ترکیه و روسیه روابط بسیار خوبی در حوزه انرژی دارند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، آناتولی می گوید: «اسکندر نواکمعاون نخست وزیر روسیه روز جمعه گفت که می توان مقدار زیادی گاز طبیعی از طریق ترکیه به اروپا صادر کرد.

نواک وی گفت: خط لوله گاز طبیعی استریم جنوبی که لغو و به ترکیش استریم تغییر یافته است، قرار است دارای چهار خط با ظرفیت حدود 63 میلیارد متر مکعب باشد. مقدار کمی و در صورت وجود تقاضا می توان از این ظرفیت مازاد برای تامین گاز مشتریان اروپایی از طریق دریای سیاه و ترکیه استفاده کرد.

نواک وی گفت: ترکیه و روسیه روابط بسیار خوبی در زمینه انرژی دارند.

معاون نخست وزیر روسیه درباره درخواست روسیه برای تبدیل ترکیه به داخل بی صدا انرژی نیز گفت: انرژی بوقلمون این رودخانه 31.5 میلیارد متر مکعب است و ایجاد مرکز گاز روسیه در ترکیه پروژه ای است که باید بررسی شود. این مقام روسی اضافه کرد: اگر چنین نیازی وجود داشته باشد و از سوی همه طرف ها بیان شود، فکر می کنم این پروژه قابل بازنگری است.

نواک وی همچنین درباره مشکوک بودن خرابکاری در خط لوله گاز گفت: مدیریت خط لوله بر عهده شرکت مربوطه است، خدمات امنیتی لازم را دارند و برای بهره برداری ایمن و مطمئن خط لوله فعال تر خواهند بود. در شرایط فعلی.

اسکندر نواک وی در خصوص کاهش قیمت گاز روسیه به ترکیه گفت: قیمت های فعلی در بازار مصنوعی است و سیاستمداران اروپایی برای ارسال گاز طبیعی به بازارهای اروپایی مشکل ایجاد کرده اند. وی گفت: شاید مهمترین موضوع این باشد که چگونه می توان از منابع کافی در اروپا برای اطمینان از پرداخت ها اطمینان حاصل کرد.

این مقام روسی با تاکید بر اینکه گرانی گاز طبیعی وضعیتی نیست که روسیه به دنبال آن باشد، افزود: ما نیازی به گرانی نداریم، اگر قیمت ها بالا باشد می توانیم از تلاش برای یافتن انرژی جایگزین دست برداریم. قابل انتشار است استفاده از آن سریعتر است.

قبل از ولادیمیر پوتین روز پنجشنبه با رجب دیدار کرد خالص اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، به او گفت که گاز را به اروپا بیاورد در کشورش یکی”بی صدا هوا درست کن

این پیشنهاد در حالی مطرح می شود که صادرات گاز روسیه به اروپا تحت تاثیر تحریم های غرب علیه مسکو و نشت خط لوله گاز قرار گرفته است. هاورکی قرار داده شده

روسای جمهور دو کشور روز پنجشنبه در حاشیه ششمین نشست مجمع ارتباطات و ثبات در آسیا حضور داشتند.سیکا) یکدیگر را در آستانه ملاقات کردند. پوتین در کنار این کنفرانس منطقه ای در قزاقستان به همتای ترک خود گفت: «ما ممکن است اشتباه کنیم بی صدا گاز ترکیه باید برای تحویل به سایر کشورها به ویژه اروپا بررسی شود.

همچنین «رجب خالص اردوغان رئیس جمهور ترکیه هنگام بازگشت از قزاقستان در هواپیما به سوالات خبرنگاران و اظهارات ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درباره ایجاد مرکز بزرگ گاز در ترکیه پاسخ داد و گفت: آنکارا مهمترین مرکز توزیع گاز در ترکیه است. .محاسبه خواهد شد

رئیس جمهور ترکیه در این زمینه گفت: دستورالعمل همکاری با «پوتین» به نهادهای مربوطه ارسال شد. انشالله مرکز در مناسب ترین مکان مستقر خواهد شد. ما یک مرکز توزیع ملی داریم اما مرکز جدید در مرکز قرار دارد جهان و رفت.

رئیس جمهور ترکیه افزود: وزارت انرژی ترکیه و طرف روسی تحقیقات خود را در مورد ایجاد مرکز توزیع گاز در ترکیه انجام خواهند داد و نتایج را ارائه خواهند کرد، ما نیز روی آن کار خواهیم کرد.

اردوغان برای پیشنهاد اف – 16 نفر از آمریکا گفت: مخصوصا این یکی دیربا توجه به تحولات برخی از مسائل تغییر کرده است.

رئیس جمهور ترکیه با انتقاد از رویکرد آمریکا و یونان گفت: به اتفاقات داخل نگاه کنید خود سوخت و ما یک جزیره هستیم، ما مسلح هستیم، از اینها نمی ترسیم، ما کاملا آماده هستیم.