ترامپ می خواهد پولیتزر را به دلیل گزارش توطئه روسیه لغو کند


دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا ، از هیئت پولیتزر خواسته است جوایزی را که به نیویورک تایمز و واشنگتن پست داده شده است را به دلیل پوشش داستان توطئه روسیه لغو کند ، زیرا آنها “بر اساس گزارش های دروغین” هستند.

ترامپ در بیانیه ای که صبح یکشنبه برای مدیر موقت ترامپ ، باد کلمنت صادر کرد ، گفت که می خواهد جایزه پولیتزر 2018 را به دلیل گزارش ملی که به نیویورک تایمز و واشنگتن پست ارائه کرده است ، لغو کند. “این بر اساس یک گزارش دروغ از ارتباط نامشخص بین کرملین و ستاد انتخاباتی ترامپ بود.”

وی گفت: “این پوشش چیزی بیش از یک مسخره با انگیزه سیاسی نبود که سعی کرد با وجود فقدان کامل شواهد برای اثبات این ادعا ، داستانی نادرست را نشان دهد که کمپین من با روسیه مطابقت دارد.”

رئیس جمهور سابق که خواستار لغو جوایز در مارس 2019 شد ، توجهات را به ادعاهای ماه گذشته جان دورهام ، مشاور ویژه علیه مایکل سوسمان ، نماینده سابق ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون ، جلب کرد.

دورهام ادعا می کند که ساسمن در سپتامبر 2016 به FBI دروغ گفته است در مورد ارتباط احتمالی بین ستاد انتخاباتی ترامپ و بانک آلفا که به کرملین مرتبط است.

داوطلبان شباهت زیادی به هم دارند "ویرایش ویژه" از واشنگتن پست
رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ مدعی است که “این پوشش چیزی بیش از یک مسخره با انگیزه سیاسی نبود که سعی کرد یک داستان دروغین را که کمپین من را به روسیه مرتبط می کرد تبدیل کند.”
بله Tasos Catopodis / Getty Images for Labs

ترامپ در این مورد گفت: “کیفرخواست سوسمان” به منزله انکار جنون داستان توطئه رسانه ها است. آقای سوسمان FBI را متهم کرده است که هنگام ارائه “شواهدی” از ارتباطات محرمانه بین سازمان من و بانک آلفا روسیه ، اظهارات نادرست انجام داده است. نامه.

سوسمن به FBI گفت که اطلاعات را به عنوان “یک شهروند خوب” می دهد ، اما ترامپ گفت که در کیفرخواست مشخص شده است که سوسمان “با سایر دموکرات ها کار می کند و به کلینتون زمان می دهد تا در کمپین”.

وی گفت که کیفرخواست همچنین نشان می دهد که “تحقیقات FBI نشان داده است که سرور ایمیل متعلق به سازمان ترامپ نیست ، اما در عوض توسط یک شرکت ایمیل بازاریابی انبوه ارسال شده است. تبلیغات برای هتل های ترامپ و صدها مشتری دیگر.”

رابرت مولر.
در سال 2019 ، روبرت مولر ، مشاور ویژه و تیمش هیچ مدرکی مبنی بر توطئه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور وقت آمریکا با مسکو پیدا نکردند.
جاناتان ارنست / استخر / گتی ایماژ

رئیس جمهور سابق و متحدانش تحقیقات تبانی روسیه را “شکار جادوگران” دانسته اند.

در سال 2019 ، رابرت مولر ، مشاور ویژه و تیم تحقیقاتی او هیچ مدرکی مبنی بر توطئه ترامپ با مسکو پیدا نکردند.

ترامپ خاطرنشان کرد که هیئت پولیتزر روزنامه ها را به دلیل “پوشش بی وقفه در جهت منافع عمومی ، تحسین کرد و درک ملت را از مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 و ارتباط آن با ستاد انتخاباتی ترامپ ، تیم انتقالی رئیس جمهور منتخب و دولت نهایی آن به طرز چشمگیری افزایش داد. . “

مجله نیویورک تایمز.
دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا در نامه ای به هیئت پولیتزر گفت: “خود تیترها بسیار هیجان انگیز بودند و بر منابع ناشناس بسیار تکیه می کردند.”
ماریو تاما / گتی ایماژ

او گفت که این مقاله بر “نظریه های توطئه روسیه که اکنون از بین رفته است” متمرکز است و حاوی اطلاعاتی است که بر اساس منابع ناشناس ساخته شده است.

“خود تیترها بسیار پر شور بودند و به منابع بی نام بنبودا بسیار متکی بودند. به عنوان مثال ، بسیاری از اطلاعات موجود در این مقاله ها “افراد با دانش” ، “مقامات فعلی و سابق ،” برخی از مقامات ارشد آمریکایی “و سایر افراد مبهم هستند.”

ترامپ افزود: “در نتیجه ، مردم از اعتبار ، توانایی تعصب سیاسی و ابزارهای مستقل برای ارزیابی منبع اطلاعات خود محروم هستند.”

دونالد ترامپ.
رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ ادعا می کند که “مردم از یک ابزار مستقل برای ارزیابی اعتبار خود ، توانایی آنها در جهت گیری سیاسی و منبع اطلاعات خود محروم بودند.”
شان رفورد / گتی ایماژ

ترامپ می گوید این پاداش ها “سطح قابل احترامی” دارند که این گزارش “معتبر ، استقبال خوب و معتبر” تلقی می شود.

وقتی ترامپ گفت: “وقتی مشخص شد که کار برنده جایزه پولیتزر بر اساس گزارش های اشتباه ، مشکوک و کاملاً نادرست است-همانطور که در اینجا وجود دارد ، هیئت جایزه پولیتزر باید بر اساس آن پاسخ دهد.”

وی در ادامه اظهار داشت که امیدوار است نیویورک تایمز و واشنگتن پست “داوطلبانه تسلیم شوند”.

ساختمان واشنگتن پست
رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ امیدوار است نیویورک تایمز و واشنگتن پست داوطلبانه تسلیم شوند.
عکس سهام علامی

اما اگر این کار را نکنند ، “من از شما انتظار دارم که اقدامات لازم را برای اصلاح وضعیت انجام دهید ، از جمله حذف برندگان جایزه و برداشتن اظهارات غلط باقی مانده در وب سایت پولیتزر. انجام خواهد شد.”

هیئت پولیتزر فوراً به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید