایش خون رفتم. مطمئناً آنچه می ترسیدم اتفاق بیفتد، مراحل اولیه پرکاری تیروئید دارم، کربوهیدرات هایم را افزایش داده ام و در اوایل فوریه 2021 با ریچارد قرار ملاقاتی دارم. 12 کیلو کم کردم