تأثیر همه گیری کووید -19 بر شاخص شاخص تناسب اندام


زنی در اتاق نشیمن جلوی لپ تاپ باز چمباتمه می زند

همه ما می توانیم موافق باشیم که شیوع کووید -19 در سال 2020 تأثیر زیادی در زندگی و شیوه زندگی ما داشت و تا به امروز ادامه دارد. میلیون ها نفر به این ویروس مبتلا شدند و صدها هزار نفر از اعضای خانواده خود را از دست دادند. با این حال ، شیوه زندگی همه به یک شکل تحت تأثیر قرار نگرفت. میلیون ها نفر شغل خود را از دست دادند ، در حالی که دیگران شاهد کاهش ساعات کار خود بودند که باعث مشکلات مالی شدیدی شد. با این حال ، دیگران شروع به کار از راه دور کردند یا تحصیل کردند. اکثر این افراد زمان زیادی را در خانه می گذرانند. از سوی دیگر ، کارگران اساسی هنوز ملزم به کار طولانی مدت در مشاغل خود بودند و برخی مشاغل ، مانند کارکنان مراقبت های بهداشتی و کارکنان توزیع ، باید ساعت های طولانی تری در محل کار خود کار می کردند.

در حال حاضر تحقیقات دقیق در مورد تأثیر همه گیری ها بر رفاه نسبی شهرها و ساکنان آنها بسیار محدود است. بدون شک ، با گذشت زمان ، بیشتر شناخته خواهد شد. در حال حاضر ، کالج پزشکی ورزشی آمریکا در حال بررسی این است که چگونه این اپیدمی می تواند بر شاخص های تناسب اندام و رتبه بندی شهرها در گزارش های آینده تأثیر بگذارد. با توجه به ماهیت چرخه های جمع آوری و گزارش داده ها ، داده های نظارتی جمع آوری شده در سال 2020 تا گزارش شاخص تناسب اندام 2022 برای تجزیه و تحلیل در دسترس نخواهد بود. تخمین زده می شود که اپیدمی تأثیر قابل توجهی بر دارایی های جامعه و محیط زیست نخواهد داشت. با این حال ، ممنوعیت ها ، محدودیت ها و تغییر شیوه زندگی در پاسخ به این بیماری همه گیر احتمالاً استفاده از این منابع را کاهش می دهد. علاوه بر این ، انتظار می رود که شاخص های فردی سلامت جمع آوری شده در طول سال 2020 به طور کلی کاهش یابد ، که نشان دهنده اثرات سوء این بیماری بر افراد ، فعالیت ها ، مشاغل و جوامع آنها است.

شاخص های شاخص تناسب اندام برای سال 2022 عبارتند از:

رفتار بهداشتی

 • ٪ ورزش در ماه گذشته
 • تکمیل دستورالعمل های فعالیت هوازی
 • تکمیل دستورالعمل های فعالیت هوازی و قدرتی
 • Cy دوچرخه سواری یا پیاده روی تا محل کار
 • Using استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای کار
 • استفاده از٪ 2+ میوه در روز
 • ٪ روزانه 3+ سبزیجات مصرف کنید

پیامدهای سلامتی

 • health سلامتی بسیار عالی یا بسیار خوب
 • With با سلامت جسمی در ماه گذشته
 • ٪ با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته
 • With با چاقی

شواهد در این مرحله چه چیزی را نشان می دهد؟

بخش بزرگی از شیوه زندگی مردم در طول همه گیری همه گیر شد. تعطیلی سالن ورزش ، عادات ورزشی را تغییر داد و مردم از وسایل نقلیه عمومی و پیاده روی یا دوچرخه سواری منصرف شدند. با این حال ، برخی از افراد شروع به ورزش در خانه کردند و بیشتر در همسایگی خود راه رفتند. به طور کلی ، تحقیقات اولیه نشان داده است که برای اکثر افراد ، همه گیری ها به طور قابل توجهی فعالیت بدنی را کاهش داده است. انتظار می رود که کاهش فعالیت بدنی باعث شود افراد کمتری در ماه گذشته گزارش ورزش کنند ، توصیه های قدرت و فعالیت هوازی را برآورده کنند و همچنین نشان دهند که آنها در ماه گذشته روزهای بیشتری از سلامت جسمی یا روانی دارند. همچنین پیش بینی می شود شاخص های تناسب اندام وضعیت سلامت خود در سال 2020 کاهش یابد.

