بیش از هزار کاروان مجبور به خدمت رسانی به زائران حسینی شدند


به گزارش ستاد خبری فارس از بوشهر، حمید افضلی مدیر اربعین ستاد عالی مفاخر عصر آن روز در همایش منطقه ای و تجلیل از 400 نشست با هیئت های حسینی اربعین فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویار احمد برگزار شد. گفت: اربعین سال 1401 زیباترین سنت است. اربعین سابقه دارد و 3 میلیون و 300 هزار مهاجر از ایران در این حماسه حضور داشتند.

مدیر اربعین ستاد عتبات عالیات گفت: با توجه به گرمای هوا مقرر شد هدف اصلی از ارائه خدمات، اسکان زائران در مکانی راحت و خنک و تامین آب شرب و یخ باشد.

وی گفت: در طول فعالیت کاروان ها 27 میلیون زائر شبانه و حدود 106 میلیون غذا در سه وعده غذایی به زائران اربعین در هیئت های ایرانی در مسیرهای مختلف اسکان داده شدند. در هنگام بازگشت از عراق به ایران مشکل خاصی در ارائه خدمات وجود ندارد و بازگشت نیز خوب است.

این مسئول گفت: بر اساس خدمات باکیفیت خدمتگزاران به زائران اربعین؛ جشن موکب ها در 10 منطقه و ناحیه ستاد استان انجام می شود.

عبدالرضا مطاف رئیس ستاد ساخت عتبات عالیات استان بوشهر گفت: حسینی در ماه های محرم و صفر سفر کرد و به خوبی پیش رفت.

رئیس ستاد ساخت عتبات عالیات استان بوشهر اعلام کرد: در این مراسم 400 غلام حسینی حضور داشتند، 300 کارگر از استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد و 100 غلام از استان بوشهر همگی مورد تقدیر قرار گرفتند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید