تجربه من از روزه متناوب به روش 5:2

غذای گذشته

من در طول 4-5 سال گذشته طیف وسیعی از سبک های غذا خوردن را تجربه کرده ام. من رژیم غذایی شکم گندم را خوردم، سپس کتو خوردم، و بعد تیروئیدم از تعادل خارج شد، که اکنون آن را به خوردن کتو (کم کربوهیدرات) نسبت می دهم، و از آن زمان از بسیاری از افراد شنیده ام که همین کار را انجام می دهند. کربوهیدرات ها را کاهش داد.

سپس در طول بهبودی از پرکاری تیروئید، هر چیزی و هر چیزی را خوردم، دوره‌ای داشتم که به خودم اجازه می‌دادم هر زمانی که می‌خواهم چیزی را که می‌خواهم بخورم و شفای زیادی در رابطه با شرم از بدن و شرم مربوط به Meal وجود داشت. احساس می‌کردم این یک تاب آونگی از چنین روش محدودی برای غذا خوردن است.

سپس محیط دارویی را پیدا کردم و وضعیت سلامتی من بسیار بهبود یافت. در آن زمان، گوشت و مرغ را کنار گذاشتم و یک رژیم غذایی 90 درصد وگان گرفتم و تنها دو غذایی که نمی‌خواستم آن را کنار بگذارم تخم مرغ و ماهی بود.

5:2 روزه متناوب

من یک ماهه رژیم 5:2 گرفتم. من واقعاً دوست ندارم اسمش را رژیم بگذارم زیرا واقعاً یک سبک زندگی است. این اولین بار توسط مایکل موزلی، روزنامه نگار بریتانیایی رایج شد. مستندش را دیدم و دوستش داشتم.

همه چیز در مورد روزه متناوب است. چند نوع روزه متناوب وجود دارد، اما رژیم غذایی 5:2 شامل خوردن به طور معمول 5 روز در هفته و روزه داری 2 روز در هفته با 500 کالری برای زنان و 600 کالری برای مردان است (بر اساس 1/4 کالری دریافتی شما). کالری دریافتی روزانه). بسیاری از افراد انجام این نوع رژیم غذایی را راحت تر از رژیم های معمولی با کالری محدود می دانند.

فواید سلامتی و کاهش وزن

من مدت‌هاست که با تمرکزم روی کاهش وزن خداحافظی کرده‌ام، اگر این اتفاق بیفتد، همینطور باشد، اما مزایای سلامتی این نوع رژیم به خوبی مستند شده است. مخصوصا میخوام ببینم چه تاثیری روی فشار خونم داره.

بسیاری از افراد از این طریق وزن کم کرده اند و به بهبود سلامت متابولیک معروف است. اگر بدن شما دائماً آن را هضم نمی کند، می تواند آن را ترمیم و بازسازی کند.

یکی از چیزهایی که در مورد این شیوه غذا خوردن دوست داشتم این است که بدن شما را فریب می دهد تا احساس محدودیت نکند و سپس به حالت گرسنگی رفته و چربی را ذخیره کند. به این دلیل هرگز با رژیم های دیگری که انجام داده ام وزن کم نمی کنم.

کربوهیدرات کم اما کتو نیست

اکنون فهمیده ام که بدن من در آن 2 روز چه چیزی را راحت تر می خورد و این روند را آسان تر کرده است. غذاهایی پیدا کرده ام که سیرم می کنند اما کم کالری هستند. و من کتو هم نیستم و برای غذاهای گیاهی و کامل تلاش می کنم. در ابتدا سخت بود، اما تنظیم وعده های غذایی ام این کار را آسان تر کرد.

چه روزهایی روزه بگیریم

من سه‌شنبه‌ها و شنبه‌ها را روزه می‌گرفتم، اما متوجه شدم که باید آن را تغییر دهم، زیرا روز جمعه جلسه PT را داشتم و برای بهبودی نیاز به خوردن بیشتر در روز شنبه داشتم. بنابراین من به دوشنبه و پنجشنبه نقل مکان کردم.

روزهای بدون سریع

من واقعاً متوجه نشدم که در NFD (روزهای غیر سریع) مصرف می کنم و چیزی که متوجه شدم این است که چقدر بیشتر غذا را دوست دارم و از آن در NFD لذت می برم. و نه از روی وسواس، بلکه با قدردانی و لذت بردن.

قرار نیست NFD برای همه رایگان باشد، شما مجبور نیستید کالری ها را بشمارید، اما باید از آنچه می خورید آگاه باشید.

حمایت کردن

من به یک گروه فیس بوک برای این رژیم تعلق دارم و بسیاری از مردم می گویند که آنها نمی توانند در تمام روز چیزی بخورند و تمام کالری خود را در شام بخورند، اما من نمی توانم. من خیلی گرسنه می شوم lol من باید 3 وعده غذایی بخورم، بنابراین بهترین راه را برای انجام آن پیدا کردم. گروه ها پشتیبانی خوبی هستند و شما ایده هایی برای خوردن دارید. من هم 3 کتاب در مورد این طرز غذا خوردن خریدم و 2 تای آنها برای گیاهخواران است.

من با برنامه myfitnesspal کالری می شمارم. وقتی در خواربارفروشی هستم از بارکد اسکنر استفاده می کنم تا ارزش کالری غذا را احساس کنم. من به این نتیجه رسیدم که قبلاً کالری شمرده نشده بود.

برای من هنوز زود است، بنابراین شما را در جریان نحوه کار قرار خواهم داد.

(اگر این نوع رژیم را مد نظر دارید، لطفاً با پزشک خود مشورت کنید و برای زنان باردار یا شیرده، افرادی که مشکل قند خون دارند و یا افرادی که اختلالات خوردن دارند توصیه نمی شود).

به من اطلاع دهید که آیا به این روش علاقه مند هستید یا قبلاً علاقه مند هستید.