ایجاد 160 میلیارد تن درآمد از اقتصاد گیلان از اجرای طرح کاشت – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ستار علیزاده عصر یکشنبه در گفتگوی خبری اختصاصی با شبکه باران با بیان اینکه علم اقتصاد ابزار خوبی برای رسیدن به جهان نوین اسلام است، گفت: وقف قدمتی طولانی دارد. اکثریت این میراث مهم اسلامی مرتبط با جامعه و وقفی برای جهان نوین اسلام است و مراکز علمی، حقوقی و دانشگاهی در ایران و سایر کشورها بر این اساس تأسیس شده است. وقف این را نشان می دهد.

مدیرکل حقوق و امور خیریه گیلان با اشاره به حضور 5 هزار نفری در استان گفت: 25 هزار نفر رقیب نزد ما بیشتر کمک ها در حوزه تشکیل مجالس اهل بیت و ساختن مساجد است.

وی با بیان اینکه از سال گذشته 28 میلیارد دلار از اقتصاد دریافت کرده ایم، افزود: پول اقتصادی برای اجرای نیازهای میزبان هزینه می شود و برای این منظور از سال گذشته 13 میلیارد دلار برای اجرای ایده های میزبان هزینه شده است. آماده شدن برای تجهیزات بلند شو و توزیع به دانشجویان کم درآمد، کمک به موسسات درمانی و پرداخت 40 میلیارد دلار برای مبارزه با کرونا از جمله این موارد است.

حجت الاسلام علیزاده با اشاره به اینکه 650 میلیون تومان برای ایتام از اقتصاد هزینه شده است، گفت: در اجرای برنامه دوازدهم هفت هزار و 500 صندوق بهزیستی با هزینه 3 میلیارد تومان در اختیار مستمندان قرار گرفته است. .

مدیرکل امور خیریه و امور خیریه گیلان یکی از وظایف وقف را انتقال ایده های وقف به نیازهای واقعی جامعه دانست و گفت: در مراکز مشاوره برای اقلام جدید دستورالعمل ارسال می کنیم تا کارساز نباشد. . بیان ایده های آنها در مهمترین راه ها دست ما برای کمک به باز کردن مشکلات است.

وی به اجرای 5 پروژه عمرانی و کاشت بیش از 50 هزار درخت سرو برای کسب درآمد اشاره کرد. زایمان کن وی در این مجموعه گفت: اجرای این پروژه های عمرانی زمینه اشتغال 400 نفر را فراهم می کند زایمان کن و درختکاری 115 میلیارد تن به موقوفه اضافه کرده است.

حجت الاسلام علیزاده گفت: در مجموع ۱۶۰ میلیارد تومان از محل اجرای پروژه های عمرانی و درختکاری به درآمد اقتصاد اضافه شده که در تاریخ آزادسازی گیلان سابقه نداشته است.