با این نکات مفید دیابت خود را بهتر کنترل کنید

آیا تفاوتی وجود دارد که باید در مورد دیابت نوع 1 و نوع 2 بدانید؟ پاسخ سریع و صادقانه به این سوال یک بله قاطع است. نه تنها باید بدانید که چه چیزی انواع مختلف دیابت را متفاوت می کند، بلکه باید بدانید که چگونه هر نوع را مدیریت کنید. از این مقاله برای کمک به درمان این بیماری استفاده کنید.

در رابطه با دیابت، هیپرگلیسمی به این معنی است که قند خون بیش از حد در سیستم خون شما وجود دارد. هیپوگلیسمی به این معنی است که سطح قند خون خیلی پایین آمده است. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که کدام یک و چگونه با هر کدام برخورد می کنید زیرا با آنها کاملاً متفاوت رفتار می شود.

اگر دیابت دارید، با ارائه دهنده بیمه و ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید تا ببینید آیا پمپ انسولین ممکن است یک گزینه مفید و مقرون به صرفه برای شما باشد. اگرچه گران‌تر و نگهداری آن دشوارتر است، اما می‌تواند سطوح پایدارتری از انسولین را برای بدن شما فراهم کند که ممکن است برای برخی از بیماران مفید باشد.

برای کاهش کالری دریافتی هنگام غذا خوردن، مقدار زیادی آب در طول وعده غذایی بنوشید، این به پر شدن سریعتر معده شما کمک می کند. سیری احساس راحتی پر بودن بدون پر شدن بیش از حد یا ناراحتی است. لیوان ها را با یخ پر کنید تا به ذهن شما کمک کند که لیوان شما پر است و مصرف غذا را کاهش دهید.

برای افرادی که دیابت دارند، سعی کنید هر روز یک مولتی ویتامین با مواد معدنی، ویتامین C و کروم مصرف کنید. نشان داده شده است که اینها به حفظ سطح قند خون شما در سطوح معقول کمک می کنند. فقط به یاد داشته باشید که اینها باید در کنار داروها مصرف شوند، نه به عنوان جایگزینی برای آنها.

اگر دیابتی هستید، از احتمال گاستروپارزی که دیر هضم به دلیل آسیب عصبی است آگاه باشید. این وضعیت منجر به هضم دیرهضم و بسیار کند غذا می شود. به همین دلیل، بازگرداندن سطح طبیعی گلوکز خون بسیار دشوار است. داروهای احتمالی را با پزشک خود برای درمان این بیماری در میان بگذارید.

به خانواده خود آموزش دهید که در صورت افزایش یا کاهش قند خون به سطوح خطرناک چه کاری انجام دهند. یک دیابتی باید با کمک خانواده و دوستان خود با بیماری خود مبارزه کند، بنابراین مطمئن شوید که علائمی را که باید در شرایطی قرار بگیرید که نمی توانید خودتان آنها را کنترل کنید، بدانند.

نگهداری انسولین همیشه در یخچال، مخصوصاً هنگام مسافرت، دشوار است. در واقع، اگر انسولین شما را در دمای اتاق زیر 85 درجه فارنهایت نگه دارید، باید حدود یک ماه خوب باشد. هرگز فریز نکنید. هنگام پرواز آن را همراه خود داشته باشید. اگر در چمدان چک شده خود انسولین داشته باشید، در معرض دمای شدید قرار می گیرد.

برای حفظ سطح قند خون سالم، یک برنامه منظم داشته باشید. یعنی سعی کنید هر روز و در ساعت مشخصی از روز تقریباً به همان مقدار غذا بخورید، ورزش کنید و داروهایتان را مصرف کنید.

اگر دیابت دارید، پس الکل دوست شما نیست. نوشیدنی های الکلی پر از قند هستند و این به سطح قند خون شما کمک نمی کند. یک لیوان شراب بیشتر از مشروب قند دارد و آبجو قند کمتری نسبت به شراب دارد اما بیشتر از مشروب.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که دیابتی‌ها در پایان تمرین باید به خاطر بسپارند این است که به‌جای توقف ناگهانی در وسط یک فعالیت سنگین، به تدریج خنک شوند. خنک کردن به جلوگیری از شوک وارده به سیستم کمک می‌کند و به ماهیچه‌ها اجازه می‌دهد تا برای آماده شدن برای بهبودی به تدریج “خاموش شوند”.

از پزشک خود بپرسید که آیا نمونه هایی از داروهای دیابت یا سوزن شما را دارد یا خیر. بعید است که آنها بتوانند برای این موضوع به شما مانیتور یا نوار تست یا لنتس بدهند، اما در عوض می‌توانید اینها را از داروساز خود تهیه کنید. آنها اغلب مانیتور رایگان دارند، پس حتما بپرسید!

هنگام انتخاب نان، برنج و سایر غذاهای نشاسته ای، غلات کامل را انتخاب کنید. غلات کامل خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد و می تواند به دیابتی ها در کنترل سطح قند خون کمک کند. از آنجایی که غذا زمان بیشتری می برد تا در جریان خون به گلوکز تجزیه شود، افزایش یا کاهش ناگهانی سطح قند خون را تجربه نمی کنید.

اگر دیابت دارید، مهم است که تا حد امکان فعال بمانید. این مهم برای حفظ سیستم ایمنی کلی شما در بهترین شکل ممکن و اطمینان از داشتن سیستم گردش خون سالم است. ماشین را خیلی دورتر پارک کنید یا در صورت امکان از پله ها بروید.

اگرچه انواع دیابت از نظر انواع عوارض متفاوت است، اما نکته اصلی این است که شما باید برای مدیریت هر نوع دیابت تلاش کنید. دیابت “خوب” وجود ندارد. بنابراین، بسیار مهم است که نکاتی را که در اینجا آموخته اید برای تسلط بر سبک زندگی خود به کار ببرید.