برای دوچرخه خود ورزش کنید | آموزش مبتنی بر فاز


آموزش مبتنی بر فاز

بدن شما در طول قاعدگی تغییر می کند. جای تعجب نیست ، درست است؟ پس چرا بسیاری از زنان – از جمله من ، برای مدت طولانی هستند! – همیشه بدون توجه به جایی که در چرخه خود هستند ، عملکرد و نتایج یکسانی را از بدن خود انتظار دارند؟

به عنوان مثال ، هنگامی که در PMS خود احساس کم انرژی می کنید ، برنامه ریزی برای یک تمرین بزرگ HIIT شما را به تعریق می ترساند. از طرف دیگر ، وقتی انرژی زیادی دارید ، چسبیدن به یک روز استراحت واقعاً منطقی نیست.

پیش رفتن با جریان برای بسیاری از زنان مفید است و منظور من از طریق جریان واقعی چرخه قاعدگی ما است. شرکت آموزش مبتنی بر مرحله ، که اساساً به معنی برنامه ریزی ورزش در طول دوره قاعدگی است ، راهی برای هماهنگی با بدن خود پیدا می کنید. و از همه مهمتر ، می توانید تمرین برنامه LSF خود را برای شما کار کنید!

اگر می خواهید از آموزش مرحله به مرحله برای چرخش استفاده کنید تا ببینید آیا به شما کمک می کند یا خیر ، فقط درک چرخه شما و آنچه از بدن شما انتظار می رود در هر مرحله.

درک اثرات فیزیکی چرخه قاعدگی خود

مطالعات علمی حقوقی نشان می دهد که کارآیی شما در طول چرخه قاعدگی شما متغیر است. بیایید نگاهی به قسمتهای اصلی قاعدگی و تأثیر آنها بر شما بیندازیم:

با شروع قاعدگی (قاعدگی)

هنگامی که جریان ما برای اولین بار شروع می شود و در پنج روز بعد از آن ، ما در موقعیت اصلی برای عضله سازی هستیم. این به این دلیل است که سطح تستوسترون ما در بالاترین حد خود قرار دارد. ممکن است تمایلی به انجام تمرینات ورزشی شدید نداشته باشید ، اما باید تمرینات قدرتی را ترجیح دهید. پیلاتس یا یوگا می توانند گزینه های خوبی در اینجا باشند. برای کمک به شما در به دست آوردن نتایج بهتر از هرگونه تمرین عضله سازی ، مقداری پروتئین اضافی در رژیم خود قرار دهید.

بلافاصله پس از پایان آن (فاز فولیکولی).

شما احتمالاً روحیه بسیار خوبی دارید و معلوم می شود که این فقط به این دلیل نیست که بدترین ها پشت سر شما هستند. پس از قطع قاعدگی ، سطح استروژن شما افزایش می یابد و این می تواند به شما انرژی دهد. از آن برای انجام برخی از تمرینات سوزاندن کالری مانند تمرینات HIIT یا دو سرعت استفاده کنید. اگر در فکر این هستید که در حین علاقه چیزی کمی به برنامه تمرین خود اضافه کنید ، Daily 10 را به برنامه LSF ما اضافه کنید!

دختر مناسب ، تمرین ، پس زمینه صورتی

بعد از حدود یک هفته (تخمک گذاری).

حدود دو هفته پس از شروع آخرین قاعدگی ، بدن شما شروع به تخمک گذاری از تخمدان ها می کند. در طول تخمک گذاری ، سطح پروژسترون شما افزایش می یابد – و این باعث می شود که بهبودی بسیار مهم باشد. تخمک گذاری به طور معمول یک هفته طول می کشد و روزهای استراحت و تمرینات حالت پایدار با شدت کم (LISS) مانند پیاده روی ، شنا ، دوچرخه سواری یا پیاده روی طولانی مدت انجام می شود.

بین PMS (فاز لوتئال).

در چند روز گذشته قبل از شروع دوباره خونریزی ، ممکن است علائم ناخواسته ای را تجربه کنید (سلام ، اضطراب ، گرفتگی و آکنه!). اما روی تخت دراز نکشید تا منتظر او باشید. حرکت کردن می تواند به علائم PMS کمک کند ، به خصوص اگر تمریناتی را انتخاب کنید که ضربان قلب شما را افزایش می دهد ، مانند برنامه LSF ما. اگر PMS واقعاً شما را به هم می ریزد ، افزودن برخی از ویژگی های خوب به روال شما نیز می تواند کمک کند!

با خود سازگار باشد

این یک نمای کلی از آنچه در طول دوره شما انتظار می رود است. اما کل بدن ما متفاوت است. و آموزش مبتنی بر مرحله زمانی بسیار مفید است که با آنچه از نظر جسمی و روحی برای شما در حال انجام است مطابقت داشته باشد.

ترفند این است که به چرخه خود توجه زیادی داشته باشید و احساس خود را در این بین شروع کنید. ممکن است برخی از الگوها را مشاهده کنید. پس از آن ، می توانید برنامه تمرینی خود را برای همگام سازی با نیازهای بدن خود شروع کنید.

در اینجا یک داستان سریع وجود دارد: بین احساس نکردن آن از نظر ذهنی و احساس نکردن آن از نظر جسمی تفاوت زیادی وجود دارد. قبل از تصمیم گیری برای لغو تمرین ، واقعا بررسی کنید. آیا بدن شما برای استراحت التماس می کند؟ اگر چنین است ، به هر طریقی ، روز را صرف کنید. استرس خفیف و حمام آرامش بخش را امتحان کنید.

هنگام خواب چربی سوزی کنید ، بخوابید ، چربی بسوزانید ، دستور العمل ها ، دستور العمل های شکلات سالم

اما اگر می خواهید تمرین خود را کنار بگذارید زیرا انگیزه یک چالش است یا از نظر روحی رو به زوال هستید ، تجدید نظر کنید. چسبیدن به مش عرق برنامه ریزی شده ممکن است شما را مجبور به چرخاندن فضای سر کند. چالش من این است که این کار را در ده دقیقه انجام دهم. اگر هنوز ده دقیقه ترسناک به نظر می رسید ، به خودتان استراحت دهید. اما در بیشتر موارد ، فقط مسئله غلبه بر این مانع برای شروع است.

اساساً ، تمرینات مرحله ای نباید یک کارت رهایی باشد تا بتوانید از تمرین صرف نظر کنید. و حتی وقتی بدن شما به استراحت نیاز دارد ، نباید دلیلی برای به تعویق انداختن کارها باشد. در عوض ، این راهی برای سازگاری با خودتان و درک بهتر چرخه قاعدگی شما است. پس از آن می توانید ورزش خود را متناسب با آن تنظیم کنید.

در اینجا برخی از بهترین نکات من برای گنجاندن آموزش مبتنی بر مرحله در برنامه معمول شما آمده است:

  • وقتی احساس خستگی می کنید:
    • سعی کنید ویدیوی LSF را دنبال کنید – می تواند به شما الهام بخش باشد
    • وزنه ها را برای تمرینات با وزن بدن عوض کنید
  • وقتی احساس بهتری دارید:
    • تمرینات LISS برنامه ریزی شده را با HIIT عوض کنید تا از انرژی خود استفاده کنید
    • کمی بیشتر وزن اضافه کنید تا ببینید آیا می توانید بهترین شخصیت خود را از بین ببرید

https://www.youtube.com/watch؟v=TMvr1_X4iIg

من دوست دارم از برنامه LSF برای آموزش مبتنی بر مرحله خود استفاده کنم زیرا به من امکان می دهد تا در عین تنظیمات مناسب برای بدن و اهدافم ، به طور منظم عمل کنم! با تنظیم یک برنامه تمرینی و تنظیم آن برای چرخه قاعدگی ، می توانید به شما در دستیابی همزمان به اهداف فیزیکی و مراقبت از خود کمک کنید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید