تحلیل وزن به وزن مسابقات جهانی کشتی آمریکا چه مدالی را برای یزدانی گذاشت؟/آتش بازی یزدانی-تیلور در بلگراد


به گزارش خبرگزاری فارس، رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان از 28 شهریورماه در بلگراد صربستان برگزار می شود و حسن یزدانی از ایران در وزن 86 کیلوگرم به مصاف حریفان می رود. دیوید تیلور از ایالات متحده دو قهرمانی مهم را برای کسب مدال طلا کسب کرد. آخرین مبارزه این 2 کشتی گیر در مسابقات جهانی اسلو بود که یزدانی به مقام قهرمانی رسید.

یک سایت آمریکایی به تحلیل وزن کشتی آزاد در حال حاضر پرداخت و نوشت: 8 قهرمان برتر با امتیاز جمع آوری شده در مسابقات انتخابی مشخص می شوند.

طرف:

حسن یزدانی

دیوید تیرا

مایل آمین

ابوبکر آباکاروف

این بوریس است ماکویف

اندازه دولتبوکوف

عثمان گوچان

احمد آیبویف

برترین ها: حسین یزدانی و دیوید تیرا

از سال 2017، هر مدال طلای جهانی یا المپیک در وزن 86 کیلوگرم توسط حسن یزدانی کسب شده است. دیوید تیلور متوجه می شود. یزدانی در سال های 2017، 2019 و 2021 عناوین جهانی را به دست آورد، در حالی که تیلور در سال 2018 طلای جهان و طلای المپیک در سال 2021 را به دست آورد. رقابت یزدانی و تیلور ممکن است بهترین رقابت در تمام کشتی های این فصل باشد و مسابقات امسال نیز مسابقه ای مانند گذشته خواهد بود. فینال جهانی سال

در برد تیلور مقابل یزدانی، حسن یزدانی در نیمه اول مسلط بود اما در نیمه دوم کشتی گیر آمریکایی پیشتاز شد. تیلور با استفاده از سرعت خود یزدانی را شکست داد و در سه مسابقه اول پیروز شد. یزدانی سال گذشته در فینال جهانی 2021 انتقام گرفت و تیلور را با نتیجه 6 بر 2 شکست داد. در آن مسابقه یزدانی در وقت استراحت 2-0 پیش افتاد و برای اولین بار در مسابقات خود در وقت دوم از تیلور پیش افتاد. آیا این بدان معناست که یزدانی طلسم را شکسته است و می‌داند که چگونه تیلور را شکست دهد یا تیلور امسال پول خواهد داد؟ نمی توان گفت که تیلور و یزدانی چقدر جلوتر از سایر کشتی گیران وزن 86 کیلوگرم هستند و یا اینکه رقابت چقدر سخت است. اگر آنها دوباره در فینال جهانی 2022 با هم دیدار کنند، قطعاً شاهد آتش سوزی خواهیم بود.

حامی: مایل آمین، ابوبکر آباکاروف، این بوریس است ماکویفاندازه دولتبوکوفعثمانی گوچان

رهبر این گروه مایل امین دارنده مدال برنز المپیک است. این کشتی گیر در این وزن پس از تیلور و یزدانی عنوان شماره 3 را در اختیار دارد. امین علاوه بر مدال المپیک، قهرمان اروپا و بازی های مدیترانه ای شد و ابوبکر را در فینال خود شکست داد. آباکاروف و فاتح اردن او قهرمانان جهان را شکست داد. آمین احتمالا در مرحله یک چهارم نهایی با دولت دیدار خواهد کردبوکوف از قزاقستان دولتبوکوف تونس با کسب مدال در مسابقات مقدماتی، در جام جهانی صربستان یک تهدید را ثابت کرد.

ترکیه در وزن 86 کیلوگرم دو رقیب فاتح دارد اردن و عثمان گوچان او اردن او دارنده مدال نقره جهان در سال 2018 و گوچان در مسابقات قهرمانی کشور ترکیه در دسامبر گذشته شکست خورد. با وجود این بیماری، گوچان او قرار بود به عنوان نماینده ترکیه در مسابقات قهرمانی اروپا 2022 شرکت کند که در آنجا شکست خورد مایل امین به مدال برنز رسید. اردن علاوه بر این در فینال بازی های مدیترانه ای به امین باخت اما در تورنمنت اصلی قزاقستان دولت.بوکوف سقوط گوچان اکنون اردن هر دو می توانند در مسابقات جهانی مدال بگیرند و در این وزن مسابقه خطرناکی است.

پیش بینی مدال:

دور پنجم مبارزه حسن یزدانی و دیوید تیلور نزدیک است اگرچه رقبای زیادی در این بین وجود دارد اما در صورت شکست یزدانی و تیلور در فینال به مصاف هم نمی روند که این یکی از بزرگترین مشکلات کشتی است. اگر آنها برای کسب طلا به مصاف هم بروند، انتظار نبردی سخت مشابه 2 مسابقه قبلی در المپیک و جهان را داشته باشید.

مدال طلا: دیوید تیرا

مدال نقره: حسن یزدانی

مدال برنز: مایل امین و ابوبکر آباکاروف

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید