بورل: هیچ شانسی برای توافق با ایران در سازمان ملل وجود ندارد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، جوزف برلی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امیدها برای دستیابی به موفقیت در توافق هسته ای ایران را در مجمع عمومی سازمان ملل در هفته جاری نادیده گرفت و گفت که دیدار با ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران را باور ندارد. بهره وری به

بر اساس این گزارش، برلی در گفتگو با نشریه سیاست وی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که اتحادیه اروپا از همه طرف ها خواسته است تا ده متر آخر را برای نجات توافق هسته ای 2015 طی کنند.

وی در عین حال گفت که در مذاکرات کنونی که توسط اتحادیه اروپا رهبری می شود، پیشرفت چشمگیری در این زمینه نمی بینم.

برلی وی بیان کرد: در سه ماه گذشته تعامل چند معامله ای بوده است. کار بین تیم ها سازنده تر خواهد بود. اما در هفته های اخیر چنین نبوده است. الان داریم میمیریم اکنون کار ما تمام شده است.

برلی در پاسخ به این سوال سیاست وی با وجود اینکه آماده دیدار با ابراهیم رئیسی است، اما برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل نیز در نیویورک حضور دارد، گفت: به من قول دادند، به دوحه رفتند. به وین رفتند. فکر نمی کنم دیدار با رئیس جمهور چیزی را حل کند.

همزمان آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران در گفت‌وگو با شبکه خبری الجزیره در کنفرانس اعضای شانگهای، تصمیم نهایی برای دستیابی به توافق هسته‌ای را در آمریکا اعلام کرد.