بسیاری از خانواده ها برای یافتن غذای مغذی به دلیل این که سر کار نبوده اند ، توانایی محدودی برای بازدید از مغازه های خواربارفروشی داشتند و دچار بیماری های همه گیر شده بودند ، مشکل داشتند. علاوه بر این ، کودکانی که به طور رایگان و وعده های غذایی خود را در مدرسه دریافت می کردند ، اکنون در خانه نگهداری می شدند و در نتیجه از تغذیه مورد نیاز خود برخوردار نبودند. با این حال ، برای کمک به برآوردن نیازهای غذایی ، منابع غذایی جامعه از جمله غذا ، مزایای فوری و مراکز توزیع مواد غذایی موقتی جامعه گسترش یافت. در هر صورت ، مصرف غذا به احتمال زیاد تأثیر منفی بر میزان مصرف عادی غذا می گذارد و در نتیجه افراد کمتری از خوردن تعداد توصیه شده میوه و سبزیجات شکایت می کنند.

آمارها همچنین نشان می دهد که سفرهای محدود ، قرنطینه و تماس فیزیکی طولانی با خانواده و دوستان منجر به افزایش استرس ، افسردگی و مشکلات روحی و روانی ناشی از همه گیری ها در قالب ترس از عفونت کووید -19 شده است. شواهدی از اضطراب ناشی از همه گیری نمونه های مستندی از خرید وحشت زده و انبار اقلام ضروری خانه است. شاخص های مربوط به شاخص تناسب اندام که احتمالاً تأثیر منفی بر اضطراب خواهند داشت شامل تعداد روزهای گزارش شده با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته و تعداد پاسخ دهندگان خواب متوسط ​​گزارش شده در هر شب است.

فعالیت بدنی کم ، رژیم غذایی نامناسب و افزایش استرس از عوامل خطر افزایش وزن هستند. بنابراین ، انتظار می رود که درصد ساکنان شهرهای مبتلا به چاقی احتمالاً پیامد اصلی این بیماری همه گیر باشند. انتظار می رود چاقی در کودکان و بزرگسالان افزایش یابد زیرا کودکان به طور جداگانه مدرسه را ترک می کنند ، بنابراین کلاس های فعالیت بدنی و برنامه های ورزشی بعد از مدرسه از دست می رود. در عوض ، آنها ساعات کم تحرکی را صرف مطالعه ، بازی های ویدئویی و تماشای صفحه نمایش برای سرگرمی می کردند.

پیش بینی تأثیر همه گیری کووید -19 بر رتبه بندی شهرها در شاخص تناسب اندام 2022 دشوار است. در حالی که همه شهرها و ساکنان آنها در طول سال 2020 شیوع کووید -19 را تجربه کردند ، تأثیر شاخص های آمادگی ساکنان در همه شهرها به دلیل سرعت انتقال متفاوت و اعمال محدودیت ها و اقدامات ایمنی مختلف توسط رهبران شهرها ممکن است یکسان نباشد. زمانهای مختلف سال.

تجزیه و تحلیل داده های شاخص تناسب اندام برای سال 2020 برای گزارش سال آینده به بسیاری از سوالات پاسخ می دهد و قطعاً دیدن نتایج جالب خواهد بود ، بنابراین با ما همراه باشید! در همین حال ، شاخص تناسب اندام 2021 اکنون با آماری در دسترس است که وضعیت قبل از شروع همه گیری را توصیف می کند.

منابع:

نویسنده:

جسی فادج ، MD ، FACSM ، Kaiser Permanente و Terrell W. زولینگر ، DRPH ، استاد بازنشسته ، دانشگاه ایندیاناSource link

دیدگاهتان را بنویسید