تحریم های جدید آمریکا علیه خطوط هوایی ایران – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، آخرین اطلاعات از مذاکرات پذیرش – پذیرفته شدن را بخوانید

تحریم های جدید آمریکا علیه خطوط هوایی ایران

وزارت بازرگانی آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که سه فروند هواپیمای بوئینگ 747 متعلق به خطوط هوایی ایرانی را که برخلاف قوانین کنترل صادرات آمریکا خدمات باربری به روسیه ارائه می‌کنند، در لیست سیاه قرار داده است.

فرانسه همچنین درباره تاخیر ایران در رسیدن به توافق وین صحبت کرد

وزیر امور خارجه فرانسه که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده بود، بار دیگر این ادعا را تکرار کرد که ایران برای رسیدن به توافق وین بیش از حد طولانی شده است.

ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «کاترین کولونا» در گفتگو با خبرنگاران، بدون اشاره به عدم اجرای تعهدات برجامی کشورش و نقش آمریکا در از بین بردن این توافق، گفت: پیشنهاد بهتری برای دستیابی به توافق در این زمینه وجود ندارد. وین. و “ایران این را دارد.” این به او بستگی دارد که تصمیم درست بگیرد.”

وی درباره پیش نویس توافق پیشنهادی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مذاکرات وین، گفت: هیچ برنامه دیگری برای خروج از بن بست تصمیمات تعویق در مذاکرات وجود ندارد.

رهبر فرانسه همچنین گفت: مواضع سه کشور اروپایی شرکت کننده در برجام همانند مواضع آمریکا در مسائل امنیتی است.

کنعانی: امکان برگزاری نشست در مورد تحریم ها، مذاکرات در نیویورک را لغو می کند

به گزارش فارس، نماینده وزارت امور خارجه درباره احتمال برگزاری نشستی برای مذاکره. گرفتن مجازات ها وی در نیویورک اعلام کرد: ایران از میز مذاکره خارج نشده و معتقد است که مذاکره راهی عادلانه، منطقی و معقول برای حل اختلافات است.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه پیش از ظهر امروز (دوشنبه) 28 شهریور در نشست هفته نامه با خبرنگاران ضمن تشریح آخرین تحولات سیاست خارجی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. .

وی در ابتدا با بیان اینکه هفته دفاع مقدس است، افزود: یاد و خاطره همه شهدا را گرامی داشت و سربازان هفته دفاع مقدس را گرامی داشت.

کنعانی در این دیدار از شاهدان نامزدهای وزارت مالیات نیز تجلیل کرد.

وی در سخنانی خطاب به اربعین حسینی ابراز امیدواری کرد که این رویداد بزرگ موجب تقویت محبت و اتحاد ملت های اسلامی و همه مردم شریف جهان که به ارزش های انسانی و اسلامی پایبند هستند، زمینه ساز صلح و وفاق بر اساس دین باشد. ارزش های. و اصول و اسلام

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره تحولات منطقه قفقاز جنوبی گفت: نگرش صریح جمهوری اسلامی ایران نسبت به تحولات منطقه قفقاز جنوبی بارها در سطوح مختلف بیان شده و مشکلی وجود ندارد. متاسفانه از سه شنبه هفته گذشته شاهد آغاز درگیری های مرزی جدید بین دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان بودیم که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از طرفین شد.

ایران بر اساس سیاست منطقه ای و تلاش برای کمک به حل مشکلات منطقه، دست به فعالیت های سیاسی زد. در این رابطه نخست وزیر ارمنستان با رئیس جمهور ایران گفتگو کرد و رئیس جمهور نظرات و مواضع ایران را در میان گذاشت و پیام سیاسی خود را به طرف ارمنی ابلاغ کرد. سپس وزیر امور خارجه ایران با همتای آذربایجانی خود تلفنی گفتگو کرد.

چرا شانگهای جایگزین برجام نمی شود؟

ابراهیم رئیسی صبح امروز (دوشنبه) پیش از خروج از تهران برای شرکت در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: ملت ایران ایستاده و با ماندن من در این سفر مخالفت کرده و صدا و سیمای این مردم است.

به گزارش دنیای اکوستان، وی همچنین گفت: اگر مردم ایران با تحریم ها و تهدیدها متوقف شوند، حضور در سازمان ملل برای ما افتخاری نخواهد بود، اما ماندن در این سفر باعث افتخار و افتخار من است.

رئیس جمهور ادامه داد: به اقتدار ملت، حضور من مایه افتخار و افتخار است. قدرت رهبران از قدرت مردم سرچشمه می گیرد و این قدرت مردم به آنها شهامت می دهد که بدون تردید حرف ملت را بزنند و از حقوق ملت دفاع کنند.

رئیسی با اشاره به اینکه سفر به نیویورک بنا به درخواست دبیرکل سازمان ملل صورت گرفته است، گفت: این سفر فرصتی برای تبادل نظر و تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران است.

همچنین فرصتی است برای بیان ظلم هایی که بر مردم ایران و مردم مظلوم جهان وارد شده است. این سفر مکانی است برای روشن کردن ظلم ها و بی عدالتی ها. در واقع این سفر یکی از مظاهر تعریف جهاد است.

وی همچنین گفت: در کنار این سفر دیدارهای دوجانبه با سران مهم کشورهای مختلف برگزار خواهد شد. در اسرع وقت این نشست با کشورهای درخواست شونده برگزار خواهد شد. آنها قصد مذاکره یا ملاقات با آمریکایی ها را ندارند.

رئیسی با بیان اینکه در این بازدید مکان های جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذاشته می شود، تصریح کرد: اگر جایی باشد با ایرانیان مقیم آمریکا و دیگر چهره ها دیدار خواهم کرد. هدف از حضور در این رویداد همسویی با سیاست ها، شرافت، درک و اخلاق ایران است.

چرا شانگهای جایگزین برجام نمی شود؟

به گفته خبرفوری، سازمان همکاری شانگهای نمی تواند جایگزین مستقیمی باشد پذیرش – پذیرفته شدن دولت جمهوری اسلامی ایران باید با نزدیک بودن به کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای به مذاکرات هسته ای ادامه دهد و از گسستن آخرین رشته ها جلوگیری کند. پذیرش – پذیرفته شدن ماندن

ورود رسمی ایران به سازمان همکاری شانگهای یک دستاورد بزرگ اقتصادی برای دولت محسوب می شود. این گزارش بسیاری از شهروندان، اقتصاددانان و فعالان را به وجد آورد.

در این زمان، گروهی خوشحال تر از همیشه خواهند بود. این افراد معتقد بودند و هنوز هم معتقدند که عضویت ایران در شانگهای و همجواری با چین، روسیه و کشورهای آسیای مرکزی می تواند جایگزین برجام و نزدیکی آن به غرب شود و کمبود آن را جبران کند.

این گروه بیش از مخالفان برجام معتقدند که عضویت رسمی در پیمان شانگهای باعث زیان های اقتصادی ایران پس از اعمال تحریم های آمریکا بر زیان دیدگان می شود و نوعی گشایش اقتصادی برای کشور ایجاد می کند.

بازار نفت کشورهای عضو شانگهای کوچک است

مهمترین بخش تحریم های آمریکا پس از خروج وی پذیرش – پذیرفته شدن ممنوعیت فروش نفت ایران

اگرچه عضویت در شانگهای خرید نفت ایران را برای چین و هند آسان تر می کند، اما دو جنبه وجود دارد که نباید نادیده گرفته شود. اولاً طبق اطلاعات، کشورهای عضو شانگهای همچنان از نظر امنیتی و سیاسی زیر نظر سازمان ملل هستند و در صورت تصمیمی برای بازگرداندن این کشور، خرید نفت از ایران را متوقف خواهند کرد.مجازات جهانیان.

دوم، روسیه که دارای منابع نفتی بزرگی است و با تحریم های زیادی مواجه است، در تلاش است تا به کشورهای عضو شانگهای (چین و هند) نفت بفروشد.

حضور مشترک ایران و روسیه در سازمان شانگهای بازار انرژی را اشباع کرده است و هر دو کشور اجازه فروش نفت و دریافت فرآورده های نفتی را ندارند.