تأکید آیت الله سبحانی بر ترویج تعلیمات دینی در کتابخانه های عمومی بود


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم، آیت الله جعفر سبحانی امروز در دیدار با مهدی توکلیان سرپرست اداره کل کتابخانه های استان قم ضمن تاکید بر توسعه و ارتقاء خواندن فرهنگ یکی از وظایف مدیرکل کتابخانه های دولت ایالتی است.

آیت الله سبحانی نیز در این دیدار بر استفاده از کتابخانه های قوی و سخاوتمندانه و افزایش رضایتمندی اعضای کتابخانه های عمومی تاکید کرد.

وی همکاری مؤسسه امام صادق(ع) با کتابخانه های عمومی را نمونه ای از تجربه موفق کار دانشگاه ها و وزارتخانه ها برای کمک به توسعه کتابخوانی و آموزش جوانان عنوان کرد.

مهدی توکلیان همچنین با دکتر علیرضا سبحانی مدیرعامل موسسه امام صادق (ع) دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی در این دیدار: کتابدارانی که در کتابخانه مؤسسه امام صادق (ع) فعالیت داشتند، فعال بودند و به کتابخانه رسیدگی می کردند و امیدواریم تجربه موفقیت ما در همکاری با مؤسسه کتابخانه های عمومی در مدیریت کتابخانه عمومی در دفتر خواهران لازم است راه اندازی قسمت برادران بازگردانده شود و رضایت کاربران را تضمین کند.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات کتابخانه مورد استقبال کاربران قرار می گیرد، گفت: با همکاری بیش از 10 ساله مدیریت کتابخانه ها راه اندازی شده است موسسه امام صادق(ع) نیز خدمات مختلفی از جمله ارائه می کند. خرید کتاب، فراهم کردن امکانات و تجهیزات و فرهنگ سازی مثبت برای ترویج فرهنگ مطالعه.

سبحانی همچنین گفت: کتابخانه عمومی به گفته مؤسسه امام صادق(ع) تنها محل رشد یک فرد علمی نیست و توجه به جنبه های دینی، اخلاقی و فرهنگی اعضای کتابخانه از اولویت های ما در این کتابخانه است. کتابخانه.

مدیر مؤسسه امام صادق(ع) گفت: در این راستا یکی از خدمات ویژه مؤسسه امام صادق(ع) به کاربران، سامانه انتخاب کتابخوانی با حضور اعضای کتابخانه به والدین آنان است که پس از والدین راه اندازی شد. . ‘ درخواست.

در ادامه این جلسه مهدی توکلیان سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی در دولت گفت: کتابخانه های عمومی و راه جدید و فرهنگ. باشگاه ها، خدمات زیادی را به مناطق مختلف ایالت و به همه مردم ارائه می دهند.

وی در راستای استفاده از نقاط قوت مساجد و اتحاد با آنها گفت: معتقدیم قم حقوق فرهنگی زیادی دارد که از بسیاری از آنها استفاده نمی شود. در چنین شرایطی، این مشارکت ها برای ارائه خدمات فرهنگی به مردم بسیار مهم است.

لازم به ذکر است بخش خواهر کتابخانه مؤسسه امام صادق (ع) در سال 1380 با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم و مؤسسه امام صادق (ع) در زمینی به مساحت 1380 افتتاح شد. 1000 متر.

این کتابخانه دارای سالن مطالعه، بخش کودک و نوجوان، کتابشناسی، آرشیو و … می باشد. از نظر منابع، کتابخانه مؤسسه امام صادق(ع) دارای 3846 نسخه کتاب کودک، 14725 نسخه کتاب بزرگسال و 2042 نسخه کتاب درسی است.

انتهای پیام/78023
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید