بهار – زندگی خود را تمیز کنید


وقتی به نظافت بهاری فکر می کنید ، احتمالاً به زمانی از سال فکر می کنید که خانه خود را کاملاً تمیز می کنید. می دانید وقتی یخچال را جابجا می کنید و همه گوشه ها را جارو می کنید. اگر شما هم همین ایده را داشتید ، اما به جای تمیز کردن محیط فیزیکی خود ، زندگی خود را زیبا کردید؟ اگر کاملاً متوجه منظور آن نشده اید ، در اینجا 9 مثال برای شروع کار آورده شده است.

 1. سهامداری کنید ، سهامداری کنید

قبل از شروع به تمیز کردن زندگی خود ، باید مراقب کارهایی باشید که در حال حاضر انجام می دهید. آیا هدفی دارید؟ آنها چطورند؟ آیا حوزه ای در زندگی شما وجود دارد که دوست داشته باشید آن را تغییر دهید؟ پیگیری مکان شما به شما کمک می کند تا انرژی خود را به جایی که مورد نیاز است هدایت کنید.

 1. رابطه خود را تمیز کنید

آیا رابطه سمی دارید؟ شاید زمان جدایی از این افراد فرا رسیده است. اگر افرادی که در زندگی شما هستند به شما آرامش نمی دهند ، شما را بالا نمی برند یا شما را تقویت نمی کنند ، چرا در زندگی شما هستند؟

 1. عادات خود را مرتب کنید

شاید وقت آن رسیده که عادت های بد خود را کنار بگذارید. عادت های بد به مرور زمان ایجاد می شوند و در طولانی مدت به شما آسیب می رسانند. اگر احساس می کنید کار خوبی انجام داده اید ، بر ایجاد عادات مثبت جدید تمرکز کنید.

 1. ذهن خود را پاک کنید

همه ما کارهای زیادی در سر داریم. شاید شما باید برای تمیز کردن آن کمی وقت بگذارید. ایجاد یک تمرین مدیتیشن روزانه یک راه عالی برای پاکسازی ذهن شما است. همچنین می توانید روزنامه نگاری را امتحان کنید. چرخاندن این افکار در سر روی کاغذ می تواند دنیایی از تغییرات را ایجاد کند.

 1. برق را جدا کنید

فناوری فوق العاده است ، اما گاهی اوقات ما نیاز به قطع برق داریم و در لحظه زندگی می کنیم. از کوتاه کردن برخی از حساب های رسانه های اجتماعی ما نترسید. سعی کنید زمان کمتری را صرف دستگاه خود کنید و زمان بیشتری را صرف لذت بردن از دنیای اطراف خود کنید.

 1. روال تناسب اندام خود را تازه کنید

آیا برنامه تناسب اندام شما خسته کننده است یا کهنه؟ آیا شما حتی یک برنامه تناسب اندام دارید؟ چرا همه چیز را متزلزل نمی کنید؟ تمیز کردن بهار به معنای بیرون آمدن با قدیمی و جدید است. یک ورزش ، ورزش یا فعالیت جدید پیدا کنید که شما را هیجان زده می کند و سعی کنید آن را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

 1. رژیم غذایی خود را مرتب کنید

یک راه عالی برای تقویت زندگی این است که رژیم خود را کمی تمیز کنید. به افزودن غذاهای طبیعی بیشتر و کاهش لذت های گناهکار خود فکر کنید. راهی برای تغذیه سالم پیدا کنید که بتوانید به آن پایبند باشید.

 1. فضای کاری خود را سازماندهی کنید

این تقریباً یک تمیز کردن بهاری واقعی است! سازماندهی فضای کار راهی عالی برای افزایش بهره وری و اشتیاق بیشتر به کار به طور کلی است. سازماندهی مجدد فقط به نظافت مربوط نمی شود و بیشتر به این معناست که مطمئن شوید هر موردی فضای خاص خود را دارد و هر فضایی هدف دارد.

 1. اهداف خود را بازنشانی کنید

برای اکثر مردم ، برخی از اهداف آنها موثر است ، و برخی دیگر نه. به همین دلیل مهم است که اهداف خود را هر چند وقت یکبار تنظیم کنید. پیدا کنید چه چیزی کار می کند ، و آن را تکراری کنید. پیدا کنید چه چیزی کار نمی کند ، و دلیل آن را بیابید. برای بررسی اهداف خود یک روال عادی در نظر بگیرید.

مراحل قابل اجرا

 1. به سال گذشته در زندگی خود فکر کنید. لیستی از چیزهایی که کار می کنند و چیزهایی که کار نمی کنند را تهیه کنید. این به شما کمک می کند تا تلاش های “نظافت” خود را هدایت کنید.
 2. با دنبال نکردن افرادی که دائماً شما را آزار می دهند یا دکمه های شما را فشار می دهند ، رسانه های اجتماعی خود را مرتب کنید. به این فکر کنید که چه کسی برای شما مهم است و کسانی را که اهمیتی ندارند دنبال نکنید.
 3. زمان تمیز کردن بهاری خود را در تقویم خود برنامه ریزی کنید. چند هفته را در هفته های آینده انتخاب کنید تا تنها بر مرتب کردن زندگی خود تمرکز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید