ببینید کرونا تمام شده است، گردشگران در حال بازگشت به ژاپن هستند. نگرانی آنها عدم رسیدگی است


ژاپن پس از دو سال انزوا به دلیل اپیدمی کرونا درهای خود را به روی گردشگران گشود.

بسیاری از گردشگران از این خبر خوشحال هستند اما بسیاری از کارشناسان به دلیل تعطیلی مغازه ها و کاهش کارکنان صنعت هتلداری به موفقیت گردشگری در این کشور خوش بین نیستند.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، ژاپن سفرهای غیررایگان به بسیاری از کشورها را بازگرداند و برخی از مقامات بین المللی را برای مهار ویروس کرونا متوقف کرد.

«فومیو کیشیدا» ​​نخست وزیر ژاپن با کاهش ارزش ین، گردشگری را تقویت کننده اقتصاد کشورش می داند. ارزش ین به پایین ترین سطح خود در 24 سال گذشته رسیده است.

پس از باز شدن درهای ژاپن به روی گردشگران و لغو بسیاری از قوانین کرونا، گردشگران فرانسه و بریتانیا صبح یکشنبه وارد این کشور شدند.

ژاپن در آغاز همه گیری مرزهای خود را بست و در یک مقطع خارجی ها را از بازگشت منع کرد. کشور شروع به باز کردن خود کرده است.

در ماه ژوئن، این کشور به گردشگران اجازه می دهد تا به صورت گروهی با یک راهنما از ژاپن بازدید کنند.

از روز شنبه، ورود بدون روادید برای مسافران 68 کشور از سر گرفته می شود.

بنابراین ژاپن محدودیت ورود در قالب تورهای گروهی و الزام به تعداد مسافر را حذف کرده است.

آرتا ساوا، صاحب یک مسافرخانه سنتی ژاپنی، یکی از کسانی است که می خواهد گردشگران خارجی را به کشورش بازگرداند.

ساوا، سومین مالک Sawanoya Ryokan در توکیو گفت: “من امیدوارم و پیش بینی می کنم که بسیاری از خارجی ها مانند قبل از Covid به ژاپن بیایند.”

از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از نیم میلیون گردشگر به ژاپن آمده اند. در حال حاضر تعداد گردشگران خارجی به ژاپن در سال 2019، 31.8 میلیون نفر اعلام شده است.

یکی از اهداف دولت ژاپن جذب 40 میلیون گردشگر به این کشور در بازی های المپیک تابستانی 2020 است که به دلیل شیوع ویروس کرونا محقق نشده است.

نخست وزیر ژاپن گفت که دولت قصد دارد سالانه پنج تریلیون ین (49.5 میلیارد دلار سنگاپور) برای گردشگری هزینه کند، اما این هدف برای بخشی که در چند سال گذشته جایگاه خود را از دست داده است، بسیار زیاد است.

بر اساس داده های دولت، فعالیت هتل ها بین سال های 2019 تا 2021 22 درصد کاهش یافته است.