به گفته کارشناسان بهداشت زنان ، چگونه می توان خودآگاهی در مورد سلامت پستان را تمرین کرد


اگرچه به نظر می رسد سرطان سینه بیش از هر زمان دیگری شایع است – و هر سال بر زنان جوان و جوان تأثیر می گذارد – در واقع امید چندانی برای زنان در هر سنی وجود ندارد. با این وجود ، این درست است که این یک تشخیص رایج است – “از هر هشت زن یک نفر مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده می شود و پنج تا ده درصد آنها به دلایل ژنتیکی است.” تارا اسکات ، دکتر، Triple Board Certified OB / GYN، Doctor of Functional Medicine and Integrative Medicine، CMO و موسس Revitalize Medical Group در فیرلون اوهایو که به FitOn می گوید بسیاری از بیماران جوانتر از قبل هستند. به همین دلیل است که خودآگاهی سلامت پستان بسیار مهم است.

دکتر. اسکات معتقد است رژیم غذایی ، شیوه زندگی و عوامل محیطی در این پیشرفت نقش دارند ، اما ما به لطف تحقیقات ، آموزش و پیشرفت های پزشکی در پیشگیری ، تشخیص و کاهش سرطان سینه موفقیت باورنکردنی داریم.

بیایید تمرین جدیدی را شروع کنیم: بهداشت پستان. مراقبت از سینه ها به عنوان بخشی از رویکرد 360 برای سلامت و تندرستی شما. ما شماره تلفن مراقبت از پوست خود را گرفته ایم ، برنامه ورزشی ما بسته است … اما در مورد روال مراقبت از سینه ما چطور؟ در مرحله بعد ، دو ستاره در بخش سلامت زنان (از جمله دکتر اسکات) بهترین راه برای چرخاندن توپ را به اشتراک می گذارند.

چه زمانی باید تمرین بهداشت سینه خود را شروع کنید؟

سالهاست که زنان معتقدند برای انجام ماموگرافی سالانه باید تا 40 سالگی (برخی متوجه شده اند که 50 سالگی است) منتظر بمانند ، اما کارشناسان می گویند آگاهی از سلامت سینه باید از نوجوانی شروع شود. دکتر می گوید: “من بیشتر و بیشتر زنان مبتلا به سرطان سینه و جوانان نیز می بینم.” اسکات نامیده می شود.

سوفیا الفو ، MD ، MS ، FACS، مدیران جراحی سینه در بیمارستان Good Samaritan ، بیمارستان سنت فرانسیس و بیمارستان Mercy در نیویورک موافق هستند. دکتر. فو می گوید: “بهتر است” خودآگاهی پستان “را از سنین پایین شروع کنیم. “این کار با دانستن این اتفاق می افتد که ماه ها در سینه های فرد می گذرد تا بتواند به شما بگوید زودتر به پزشک خود مراجعه کنید.”

چند روش برای رعایت بهداشت سینه چیست؟

در اینجا چند روش ساده وجود دارد که می توانید شیوه زندگی و روال خود را برای تمرکز بر دو حوزه مهم سلامت سینه تنظیم کنید: از بیماری های سینه جلوگیری کرده و هر گونه مشکلی را زود تشخیص دهید.

و چیزی که حتی هیجان انگیزتر است این است که این روش های تشخیص و پیشگیری طی سالها به میزان قابل توجهی بهبود یافته است. وی افزود: ما پیشرفت هایی در تکنیک های غربالگری و تشخیص زودهنگام سرطان و غیره داشته ایم [we have] تشخیص بهتر با استراتژی های درمانی مدرن ما ، “گفت دکتر. به نام فو. “ماموگرافی سه بعدی ، MRI ، تصویربرداری مولکولی از پستان (فقط در بیمارستان مرسی ارائه شده است) و ماموگرافی کنتراست همه مواردی است که ما می توانیم سرطان سینه و سایر بیماری های پستان را تشخیص و تشخیص دهیم.”

چک ماهانه (چک زودهنگام)

دکتر. همانطور که فو اشاره کرد ، با چک های ماهانه شروع می شود. این کمی متفاوت از چیزی است که ممکن است قبلاً با آن آشنا باشید. او توضیح می دهد: “مواردی که قبلاً متوجه می شدید شبیه” درون سینه “است ، که ما دیگر توصیه نمی کنیم ، زیرا مهم نیست.”

ظاهر و اندازه آنها را بشناسید. وقت خود را در آینه بگذرانید ، خودتان را بررسی کنید. هدف این است که – اساساً – سینه های خود را مانند پشت دست خود بشناسید. به این ترتیب ، می توانید تغییرات بصری را تشخیص دهید. دکتر. فو می گوید: “علائم بصری که ممکن است چیز جدی تری را نشان دهد شامل تغییرات پوستی ، گودی پوست ، عقب کشیدن نوک سینه ، ترشح نوک سینه است.”

