برش شکر در گریل مکزیکی

اوه، ما می دانیم که شکر خوشمزه است. دلیلی وجود دارد که آمریکایی ها هر سال آن را در مقادیر چشمگیر مصرف می کنند. مشکل اینجاست که چیزهایی که خوشمزه ترین هستند برای شما بدترین هم هستند. یکی از بهترین راه‌ها برای کامل کردن غذای لذیذ خود در گریل مکزیکی، سفارش یک لیموناد میوه‌ای شیرین و با طراوت است که طعم تندی را از بین می‌برد و کمی طعم و مزه به کام شما می‌افزاید. اما یک لیوان لیموناد شیرین می تواند صدها و صدها کالری داشته باشد – حتی بیشتر از یک قوطی کوکا. بنابراین، حتی اگر سالم ترین انچیلاداهای مرغ کبابی را در گریل مکزیکی انتخاب کنید، همچنان با مقدار زیادی کالری اضافی که نیازی به مصرف آن نداشتید، از آنجا خارج می شوید.

با این حال، جایگزین های عالی برای شکر وجود دارد، و منظور ما از نوع شیمیایی آن نیست، یک شیرین کننده طبیعی وجود دارد که طرز فکر شما را در مورد شکر تغییر می دهد (و همچنین سلامت شما را نیز بهبود می بخشد!). صاحبان کباب پز مکزیکی دوستانه شما احتمالاً در مورد آن می دانند زیرا سال ها است که در جنوب مرزها بوده است.

این گیاه استویا نامیده می شود و گیاهی است که معمولاً به عنوان “برگ شیرین پاراگوئه” شناخته می شود. مردم بومی پاراگوئه، بولیوی و برزیل برای قرن ها پاداش استویا را درو می کنند. و امروزه می دانیم که این یکی از بهترین شیرین کننده های طبیعی است.

استویا در واقع حدود 300 برابر شیرین تر از شکر است، بدون کربوهیدرات، کالری صفر و بدون طعم عجیب و غریب. اما هنوز هم می تواند توسط افرادی که به قند حساس هستند مانند دیابتی ها استفاده شود. می تواند مصرف قند شما را کاهش دهد، می تواند در پخت و پز استفاده شود، و می تواند به سلامت دندان شما کمک کند – بدون ذکر سلامت کلی شما.

تنظیم قند خون

استویا مانند شکر یا شیرین کننده های مصنوعی نیست. این منحصر به فرد است که سطح قند خون را افزایش نمی دهد. و این بدان معنی است که پاسخ انسولین را در بدن شما تحریک نمی کند. تحقیقات در واقع نشان می دهد که استویا در واقع تحمل کلی شما را نسبت به قند افزایش می دهد. و این بدان معناست که بهترین شیرین کننده برای افراد مبتلا به دیابت یا پیش دیابت است.

چاقی را کنترل کنید

شکر کالری زیادی دارد و هیچ ارزش غذایی برای تقویت آن وجود ندارد، همچنین خوردن آن نیز آسان است. بنابراین، جایگزین کردن شکر با استویا باید برای سلامتی و کنترل وزن یک کار خانگی باشد. حتی بهتر از آن: تحقیقات نشان داد که وقتی افراد قبل از غذا به جای شکر استویا می‌خورند، در نهایت در نهایت کمتر مصرف می‌کنند.

لبخند خود را بهبود بخشید

بزرگترین علت پوسیدگی دندان چیست؟ البته شکر است! از آنجایی که استویا هیچ قندی ندارد، درست خارج از دروازه جایگزین بهتری برای دندان های شماست. مهمتر از آن، استویا رشد استرپتوکوک موتانس را متوقف می کند، که باکتری بدی است که پلاک دندانی را تشکیل می دهد.

ویتامین های خود را وارد کنید

شکر ارزش غذایی ندارد، اما استویا مقدار زیادی دارد. شما را با ویتامین C و A، روتین، روی، منیزیم و آهن پر می کند. به علاوه سرشار از آنتی اکسیدان است که آسیب خطرناک رادیکال های آزاد را کاهش می دهد.