بارداری و روزه داری تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


طبق اعتقادات مسلمانان ما ، روزه در ماه رمضان واجب است شرعی و واجب است ، اما زنان باردار نمی توانند روزه بگیرند. با این حال بسیاری از مادران باردار دوست داشتند درگیر شوند.
امکان تجویز یک نسخه مشترک برای همه زنان باردار وجود ندارد. چه کسی در روزه داری نکات زیر را رعایت کنید و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید مشورت کردن.

اول از همه ، به مقاله افرادی بروید که مجاز به روزه گرفتن نیستند خواندن؛ اگر اعضای کسانی که روزه گرفتن ممنوع بود شما نیستید ، پس شرایط روزه را بخوانید.

ما چه موقع از سال هستیم؟

اکنون که بهار هستیم ، شما روزه می گیرید ، چیزی حدود 15 ساعت گرسنگی و عطش در پی دارد. سیستم بدن یک زن باردار با یک زن غیر باردار کاملاً متفاوت ، یک تفاوت این است که گرسنگی می کشد. زن باردار نباید بیش از 12 ساعت بدون غذا رها شود. چرا؟ زیرا اگر زیاد باشد گرسنه ماندن. بدن شما موادی را که می توانید از آنها تولید کرده و جمع می کند آنها از طریق جفت وارد جریان خون جنین و سیستم عصبی جنین می شوند آسیب زدن.

چند ماهه بارداری هستی؟ (سه ماهه اول و سه ماهه اول سوم ، برخی از کارشناسان آن را منع می کنند ، اما در مورد
بیایید به آن نگاه کنیم)

سه ماه اول

اگر می توانید دو وعده غذایی کامل و مواد مغذی و آب و بین افطار و صحرا انرژی مورد نیاز خود را بدست آورید کارشناسان ، روزه گرفتن اشکالی ندارد. اما این دوره خاص است 8 هفته اول ، زمان تشکیل جنین و تشکیل سلول مغزی جنین است این هست. بنابراین اگر شرایط زیر را در این مدت دارید روزه نگیرید.

۱ _ اگر حالت تهوع و غذای بد دارید و نمی توانید غذای خاصی بخورید بخور ، عجله نکن چرا؟ زیرا در چنین شرایطی باید چندین قول بدهید مصرف غذا را افزایش دهید و حجم هر وعده را کاهش دهید اکنون آن را دارید ، نمی توانید چیزی بخورید ، بدن شما انرژی ، مواد مغذی و آب دارد کافی است ، روزه گرفتن قطعاً توصیه نمی شود

2- اگر ساعت گرسنگی و تشنگی ناشی از روزه زیاد باشد این برای زنان باردار است و آزمایش ادرار شما حاوی همان مواد بالا است گفتیم قابل مشاهده است ؛ بهتر است روزه نگیریم.

3- شرایطی که زن باردار در صورت داشتن آن ، روزه گرفتن را به طور کلی ممنوع می کند ما آن را اینجا نوشتیم ؛ لطفا خواندن .

4- در صورتی که مادر در سه ماهه اول بارداری علائم تهوع و استفراغ را داشته باشد با این حال ، می توانید دو وعده غذایی کامل صبح و افطار و در بین آنها بخورید افطار و سحر غذاهای سبک هستند که دارای ریزمغذی ها و از پروتئین و ویتامین ها استفاده کنید و مقدار زیادی آب بنوشید سریع.

ربع دوم

اگر سالم هستید و مشکل خاصی ندارید ، به شرط آنکه انرژی و مواد لازم را برای آنها تامین کنید تغذیه و آب کافی از افطار تا صحرا ، معمولاً در این دوره از روزه حرام نیست.
حتما به این پست توجه کنید زیرا شما می توانید در یک گروه ممنوعه باشید.

ربع سوم
در این دوره ، مادر و جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند خود) نیاز دارند. چه زمانی مادر برای مدت طولانی گرسنه می ماند ، بدن مادر و جنین تمام گلوکز را می خورند تموم شد! بنابراین باید بسیار مراقب باشید تا در چند ساعت اول گرسنه باشید و آیا تشنه هستید؟ ؛ ثانیاً ، اگر بین افطار و صحرا روزه بگیرید ، وعده می دهد کامل بخورید و انرژی ، آب و غذای لازم را تامین کنید هنه
اگر در هفته های اخیر هستید ، بدن شما نیز به آب زیادی احتیاج دارد بهتر است روزه نگیرید و بهتر

توصیه ها:

* مهمترین نکته این است که چند ساعت گرسنه و تشنه خواهید بود؟
* اگر در طول روز احساس گرسنگی می کنید ، بهتر است روزه نگیرید
* در صورتی که هیچ یک از شرایط روزه را منع نکرده است نمی توانید ، می توانید 2-3 روز روزه بگیرید و سپس با به پزشک خود نسخه آزمایش ادرار و وجود همان مواد بد را بدهید ذکر شده! ادرارتان را چک کنید. ممکن است پزشک شما اینجا باشد تشخیص دهید که بهتر است روزه نگیرید
* روزه داری فقط برای افراد سالم و باردار مشکل ساز است مگر اینکه مشکل دیگری داشته باشید. اگر باردار هستید
غذای سالم و زیاد بین افطار و صحرا می تواند به آب برسد و در طول روز احساس گرسنگی نمی کند
سریع.
* روزه داری برای زنان باردار با توجه به سن حاملگی ، شرایط بدن مادر و نتایج آزمایشات مادر. هر شخص تاسیس شد برآورد توانایی خود و با توجه به نتایج با مشورت کنید پزشک او تصمیم می گیرد.

مقالات چه می گویند؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد اثرات روزه داری مادر انجام می دهند باردار است اما هنوز نمی تواند روزه را به تنهایی ثابت کند عوارضی برای مادر یا کودک وجود دارد و مطمئناً هنوز جایی برای این مشکل وجود دارد تحقیقات بیشتری وجود دارد

منابع:

1- کتاب “ر.در سلامتی و بیماری “- دکتر محسن نعمتی و دکتر
عبدالرارا نوروک

پیش بینی کننده روزه داری ماه رمضان در دوران بارداری -2
قرار گرفتن در معرض ماه رمضان و نتایج تولد: جمعیت -3
مطالعه مبتنی بر هلند

دیدگاهتان را بنویسید