از آنجا ، می توانید با پزشک خود تماس بگیرید (در مورد آن بعداً). دکتر. فو می گوید: “یافته های فیزیکی که ممکن است چیز جدی تری را نشان دهد شامل توده ها ، تورم غدد لنفاوی در محور ، ناحیه کلاویکولار یا گردن است.” “از ماه به ماه بدانید که در سینه های فرد چه می گذرد تا به شما پیشنهاد دهد که زودتر به پزشک خود مراجعه کنید.”

ویزیت پزشک و آزمایش ژنتیک (تشخیص زودهنگام + پیشگیری)

مراجعه منظم به پزشک – از جمله OBGYN شما – می تواند در تشخیص زودهنگام و روش های پیشگیری کمک کند. حفظ سوابق کامل و مرور سابقه خانوادگی (به ویژه با گروه کلی سرطان) بسیار مهم است. دکتر. فو می گوید: “دانستن سابقه خانوادگی سرطان ، به ویژه سینه ، تخمدان ، لوزالمعده ، ملانوم ، پروستات پیشرفته ، سرطان سینه مردان ، روده بزرگ یا معده مهم است.

اکثر زنان ملاقات خود را تا اواسط چهل سالگی در نظر نمی گیرند ، اما دکتر فو از شما می خواهد که هر چه سریعتر معاینه شوید ، به خصوص اگر شما انجام دادن دارای سابقه سرطان در خانواده است. او می گوید: “در سن 25 سالگی ، به یک جراح یا متخصص سینه توصیه می شود که یک ارزیابی رسمی خطر انجام دهد تا محدوده خطر شما و توصیه های خاص برای شروع غربالگری و بهترین تمرینات غربالگری برای شما مشخص شود.” به

پس آزمایش ژن BRCA چطور؟ به دلیل سهولت آزمایش ژنتیک خانگی ، این موضوع تا اواخر به موضوعی محبوب تبدیل شده است. این همان چیزی است که دکتر گفت اسکات این توضیح می دهد تنها 5 تا 10 درصد از سرطان های سینه به دلیل وراثت استبه “اگر در خانواده خود سرطان سینه دارید ، بله ، من فکر می کنم آزمایش و داشتن این اطلاعات به شما امکان می دهد فعال بمانید. اگر نه ، من آن را توصیه نمی کنم. ”

این آزمون ها نکات زیادی دارند. آزمایش ژنتیک تأثیر زیادی بر نحوه تشخیص و درمان سرطان سینه و سایر سرطان های مرتبط داشته است و در تعداد زیادی از افراد ، با کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه یا اووفورکتومی برای جلوگیری از آن ، تشخیص های احتمالی سرطان در آینده ذخیره شده است. از همان ابتدا ، ”دکتر گفت. به نام فو.

آزمایش هورمون (پیشگیری)

اسکات توضیح می دهد که راه دیگر جلوگیری از این امر این است که هورمون های بدن خود را به سطح سالم خود برسانید. با کمک و نظارت پزشک ، این امر کمی دقیق تر و کاملتر اجرا شده است.

“مشکلات هورمونی [are linked] برای خطر احتمالی سرطان ، “دکتر گفت. اسکات نامیده می شود. “ما مدتهاست با هم توافق داریم [in the medical community] از استروژن سرطان سینه را تغذیه می کندبه بنابراین اگر استروژن بالایی دارید (مانند آندومتریوز ، فیبروئیدها یا دوره های سنگین) ، ممکن است خطر بالقوه ای برای شما وجود داشته باشد. ”

در این مورد چه می کنید؟ او توصیه می کند که برای آزمایش با پزشک خود به آزمایشگاه بپردازید. در چنین شرایطی توصیه می شود آزمایش هورمون ها را انجام دهید و میزان بالا یا نامتعادل بودن آن را تعیین کنید. ” او توضیح می دهد که این بیشتر است رویکرد یکپارچه، و به عنوان یک متخصص پزشکی ، این تمام است او با بیماران کار می کند برای پیشگیری از سرطان

شیوه زندگی سالم پستان محور (محدودیت)

هر دو متخصص بر گزینه های خاص زندگی سالم (مانند رژیم غذایی ، BMI و شیوه زندگی کلی) که خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهند ، تأکید کردند. به این می گویند “تعدیل عوامل خطر قابل تنظیم” ، دکترها. به نام فو. (واقعیت خنده دار: این همه اراده همچنین تنظیم هورمونی کمک می کند … و سلامت کلی بهتر!).

