ایران الگوی جهان اسلام در تشکیل نیروی مقاومت بسیج است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام مرتضی مطیعی در نماز جمعه این هفته در مسجد امام (ره) سمنان ضمن گرامیداشت هفته بسیج، اظهار داشت: ایران اسلامی نمونه ای از ایجاد بسیج در بین مسلمانان است. کشورهای جهان

او این را گفت حشدالشعبی عراق نمونه ای از این نمونه است، وی افزود: بسیج و بسیجیان در همه عرصه ها نمایندگی ندارند که فقط به مردم و صلاح خدا خدمت کنند.

امام جمعه سمنان تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی را ضروری دانست و حرکت و نقاط قوت آن را نیز در این دستاوردها مدنظر قرار داد و گفت: امروز هرکسی باید در هر جایگاه و مکانی که دارد برای تبیین آن تلاش کند.

مطیعی با بیان اینکه دشمنان امروز از همه ابزارها در جنگ یکپارچه علیه ایران اسلامی استفاده می کنند، گفت: دشمن می داند که در کارزار به خیابان کشی مردم شکست خورده است، بنابراین از روش های دیگری استفاده می کند و این روزهای مرگبار را به نمایش می گذارد. نه اگر بخواهیم انصاف داشته باشیم، گاهی اوقات هدف آن کودکان است.

وی با بیان اینکه دشمنان بیش از پیش فعال شده و حملات خود را به این پروژه برنامه ریزی می کنند، تاکید کرد: به دلیل اقتدار مردم ایران اسلامی، اندازه این دشمنان از بین می رود.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان همچنین با اشاره به سالگرد نیروی دریایی ارتش و گرامیداشت یاد و خاطره شهید همتی از شهدای استان سمنان گفت: سرکرده ناوچه پیکان مایه افتخار ایران اسلامی است. در جنگ علیه عراق