بیش از یک ماه پس از آیدا ، خانواده ای که همه چیز را از دست داده اند هنوز بی خانمان هستند


اسکار گومز اعلامیه را برای یک آپارتمان زیرزمینی در یک چراغ چراغ در کوئینز اختراع کرد.

در سال 2011 ، او به دنبال یک آپارتمان برای خود ، خواهرش و دختر 10 ساله اش ، لیتزی بود که در پرورش گومز کمک می کرد. این سه نفر به همراه دیگر اعضای خانواده بزرگ خود در خانه ای اجاره ای در وودساید زندگی می کردند. اما صاحب آن ملک را می فروخت و می خواست آنها را خارج کند.

جستجوی مکانی جدید برای زندگی ناامید کننده بود. برخی از صاحبخانه ها مهاجران اخیر را که فاقد مدارک هستند ، استخدام می کنند. اما صاحب آپارتمان زیرزمین با کاغذهای نسبتاً کمی از آنها استقبال کرد ، احتمالاً به این دلیل که روی کد نبوده است. سقف خیلی کم بود. نور طبیعی و تهویه کافی وجود نداشت. تنها چیزی که آنها نیاز داشتند یک توصیه نامه از کارفرمای قبلی خود و اثبات اشتغال بود.

گومز اتاقی را با پنجره کوچک جلوی آپارتمان گرفت که کمی بالاتر از یک تشک دو نفره قرار دارد. لیتزی و مادرش در یک اتاق بدون پنجره در وسط مشترک بودند. راهروی کوچکی که بین اتاق خواب ها قرار داشت ، دو برابر آشپزخانه شد. آنها باریک و تاریک بودند ، اما در 1 ، 1250 در ماه ، مقرون به صرفه بودند.

وی گفت: فضای بزرگی داشتیم. ما یک اتاق غذاخوری بزرگ ، یک اتاق نشیمن ، یک حمام بزرگ داشتیم. ” “سپس نقل مکان به یک آپارتمان کوچک دشوار بود.”

با گذشت سالها ، تعداد بیشتری از اعضای خانواده به زیرزمین و سپس به آپارتمان طبقه اول در طبقه بالا نقل مکان کردند. در مجموع 15 نفر ، از جمله چهار خواهر و برادر دیگر گومز ، شرکا و فرزندان آنها ، خانه وودساید را خانه ای کوچک نامیدند – هزاران مایل از گوئررو ، مکزیک ، جایی که گومز در آن بزرگ شد.

آنها با هم مشاغل مورد نیاز برای اقتصاد شهر نیویورک را شامل می شدند – یک کارگر ساختمانی ، یک مادر ، یک خانه دار. گومز و دو خواهر و برادر دیگر قفسه های قفسه ای در سوپر مارکت درست می کنند. و با این حال ، یکی از اعضای خانواده همیشه برای آشپزی ، نظافت و سرگرمی فرزندان خود حضور داشت.

سپس باران آمد. در طول باران های سیل آسا ، گاهی اوقات یک یا دو اینچ آب در برخی مناطق زیرزمین تجمع می یابد. معمولاً خانواده اموال را برداشته و شروع به ذخیره آن می کنند.

ماه گذشته ، همه رکوردها قبل از برخورد بقایای طوفان ایدا به شهر شکسته شد. بیش از سه اینچ باران در یک ساعت بارید و آپارتمان زیرزمین آنها و همه چیز را در آن ویران کرد. اکنون ، پس از گذشت بیش از یک ماه ، گومز و خانواده اش هنوز در جستجوی مکانی برای زندگی هستند و به دنبال چیزی جز زیرزمین غیرقانونی دیگر نیستند. اما بدون وضعیت قانونی ، حسابهای بانکی و خطوط اعتباری ، آنها چاره ای ندارند.

خانواده گومز در سال 2011 به زیرزمین در وودساید نقل مکان کردند.

خانواده گومز در سال 2011 به زیرزمین در وودساید نقل مکان کردند.

فلش

خانواده گومز در سال 2011 به زیرزمینی در وودساید نقل مکان کردند.

