برگزاری 80 درصد کلاس ها در هفته اول مهر – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، علی اکبر افضلیان معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی در جلسه فوق العاده شورای دانشگاه شهید بهشتی گزارشی از وضعیت آموزشی دانشگاه شهید بهشتی ارائه کرد. افزود: بر اساس تصمیمات، دو هفته اول ترم جاری باید به صورت فیزیکی برگزار شود، اما طبق اعلام وزارت علوم، کلاس ها به صورت حضوری برگزار شد و در هفته اول ترم جاری بیش از 80 درصد از کلاس ها برگزار شد؛ هفته دوم با ایده های جاری مخفی ماند.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه از 18 مهرماه آموزش حضوری در تمامی مقاطع تحصیلی آغاز می شود، ایجاد کلاس های درس را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: اساتید بر ورود و خروج طبق قانون برای گذراندن دوره ها نظارت می کنند. به ضرر غیرمجاز برای بیش از سی و شش ران.

افضلیان با ارائه آماری از تعداد دانشجویان ورودی جدید به دانشگاه شهید بهشتی گفت: در سال 1401 حدود 5250 نفر وارد دانشگاه شدند که از این تعداد 2750 نفر در مقطع کارشناسی، 2100 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 410 نفر پذیرفته شده اند. دوره دکتری 10 درصد از کسانی که وارد دوره های لیسانس و فوق لیسانس شده اند از طریق قوانین مهارت وارد شده اند.

وی به تشریح تلاش های دانشگاه برای مدیریت ثبت نام دانشجویان ورودی اول پرداخت و خاطرنشان کرد: به دلیل مشکلات اینترنتی، زمان ثبت نام دانشجویان مقطع کارشناسی تا دهم مهرماه به تاخیر افتاد و کلاس ها در روز شنبه 25 مهرماه تعیین می شود.

علیرضا فارسی معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی دیگر سخنران جلسه فوق العاده شورای دانشگاه گزارشی از فعالیت های این معاونت در آغاز سال تحصیلی ارائه کرد. وی در ابتدای سخنان خود قهرمانی تیم ووشوی دانشگاه شهید بهشتی در مسابقات جهانی هنرهای رزمی ترکیه را تبریک گفت.

معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی به چالش‌های موجود در تخصیص خوابگاه اشاره کرد و گفت: طبق قانون دانشگاه، محدوده ای برای تخصیص خوابگاه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد از ترم 9 به بالا در نظر گرفته شده است. از ترم 4 به بالا، دانشجویان دکتری از ترم 8 و دانشجویان کارشناسی، بدون تراز و دانشجو در دانشگاه، انتقالی وجود ندارد، ثانیاً، دانشگاه علیرغم قوانین، تلاش زیادی کرده است تا دانشجویان با مسئولیت اجتماعی زندگی کنند. .

فارسی با بیان آمار دانشجویان ساکن در خوابگاه در سال جدید خاطرنشان کرد: 40 درصد از 2750 دانشجوی جدیدالورود تحصیلات تکمیلی غیر شهروندی هستند. حدود 1200 دانشجوی ارشد در سال 2019 بدون فارغ التحصیلی و تحصیل وارد دانشگاه می شوند که 40 درصد از آنها برای اقامت اقدام می کنند. در مجموع 1200 دانشجو در تمامی مقاطع تحصیلی داریم که خارج از سنوات مجاز تحصیلی درخواست اتاق و تخت دارند که دانشگاه موظف به ارائه آن نیست. این میزان دانشجو سالانه بیش از 80 میلیارد تومان برای دانشگاه هزینه دارد.