رژیم غذایی

هر دو متخصص رژیم غذایی کاملاً سالم را برای سلامت کلی و پیشگیری از سرطان توصیه می کنند. از فیبر و ویتامین D استفاده کنید و تا جایی که ممکن است گوشت قرمز و محصولات لبنی را محدود کنید تا تغذیه سینه خود را بهینه کنید.

مطالب مرتبط: راهنمای نهایی تغذیه سالم

BMI

در این مورد ، پزشک توصیه می کند وزن بدن و BMI را برای اهداف پزشکی حفظ کنید. همانطور که دکتر فو توضیح می دهد ، زیر BMI 27 (در برخی موارد 25) ایده آل است.ثابت شده است که چاقی با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط است.

سبک زندگی

گزینه های شیوه زندگی سالم که تقریباً برای همه شرایط سلامتی کار می کنند در اینجا اعمال می شوند. کار سخت در این زمینه می تواند تا حد زیادی پیش برود! شما نباید سیگار بکشید ، مصرف الکل خود را به یک تا دو نوشیدنی در هفته محدود کنید و ورزش کنید (نکته مورد علاقه ما!).

آنها هر دو 150 دقیقه ورزش با شدت متوسط ​​در هفته را توصیه می کنند (و برای روشن شدن برخاست با پزشک و / یا متخصص قلب خود مشورت کنید).

برنج چطور؟

برخی موارد در مورد این که آیا سینه بند (یا سرطان سینه می تواند) در سلامت پستان نشان داده شود ، وجود دارد. دکتر. اسکات می گوید نگران هیچ کدام نباشید. “این مطالعه توسط انجمن تحقیقات سرطان آمریکا منتشر شده است اره [bras and breast cancer] و دریافت که هیچ جنبه ای از سوتین – پوشیده ، پوشیده ، بدون لباس زیر نیست [or wire-free] – به سلامت سینه کمک می کند. با این حال ، من برای راحتی ، بدون سیم توصیه می کنم. بنابراین اگر می خواهید به دنبال آرامش باشید ، اما با فشارهای زیر لباس زیر مورد علاقه خود به سرطان توجه نکنید.

اخبار مثبت در مورد سلامت سینه

دکتر سرطان می گوید: “سرطان پستان دارای تکنیک های بهبود مستمر و استراتژی های درمانی است.” در نتیجه ، امید به بیماران بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. او می گوید: “به طور کلی ، تشخیص بهتر از سرطان های دیگر است.” “میزان بقای پنج ساله همه مراحل 93 درصد است ، [and] برای مرحله اول ، این 99 درصد است. ”

او می گوید برخی از این موارد در “سن درمان فردی” رخ می دهد که “بر اساس بیولوژی تومور برای هر فردی مناسب است”. این کار از طریق نوع خاصی از آزمایش انجام می شود که می تواند بیماران را از درمان های غیر ضروری و تهاجمی نجات دهد. دکتر ژنوم گفت: “آزمایش ژنومیک به شناسایی رفتار تومورهای فردی کمک کرده است تا بدانیم آیا شیمی درمانی می تواند مفید باشد ، که در گذشته زنان را از شیمی درمانی غیر ضروری نجات می داد.” به نام فو. دکتر فو علاوه بر محدود کردن شیمی درمانی ، توضیح می دهد که تابش مجددا اندازه گیری شده است. “ما می توانیم با استفاده از داده های تحقیقاتی بیشتر دوز تشعشع و کسانی که به تابش نیاز دارند را محدود کنیم.”

این پیشرفت ها در پزشکی مدرن به وضوح تعداد زیادی از مزایا را نشان داده است و امکان درمان مستقیم و بدون تهاجم (و پیشگیری!) را فراهم کرده است. جراحی ها نیز بهبود یافته است. دکتر. فو می گوید: “ما با کاهش جراحی زیر بغل ایلا و استفاده از تکنیک های جدید برای ترسیم نقشه های لنفاوی زیر بغل و به طور بالقوه اتصال مجدد برای ترشح تخلیه دست ها ، میزان لنف ادم خود را بهبود بخشیده ایم.”

خط پایین

امید بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. ترکیب استراتژی های پیشگیری و تشخیص زودهنگام می تواند به شما اطمینان دهد که شما بهترین شانس را برای بدن سالم (و زندگی!) دارید ، نه فقط یک سینه سالم. بنابراین ، خودآگاهی در مورد سلامت پستان را در برنامه مراقبت از خود قرار دهید و این موضوع را به اشتراک بگذارید!Source link

دیدگاهتان را بنویسید