اسکات هاینس / گوتیست

Vivir Para Contarla ، “زندگی برای گفتن داستان”

شب پس از ضربه آیدا ، گومز در آپارتمان زیرزمین خود ایستاده بود – دستشویی در دست داشت – فاضلاب توالت ها و دیگر وسایل لوله کشی را بیرون آورد. او به زودی خود را در آب تا زانو دید که به سرعت در حال افزایش بود. او با خروج از تمیز کردن ، برادرزاده های 10 ماهه و 9 ساله خود را بیدار کرد و آنها را برای ایمنی به آپارتمان بالا برد. چند دقیقه بعد او برای خرید اشیاء با ارزش – گذرنامه و سایر اسناد ، پول خود را پس انداز کرد – اما در آن زمان آب تقریبا به سقف رسیده بود.

“ما دیدیم که رویاهای ما ناپدید شدند. چیزهایی که باید سالها کار می کرد. ما همه چیز را از دست دادیم ، “گومز گفت ، بنابراین نمی تواند جمله خود را با غلبه بر احساسات به پایان برساند. “من فردی وفادار هستم و بارها از خدا خواسته ام که چنین اتفاقی برای ما نیفتد.”

با این حال ، او خانواده خود را در میان افراد خوش شانس می داند. در طرف دیگر بزرگراه بروکلین-کوئینز ، یک خانواده سه نفره ، از جمله یک پسر جوان ، در خانه خود غرق شدند ، به همراه هشت نفر دیگر در کوئینز که همان شب در آپارتمان های زیرزمین جان خود را از دست دادند ، اکثر آنها اقامتگاه های غیرقانونی بودند. اگر گومز در طوفان به خواب رفته بود ، معتقد است که تعداد کشته شدگان در شهر شامل او ، خواهرزاده هایش و خواهرش می شود.

گومز که داستان نویس گابریل گارسیا مارکز را توصیف می کند ، می گوید: “ما باید خدا را شکر کنیم که زنده ایم.” سرنوشت دیگران یکسان نبود. آنها زندگی نمی کردند تا داستان بگویند. ”

انبوهی از ماهی های میوه که زیرزمین گندیده را تصاحب کرده بودند ، اکنون به طبقه بالا رفته اند.

گروهی از ماهی های فاسد میوه ای که زیرزمین اشغال کرده بودند اکنون به طبقه بالا رفته اند.

فلش

گروهی از ماهی های فاسد میوه ای که زیرزمین اشغال کرده بودند اکنون به طبقه بالا رفته اند.

اسکات هاینس / گوتیست

طوفان و پیامدهای آن تمرکز جدیدی بر موضوعی است که قانون گذاران برای حل آن تلاش کرده اند. تعداد افرادی که در آپارتمان های زیرزمینی نامنظم در نیویورک زندگی می کنند بیش از 100000 نفر تخمین زده می شود ، اگرچه گروه های حامی معتقدند که این تعداد می تواند دو برابر شود. هیچ شماره رسمی یا تفکیک جمعیتی وجود ندارد.

اما حامیان مسکن می گویند که موضوعات مشترکی را در افرادی که در زیرزمین زندگی می کنند مشاهده می کنند.

آنها معمولاً مهاجر هستند ، معمولاً از خانواده های طبقه مختلط هستند. آنها کارگران اساسی هستند. آنها کمترین حقوق را دارند. “آنتا سیچاران ، مدیر اجرایی شرکت توسعه جامعه سایه گفت. “آسیب پذیرترین نیویورکی ها در آپارتمان های زیرزمینی زندگی می کنند.”

پس از ایدا ، شهردار بیل دی بلاسیو طرحی را ارائه کرد که به اعتقاد وی ساکنان زیرزمین می توانند با هدف قرار دادن اعلامیه های خالی و تهی از عواقب مرگبار سیل های فاجعه بار دیگر جلوگیری کنند. پیش از فصل طوفان سال آینده ، انتظار می رود که سازمان مدیریت اضطراری شهر آپارتمان های زیرزمینی احتمالی را با همکاری گروه های اجتماعی ثبت کند.

اما اقدامات بلندمدت برای جلوگیری از خسارت های آتی در مناطق مستعد سیل به 100 میلیارد دلار سرمایه گذاری برای ارتقاء فاضلاب نیاز دارد ، یک مقام هزینه ای گفت که این شهر نمی تواند بدون بودجه فدرال قابل توجهی پرداخت کند. تلاش های قبلی برای وارد کردن خانه های زیرزمینی بیشتر به کد ناکام ماند ، زیرا شهر سال گذشته بودجه برنامه آزمایشی را در اوج همه گیری کووید -19 قطع کرد.

دی بلاسیو همچنین تأکید کرده است که با توجه به بحران مسکن شهری مقرون به صرفه ، وی برای اعمال مسکن غیرقانونی بر آژانس های شهری فشار نخواهد آورد.

“من فکر نمی کنم واقع بینانه باشد که بگوییم هیچ کس نباید بماند [illegal basement apartments] به دلیل اینکه من نمی دانم همه افرادی که به مکانی برای زندگی نیاز دارند به کجا خواهند رسید. ” وی افزود: “البته مردم باید در امنیت باشند. این یک مشکل واقعاً دشوار است. ”

یک ماه بعد خانواده گومز هنوز به دنبال مکانی برای زندگی هستند.

یک ماه بعد خانواده گومز هنوز به دنبال مکانی برای زندگی هستند.

فلش

یک ماه بعد خانواده گومز هنوز به دنبال مکانی برای زندگی هستند.

اسکات هاینس / گوتیست

“ما فقط خانه می خواهیم”

بیش از یک ماه پس از وقوع سیل ، اقلامی که می توانستند از آپارتمان زیرزمین خانواده گومز نجات داده شوند ، هنوز در جلوی خانه انباشته شده و درختان آبی پوشانده شده است. زندگی نامعلوم است.

گومز از آژانس فدرال مدیریت اضطراری درخواست کمک کرده است ، زیرا وی واجد شرایط است زیرا فرزندانش شهروند ایالات متحده هستند ، اما هنوز منتظر تأیید بودجه است. در همین حال ، او ، خواهرش و دخترش لیتزی با خانواده در آپارتمان طبقه بالای خانه سیل زده خود می خوابند. در حال حاضر ده نفر در یک آپارتمان سه خوابه مشترک هستند. دیگران که در زیرزمین زندگی می کردند ، پراکنده هستند و با خانواده های گسترده در سایر مناطق کوئینز زندگی می کنند.

خانواده به مدت دو هفته بدون گاز پخت و پز و آب گرم رفتند. انبوه ماهی های میوه ای که ابتدا توسط قالب روی دیوارهای زیرزمین برداشته شد ، اکنون به طبقات بالایی مهاجرت کرده اند.

چند شب در هفته ، بعد از تغییر کار خود در سوپر مارکت ، گومز گروهی از دوستان خود را برای تمرین رقص سنتی محلی مکزیک آماده می کند تا برای دختر یکی از دوستانش آماده شود. Quinceañeraبه لیتزی 19 ساله ، سال جدید کالج را همزمان با کار پاره وقت آغاز کرده است.

"ما فقط یک خانه می خواهیم" لیتسی گوتیرز ، 19 ساله ، گفت.

فلش

لیتزی گفت: “این بسیار استرس زا است زیرا شما می گویید:” وای ، به خانه نروید و تکالیفم را با آرامش انجام ندهید. ” او به لطف یک مکان آرام در جایی که می تواند هدفون بگذارد ، به موسیقی گوش دهد و سعی کند بر کارهای مدرسه تمرکز کند ، دیر وقت در کتابخانه مدرسه حضور پیدا می کند.

او می گوید: “ما فقط به یک خانه نیاز داریم.”

گومز گفت: “ترس وجود دارد ، اضطراب وجود دارد ، عدم قطعیت وجود دارد.” “وقتی باران می بارد نمی توانید بخوابید.”

اما همانطور که یک دهه پیش بود – هنگامی که او برای اولین بار دفترچه راهنمای آپارتمان را دید ، اکنون به عقب برمی گردند – موانع زیادی در یافتن خانه جدید وجود دارد. سایر اعضای این خانواده در هفته های اخیر توسط مالکان اخراج شده اند. گومز معتقد است که به دلیل وضعیت مهاجرت مورد تبعیض قرار می گیرد.

وی گفت: “اجاره آپارتمان در یک ساختمان مگر اینکه شهروند یا مقیم قانونی باشید” بسیار دشوار است. ” گویی مهاجران از داشتن خانه ای با وقار منع شده اند ».Source link

دیدگاهتان را بنویسید