با آثار خلق شده در شبکه های اجتماعی چه می کنید؟


عصر ایران; مصطفی دانسته- سردار جلالی رهبر حفاظت بدون خشونت گفت: مذاکرات اینستاگرام و واتس اپ با تایید شوک (شورای امنیت کشور) تکمیل شده و تا زمانی که این شرکت ها تصمیم بگیرند که قوانین داخلی کشورمان را رعایت کنند، این توافقنامه می تواند ادامه دهد.”

یعنی ایرانی ها باید با اینستاگرام و واتس اپ خداحافظی کنند. چون وضعیتی که جلالی از آن صحبت می کند تقریباً غیرممکن است.

روش از نظر فقها، مانع شرعی; زیرا قانون هم ایران را از همکاری با شرکت های آمریکایی منع می کند و هم تحریم های آمریکا علیه ایران اجازه این همکاری را نمی دهد.

وضعیت شورای امنیت ملی مثل وضعیت پدر دختری است که نمی خواهد جواب خوبی به خواستگار دخترش بدهد و نمی تواند درست بگوید. به همین دلیل، او شرایطی را تعیین می کند که نامزد نمی تواند آنها را برآورده کند.

ادامه تحلیل اما دود غلیظی است که در چشم کسانی که در این عرصه در حرفه خود هستند ظاهر می شود. به ثبات رسیده است.

در دورافتاده ترین روستاهای ایران در شبکه های اجتماعی کار زیادی پیدا شد که محصولاتی تهیه و از طریق شبکه های اجتماعی برای مردم ارسال می کردند.

به دلیل همین انعطاف، شبکه های اجتماعی بخشی از بار کار را از دوش دولت که همواره در ایجاد اشتغال ناکام بوده است، برداشتند و اکنون مسئولان تلاش می کنند تا برای همیشه آن را تحلیل کنند.

رهبران هنوز در مورد ساخت شبکه های اجتماعی در داخل صحبت می کنند. شبکه ها هزاران برابر بهتر از اینستاگرام و تلگرام هستند. خودشان به حرف هایشان اعتقاد دارند، اما مردم زیر بار استدلال هایشان نمی روند، چون شعارهایی که می دهند را می دانند.

مطلب بعدی این است که امروز مردم در دریای روابط اجتماعی شنا می کنند، مسئولین گریه می کنند که شما از این دریا بیرون بیایید تا دریای آب شیرین و گرم به شما بدهند. به قول قدیمی ها «یک سیلی با پول بیشتر از یک حلوای بدهی می ارزد».

مردم نمی توانند بدون استفاده از مدل های خارجی منتظر شبکه های اجتماعی داخلی باشند تا اینکه روزی این پلتفرم ها به جایی برسند که بتوان از آنها استفاده کرد. در واقع جامعه بیم آن را دارد که فاجعه ای که برای صاحبان خودروهای کشور رخ داد در مورد شبکه های اجتماعی نیز تکرار شود.

وقتی در مورد پیام رسانی داخلی صحبت می کنیم، باید خیلی خوب باشد تا مردم به طور خودکار به پیام های دیگر نروند. وقتی بنز و بی ام و دور هم بودند، نمی شد به مردم گفت اگر پول داری بنز نخر و پراید سوار شو.

راه پیشرفت از درب رقابت می گذرد. این در مورد حرکت به عقب است، نه به جلو، این داستانی است که من هر روز می بینم، اما هیچ توصیه ای از آن دریافت نکرده ام.

قضاوت در مورد نسل جدید در دنیای مدرن با این تصور که هنوز در دوران واکمن است غیرممکن است.