ترافیک در 10 سال گذشته 6 برابر شده است


رئیس پلیس شهرستان فراجا از افزایش شش برابری خودرو در کشور در ده سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار محمدباقر سلیمی درباره اصلاح جامعه و رعایت رهنمودها اظهار کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی یکی از یگان های مهم فرج است که ارتباط بیشتری با مردم و ماهیت مکان و جایگاه آن در شهر، روستاها دارد. . و جاده ها در قانون تشکیل پلیس، چهار وظیفه اصلی اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی، نظارت بر قوانین راهنمایی و رانندگی، حفظ حریم راه ها و مدیریت تصادفات و حوادث برای پلیس راهنمایی و رانندگی در نظر گرفته شده است. پلیس راهنمایی و رانندگی نیز این امکان را دارد که به عنوان یک واحد گشتی ترافیک را سامان دهد، وظیفه اصلی پلیس راهنمایی و رانندگی کنترل ترافیک و حمل و نقل است.

وی با بیان اینکه در 10 سال گذشته تعداد وسایل نقلیه در کشور افزایش یافته است، بیان می کند: افزایش 12 برابری موتورسیکلت در کشور و 3.5 تا 4 برابری خودرو را شاهد بودیم. وسیله نقلیه. در حال حاضر بیش از 36 میلیون دستگاه خودرو فعال در کشور وجود دارد که 24 میلیون دستگاه خودرو و 12 میلیون دستگاه موتورسیکلت هستند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان راهور فرجا نیز گفت: خودرو سازه توسعه است و بسیاری از مزیت های آن مشکلات و معضلاتی مانند آلودگی محیط زیست، صدا، مصرف بی رویه سوخت، ترافیک، حوادث ترافیکی است. و تصادفات نیز به دنبال …

به گفته وی در سال گذشته 6.4 میلیارد خودرو در جاده های کشور به ثبت رسیده است، گفت: متاسفانه در سال گذشته 16 هزار و 800 نفر بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان راهور فرجا خاطرنشان کرد: در 20 سال گذشته غم انگیز نیست، 431 هزار و 69 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند و به طور میانگین سالانه 20 هزار و 527 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند. سال

سلیمی با اشاره به اینکه در 20 سال گذشته پنج میلیون و 958 هزار نفر در تصادفات رانندگی مجروح شده اند، گفت: به طور متوسط ​​سالانه 283 هزار نفر در تصادفات خودروها مجروح می شوند و بر اساس آمار 10 تا 15 درصد مجروحان این حادثه است. . در تصادفات رانندگی بریده یا قطع می شوند.

وی ادامه داد: بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی مبنی بر وجود 10 هزار خودرو، 3.2 مرگ در اروپا، 8 تا 9 مرگ در آسیا و 5.4 مرگ در ایران رخ می دهد. خوشبختانه تعداد فوتی ها در ایران کمتر از میانگین است، آسیا پایین است.

رئيس پليس شهرستان فراجا رسالت انساني را حل حوادث و ترميم خودروها دانست و گفت: بررسي، فن آوري تردد، اجراي قوانين سه ركن و ركن مثلث حمل و نقل و عوامل موفقيت پروژه های حمل و نقل .

وی همچنین به آمار تصادفات در 30 کیلومتری شهرها اشاره کرد و گفت: طبق آمار 60 درصد تصادفات در 30 کیلومتری شهرها رخ می دهد، بنابراین رانندگان می توانند با رعایت قوانین و تمرکز بر رانندگی، این تصادفات را کاهش دهند. 30 کیلومتر..

سلیمی ادامه می دهد: همچنین 40 درصد از کسانی که در تصادفات موتورسیکلت جان خود را از دست می دهند و 70 درصد آنها بر اثر ضربه به سر جان خود را از دست می دهند، استفاده از کلاه ایمنی توسط موتورسواران می تواند 85 درصد تصادفات در این منطقه را به حداقل ممکن برساند.

وی همچنین به تشریح علل واژگونی خودروها پرداخت و گفت: علت واژگونی خودروها در سطح جاده ها به دلیل خستگی و خواب است تا در صورت خستگی جان افراد را نجات داده و تصادفات جاده ها را کاهش دهد. و خوابیدن، باید در استراحتگاه های کنار جاده ای توقف کند، همچنین بیشترین علت تصادفات رانندگی سرعت غیرمجاز، گرفتن و انحراف به چپ است.