ایالات متحده و مکزیک در حال مذاکره هستند زیرا هزاران هائیتی در نزدیکی مرز تجمع می کنند


اعضای بلندپایه دولت بایدن ، از جمله آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ، روز جمعه با مقامات مکزیکی ملاقات خواهند کرد تا همکاری های امنیتی بین دو کشور را به روز کنند ، در حالی که کاخ سفید حدود 20000 مهاجر هائیتی را که در کلمبیا گیر کرده اند و منتظر سفر به مرز هستند نظارت می کند. ایالات متحده آمریکا.

یک مقام ارشد به واشنگتن اگزامینر گفت: “هائیتی ها” یک مانع انسانی هستند … حتی بزرگتر از برخی از مهاجران اخیر در مرز آمریکا و مکزیک. “

مهاجران پس از ورود از برزیل ، شیلی و دیگر کشورهای آمریکای جنوبی در شهر Necocli ، یک شهر کوچک در ساحل کلمبیا ، گرد هم آمدند تا سفری خطرناک را از طریق Darien Gap پاناما به ایالات متحده آغاز کنند.

اگرچه دولت بایدن به آنها هشدار داده است که به آمریکا نیایند ، اما هزاران نفر جان خود را برای عبور از دارین گپ ، جنگل کنار جاده ای که توسط راهزنان و قاچاقچیان مواد مخدر محافظت می شود ، ادامه می دهند.

پاناما گفت که بیش از 88000 مهاجر پس از گذار امسال در دارین گپ وارد این کشور شدند.

در ماه سپتامبر ، بیش از 30،000 مهاجر غیرقانونی هائیتی پس از عبور از مرزها در یک اردوگاه موقت فقیرنشین در نزدیکی دل ریو ، تگزاس جمع شدند.

وزیر امور خارجه آنتونی بلینکن با آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهور مکزیک و مارسل ابرارد وزیر امور خارجه در کاخ ملی در مکزیکو سیتی گفتگو کرد.
AP

بلینکن در حال حرکت به سمت نیروهای آمریکایی در مکزیک است که شامل الخاندرو مایورکاس ، وزیر امنیت داخلی ، مریک گارلند ، دادستان کل و دیگر مقامات ارشد دولتی که به مکزیکو سیتی سفر می کنند ، می شود.

آنها با آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، رئیس جمهور مکزیک و مارسل ابرارد ، وزیر امور خارجه دیدار خواهند کرد.

توافق جدید – که به عنوان چارچوب دو ساله ایالات متحده و مکزیک برای امنیت ، سلامت عمومی و اجتماعات امن شناخته می شود – با قاچاق مواد مخدر ، قاچاق فنتانیل ، پولشویی و مهاجرت غیرقانونی مبارزه می کند.

“این گفتگو در زمان مناسب انجام می شود و همچنین مناسب است زیرا تهدیدهای قرن 21 پیچیده و پویا است.” آنها همچنین تهدیدهایی هستند که باید با هم با آنها روبرو شویم. اینها تهدیدهایی فراملی هستند. ند پرایس ، سخنگوی وزارت امور خارجه روز پنجشنبه در جلسه توجیهی گفت: اینها تهدیدهایی هستند که بنا به تعریف ، هیچ مرزی ندارند.

وی گفت: بنابراین ، این گفتگو ، گفت و گویی در بالاترین سطحی که تاکنون در این نوع گزارش وجود داشته است ، بر مبنای بحث های قبلی ما با شرکای مکزیکی در مورد نحوه حفاظت از مردم ، نحوه جلوگیری از فرامرزی خواهد بود. جنایت ، چگونه “بهترین کار نظارت بر شبکه های جنایی در حین ترویج حقوق بشر و حاکمیت قانون است.”

این برنامه بر اساس تلاش های دولت بایدن برای رسیدگی به “علل اصلی” مهاجرت غیرقانونی ، از جمله جنایت ، خشونت ، فقر و بلایای طبیعی است.

لوپز اوبرادور گفت که این جلسه در اولویت قرار دارد.

“پدیده مهاجرت ، مشکل مهاجرت ، باید با ایجاد فرصت هایی برای کار و رفاه در مکانهایی که مهاجران از آنجا آمده اند ، برطرف شود تا آنها بتوانند قبل از ترک این شهرها و ترک خانواده خود کار کنند. و شاد باشید در جایی که به دنیا آمده اند ، مردمشان کجا هستند ، فرهنگشان کجاست. “

به گزارش واشنگتن اگزامینر ، دولت آمریکا در کنار مذاکرات با مقامات مکزیکی ، “از نزدیک با کلمبیا و پاناما در ارتباط با توقف جریان مهاجران غیرقانونی ارتباط” دارد.

مقام روزنامه گفت: “ما در حال حرکت به یک گفتگوی منطقه ای هستیم” و افزود که “رویکرد مشارکتی” لازم است.

مهاجران اوبرادور در شهر Necocli ، یک شهر کوچک در ساحل کلمبیا گرد هم آمدند تا پس از ورود از برزیل ، شیلی و دیگر کشورهای آمریکای جنوبی ، سفری خطرناک را از طریق Darien Gap پاناما به ایالات متحده آغاز کنند.
مهاجران اوبرادور در شهر Necocli ، یک شهر کوچک در ساحل کلمبیا گرد هم آمدند تا پس از ورود از برزیل ، شیلی و دیگر کشورهای آمریکای جنوبی ، سفری خطرناک را از طریق Darien Gap پاناما به ایالات متحده آغاز کنند.
AP

این مقام می گوید: “شما می خواهید یک مرز کاربردی داشته باشید ، اما همچنین می خواهید جایگزینی برای افرادی که در این سفر خطرناک قرار می گیرند ایجاد کنید.”

این شامل تضمین این است که کشورها به تعهدات خود در مورد انتظار مردم برای رسیدگی به درخواست های پناهندگی در ایالات متحده پایبند هستند.

این مقام گفت: “ما نه تنها اطمینان می دهیم که دولت ها مرزهای خود را حفظ می کنند ، بلکه تعهدات پناهندگی و پناهندگی خود را نیز رعایت می کنیم.”

با سیم های قطب

دیدگاهتان را بنویسید